سلطان یاقوت

ترخیص پله برقی از گمرک

ترخیص پله برقی از گمرک

با پیشرفت تکنولوژی و جهت افزایش رفاه مردم، پله‌های برقی یا متحرک کم کم جایگزین پله‌های قدیمی شدند و امروزه در اکثر معابر، متروها، مراکز خرید و … شاهد تعبیه پله‌های برقی هستیم. این محصول در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شود و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله امروز به موضوع ترخیص پله برقی از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. پله برقی در حقیقت نوعی نقاله جابه‌جایی است که از آن جهت جابه‌جا کردن آسان افراد استفاده می‌شود. این سازه از پله‌های به‌هم پیوسته تشکیل شده است که به حالت افقی قرار گرفته‌اند و در جهت بالا یا پایین بردن انسان‌ها حرکت می‌کنند. پله برقی، مجموعه تکرار شونده‌ای از پله‌های در حال گردش است که در هنگام حرکت، پله‌های بازگشتی در زیر پله‌های بالایی پنهان می شوند. در حالت عادی وزن هر دو طرف پله‌های رویی و بازگشتی با یکدیگر برابری می‌کند و موتور پله برقی تنها وظیفه دارد که وزن افراد یا وسایل را تحمل کند. این سازه بطورکلی شامل 3 دسته می‌شود. دسته اول پله برقی Out door است که برای محیط‌های آزاد و بیرون از ساختمان کاربرد دارد. دسته دوم پله برقی Indoor است که در داخل محیط‌های بسته و داخل ساختمان به کار می‌رود. دسته سوم پله برقی Semi out door است که می‌توان آن را در محیط‌های نیمه بسته مثل پل‌های عابر پیاده مشاهده کرد. پله برقی‌های مکان‌های عمومی همان پله‌های عادی تقویت شده می‌باشند که برای کار در شرایط دشوار و تحمل وزن تعداد زیادی از افراد در طولانی مدت طراحی شده‌اند که به Heavy duty شهرت دارند. زاویه قرارگیری پله‌ها در پله‌های برقی بین 30 تا 35 درجه است که البته نوع خاصی از پله برقی به نام Auto walk یا راهروی متحرک وجود دارد که زاویه آن بین 0 تا 12 درجه است. پله برقی‌ها مزایای بی‌شماری دارند و یکی از مهم‌ترین اختراعات بشر محسوب می‌شوند. از شما دعوت می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص پله برقی از گمرک، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

واردات پله برقی در ایران

پله برقی از انواع پله‌ها و راهروهای متحرک به شمار می‌رود که چنین سال است در کشور ما نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. بخش عمده نیاز کشور ما به این محصول از طریق واردات از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. سالانه مقادیر بالایی ارز برای این فرآیند صرف می‌شود.

واردات پله برقی در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص پله برقی از گمرک

افراد فعال در زمینه‌های مختلف تجاری و بازرگانی، به خوبی به این امر آگاهند که تمامی محموله‌های ورودی و خروجی در کشور از زیر ذره بین اداره گمرک گذرانده می‌شوند. این اداره در حقیقت مسئول کنترل و بررسی فرآیندهای تجاری و تایید قانونی بودن آن‌هاست. فرد منتخب اداره گمرک برای فعالیت در زمینه ترخیص کالا، ترخیص کار رسمی اداره گمرک نام دارد که پس از قبولی در آزمون حق العمل کاری، به وی کارت بازرگانی اعطا می‌شود. ترخیص کار با برخورداری از این مجوز و همچنین اخذ وکالت از فعالان تجاری مجاز می‌شود تا تشریفات گمرکی را به نمایندگی از آن‌ها به انجام برساند. از حیاتی‌ترین مراحل ترخیص کالا، می‌توان به جمع آوری مجوزات اشاره کرد که برای هر کالا به طور خاص تعریف شده‌اند. این مرحله دارای پیچ و خم‌های خاصی است که جز با بهره‌مندی از مهارت و تجربه ترخیص کاران معتبر و قابل اطمینان همچون ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت، امکان‌پذیر نخواهد بود.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص پله برقی از گمرک را دارد موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات تولید برای تخصیص ارز

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص پله برقی

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که برای ترخیص پله برقی از گمرک اختصاص یافته است، برابر 84284000 است که از حقوق ورودی 7% و اولویت کالایی 26 برخوردار است.

شرح تعرفه: پلکان‌های متحرک و راهروهای متحرک.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پله برقی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، در زمینه ترخیص کالاهای تجاری گوناگون از گمرک، تجربه درخشانی داشته و در طی این سال‌ها توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. فعالان تجاری کاربلد همیشه به دنبال ترخیص کار قابل اعتماد و معتبر می‌گردند تا بتوانند پروسه ترخیص کالای خود را به راحتی به ایشان بسپارند. گروهی از کارشناسان ترخیص کار حرفه‌ای و باتجربه در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند و آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در حوزه‌های تجاری از جمله ترخیص کالا می‌باشند. این افراد تمام مهارت خود را در ترخیص کالا با صرف کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین زمینه ممکن به کار می‌برند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری در زمینه ترخیص پله برقی از گمرک هستید، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مشاوره رایگان با ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034