سلطان یاقوت

ترخیص کالا از گمرک ترکیه توسط ترخیص کاران مجرب

ترخیص کالا

انجام امور بازرگانی و ترخیص کالا از گمرک ترکیه و تجارت با این کشور یکی از بیشترین موارد واردات در کشور ما را به خود اختصاص داده است.

مراحل ترخیص کالا از کشور ترکیه
مراحل ترخیص کالا از کشور ترکیه

مراحل ترخیص کالا از کشور ترکیه

مراحل ترخیص کالا از گمرک ترکیه

ترخیص کالا از گمرک ترکیه شامل مراحل و پیچیدگی های خاصی می باشد  و شما می توانید انجام این امور را به ترخیص کاران مجرب شرکت سلطان یاقوت بسپارید. در ادامه شرایط اقتصادی و تجاری کشور ترکیه را به همراه مراحل ترخیص کالا از گمرک این کشور را مورد بررسی قرار می دهیم.

اقتصاد ترکیه

اقتصاد ترکیه بیشتر بر پایه کشاورزی می باشد و ترکیه در تولید  و صادرات زیتون، فندوق، گیلاس، بادام، پسته، جو، سیب، سیب زمینی، چغندر، لیمو، کتان، چای در بین برترین کشور های جهان قرار دارد. و این مورد بسیار مورد توجه تجار و بازرگانان قرار دارد.

اقتصاد کشور ترکیه
اقتصاد کشور ترکیه

اقتصاد کشور ترکیه

موقعیت تجاری ترکیه

ترکیه با قرار گرفتن در بین کشورهای آذربایجان، سوریه، گرجستان، بلغارستان، عراق، یونان، ارمنستان و ایران کشوریی اروسیایی شناخته می شود و با توجه به این که از شمال به دریای سیاه و از غرب به دریای مدیترانه راه دارد از 24 سال پیش به اتحادیه گمرکی اروپا متصل شد.این پیوست صادرات و واردات ترکیه با هجده هزار قلم کالا شروع شد.

تجارت با ترکیه

از قدیم الایام ترکیه یکی از شرکای تجاری ایران بوده است. و تعاملات تجاری فراوانی بین این دو کشور همواره در حال انجام است. این مهم تا جایی است که تجار و بازرگانان علاقه زیادی به واردات کالا از ترکیه دارند. اما این را باید در نظر داشته باشید که واردات و ترخیص کالا از گمرک ترکیه نیازمند کسب اطلاعات کامل از قوانین گمرکی این کشور می باشد همچنین شما می توانید از ترخیص کاران و حق العمل کاران زبده در این زمینه کمک بگیرید تا در ترخیص کالا از گمرک ترکیه دچار مشکل نشوید.

روابط تجاری ایران و ترکیه
روابط تجاری ایران و ترکیه

روابط تجاری ایران و ترکیه

گمرک بازرگان و ترخیص کالا از ترکیه

ترکیه از پنج کشور اولی است که دارای روابط گسترده تجاری با ایران می باشد. جالب است بدانید که حجم زیادی از این واردات از طریق گمرک استامبول صادر و از طریق گمرک بازرگان که در شهر آذربایجان غربی شهرستان ماکو قرار دارد صورت می گیرد. زیرا شهر ماکو از نزدیک ترین شهر های ایران به ترکیه می باشد. با توجه به اینکه ترکیه کشوری اروسایی( آسیایی، اروپایی) می باشد می توان گفت که گمرک بازرگان دوازره اروپا به ایران است.

بیشترین واردات کالا از ترکیه به ایران چیست

بیشترین کالایی که از ترکیه به ایران توسط بازرگانان وارد می شود پارچه و البسه می باشد. با این وجود کالاهای مجاز وارداتی از ترکیه لیست بلند بالایی دارد در این بین می توان به کالاهای کشاورزی و ساختمانی نیز اشاره کرد مانند:

  • کالاهای کشاورزی، سبزیجات، میوه
  • پوشاک
  • طلا و جواهر
  • وسایل آرایشی و بهداشتی
  • کاشی و سرامیک
  • و …

واردات برخی از این کالاها شامل تعرفه ترجیحی می شود که با مراجعه به کتاب قوانین واردات و صادرات سال جدید می توانید از تعرفه واردات از ترکیه اطلاع پیدا کنید. و یا با شماره تلفن گمرک ترکیه تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز را دریافت نمایید. در مطلب دیگری که برایتان قرار دادیم می توانید بفهمید بهترین کالا برای واردات از ترکیه چیست.

صادارت کالا از اروپا به ترکیه و ترخیص کالا از گمرک ترکیه

امکان ترخیص گمرک ترکیه برای کالاهایی که قابلیت حمل بدون واسطه از اروپا به ایران را ندارند مهیا است و به سادگی ارسال کالا از اروپا به ترکیه و ترخیص از گمرک بازرگان صورت می گیرد. تجارت و بازرگانی در کل صادرات و واردات از ترکیه برای تجار و بازرگان از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا به دلیل نزدیکی به ایران زمان کمتری  صرف جا به جایی کالا از مبدا تا مقصد وجود دارد و همچنین از نظر اقتصادی هزینه حمل و نقل کمتر است.

در ادامه اطلاعات ارزشمندی در مورد ترخیص کالا از گمرک کیش را برایتان آماده کردیم که از شما دعوت می کنیم از این مطلب هم بازدید نمایید.

صادرات کالا از اروپا به ترکیه و ترخیص آن در ایران
صادرات کالا از اروپا به ترکیه و ترخیص آن در ایران

صادرات کالا از اروپا به ترکیه و ترخیص آن در ایران

ترکیه دروازه اروپا

به دلیل اینکه در زمان تحریم های اقتصادی برای ایران امکان واردات مستقیم از کشور های صنعتی اروپایی وجود ندارد می توان کالای مورد نظر را به کشوری که نزیدک ترین مرز را به ایران داراست ارسال کرد و از آنجا وارد ایران نمود که ترکیه یکی از همان کشور هاست. و به همین دلیل تجار می توانند خیلی سریع و به صرفه کالای مورد نیاز خود را از گمرک های این کشور ترخیص و از طریق گمرک بازرگان وارد کشور کنند.

چگونه از ترکیه کالا وارد کنیم

در پاسخ به این سوال می توان گفت: فقط واردات کالاهایی که ممنوع الورود به ایران هستند انجام نمی شود. به غیر از آنها هر کالایی که مجاز و یا مشروط باشد امکان تجارت و بازرگانی آن از طریق مرزهای ترکیه به ایران وجود دارد. کالاهای مشروط هم کالاهایی هستند که واردات آنها مستلزم اخذ مجوز از سازمان ها و ارگان های مربوطه می باشد. و با اخذ مجوز می توانید به تجارت وبازرگانی آنها اقدام نمایید. برای دریافت اطلاعات اینکه چه کالاهایی مجاز، مشروط و یا ممنوع هستند می توانید به بخشنامه های ارسال شده در این زمینه و یا سایت گمرک ترکیه مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)