سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه تست ورزش از گمرک

ترخیص دستگاه تست ورزش از گمرک

در علم پزشکی برای تشخیص و درمان بیمار‌ی‌های مختلف از دستگاه‌ها و تجهیزات مختلفی استفاده می‌شود. یکی از دستگاه‌های مهم و رایج برای بررسی وضعیت رگ‌های قلب، دستگاه تست ورزش یا تست استرس نامیده می‌شود. از این دستگاه معمولا برای بررسی عملکرد قلب و عروق در هنگام فعالیت بدنی و استرس‌های خارجی استفاده می‌شود. نیاز صنعت پزشکی در کشور ما به این محصول عمدتا از طریق واردات تامین می‌گردد و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص دستگاه تست ورزش از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. برای انجام این تست از دوچرخه ثابت یا دستگاه تردمیل استفاده می‌شود. فاکتورهایی از قبیل نوار قلب، فشار خون، ضربان قلب و … به صورت مداوم در هنگام انجام این فعالیت‌های بدنی توسط بیمار اندازه‌گیری می‌شوند. دستگان تست ورزش از اجزاء و قطعات مختلفی تشکیل شده است که بطورکلی عبارتند از: تردمیل یا دوچرخه ثابت، مانیتور و کامپیوتر، کابل‌ها و اتصالات، تجهیزات جانبی از قبیل دستگاه فشارسنج و دستگاه نوار قلب و … . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه تست استرس از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

دلایل انجام تست ورزش به کمک دستگاه

همانطورکه اشاره شد، از دستگاه تست ورزش برای بررسی وضعیت و عملکرد قلب و رگ‌های قلبی استفاده می‌شود. زیرا افرادی که به عارضه‌های قلبی مثل تنگی عروق قلب دچار هستند، ممکن است در حالت استراحت و نشسته علائمی نداشته باشند. بنابراین لازم است تا عملکرد این اندام‌ها در هنگام فعالیت‌های بدنی بررسی شود. مورد ذکر شده دلیل اصلی انجام تست ورزش است و ممکن است پزشک متخصص بنا به دلایل دیگر نیز آن را لازم بداند که شامل موارد زیر می‌باشند:

 1. بررسی وضعیت قلب در زمان بهبودی از یک عارضه قلبی مثل انفارکتوس میوکارد
 2. بررسی تاثیر داروهای ضد آریتمی و آنژین
 3. تعیین زمان مناسب برای انجام عمل جراحی قلب مثل عمل جایگزینی دریچه‌ها
 4. تعیین توانمندی و ظرفیت قلب در زمان تست ورزش
 5. تشخیص نوع ورزش و فعالیت مناسب با شرایط بیمار

واردات دستگاه تست ورزش در ایران

صنعت پزشکی یکی از صنایع بسیار مهم در جهان است که مستقیما با سلامت و جان افراد جامعه سروکار دارد. به همین دلیل تامین نیازهای صنعت پزشکی و صنایع مربوطه نسبت به تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی جزو اولویت واردکنندگان به شمار می‌رود. در کشور ما دانش و مواد اولیه کافی برای تولید برخی از این محصولات وجود ندارد و به همین علت این کالاها در دسته کالاهای وارداتی قرار می‌گیرند.

واردات دستگاه تست ورزش در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای چین، سوئیس، آمریکا، ایتالیا، هلند و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین مربوط به واردات دستگاه تست ورزش در کشور

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه تست ورزش در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

 • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
 • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه تست ورزش از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه تست ورزش از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه تست ورزش

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه تست ورزش از گمرک برابر 90181120 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 23 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه تست ورزش از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها تجربه مفید و درخشان در زمینه انجام امور گمرکی از جمله ترخیص کالا از تمامی گمرکات، توانسته است با جلب نظر و اعتماد فعالان تجاری، به یکی از معتبرترین و قابل اطمینان‌ترین شرکت‌های تجاری-بازرگانی مبدل شود. شما علاقمندان برای بهره‌مندی از خدمات این شرکت همچون مشاوره رایگان و یا درخواست همکاری با متخصصان ترخیص کار ماهر و کاربلد در زمینه ترخیص دستگاه تست ورزش از گمرک، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل کنید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034