سلطان یاقوت

ترخیص تیغ سلمانی و خودتراش از گمرک

ترخیص تیغ سلمانی و خودتراش از گمرک

ترخیص تیغ سلمانی و خودتراش و تیغه آن‌ها از گمرک، از جمله امور تجاری و تخصصی است که در حیطه وظایف شرکت سلطان یاقوت قرار می‌گیرد. از زمان‌های دور، استفاده از تیغ‌های دولبه و تیز برای تراشیدن موی سر و موی زائد رواج داشته است و تیغ‌های کارتریجی نیز از حوالی دهه 60 میلادی توسعه پیدا کردند. اکنون در اکثر کشورهای توسعه یافته از انواع خودتراش‌های دسته‌دار از جمله تیغ ایمنی و تیغ کارتریج‌دار برای اصلاح موهای زائد استفاده می شود که این عمل سرعت بالایی داشته و تقریبا بدون درد است. شرکت ژیلت در تولید خانواده تیغ‌ها بسیار مشهور است و در ایران هم محبوبیت بالایی دارند؛ به همین علت به تیغ‌های کارتریج دار، ژیلت گفته می‌شود. خودتراش‌های ابتدایی که به آن‌ها تیغ ایمنی نیز می‌گویند دارای دسته فلزی بادوام و سری ثابت شامل یک عدد تیغ استیل می‌باشند؛ در صورتیکه ژیلت‌ها دارای ساختار بروزتری بوده و از دسته پلاستیکی با سری قابل چرخش و تعویض متشکل از یک یا چند تیغه از ترکیب فلز و پلاستیک ساخته شده‌اند. در برخی مواقع برای سهولت عملیات اصلاح، ژیلت‌ها را بصورت صابون‌دار می‌سازند. در کشور ما این قبیل محصولات، عمدتا از طریق واردات تهیه شده و به بازار مصرفی عرضه می‌شوند. در ادامه مقاله به شرح موضوعاتی همچون تفاوت تیغ ایمنی و ژیلت، تجارت این محصولات در ایران و ترخیص خودتراش از گمرک، خواهیم پرداخت.

چه تفاوتی میان تیغ ایمنی و ژیلت وجود دارد؟

اصلی‌ترین تفاوت میان تیغ ایمنی و ژیلت، به سر این وسیله برمی‌گردد؛ زیرا کاربرد دسته در هر دو یکسان بوده و تنها در جنس آن‌ها تفاوت‌هایی وجود دارد. قسمت سری این خودتراش‌ها که شامل تیغ می‌شود، در تیغ ایمنی ثابت بوده ولی در ژیلت‌ها قابل جداسازی برای تمیز کردن و یا تعویض است. از مزایای ژیلت می‌توان به سرعت بیش‌تر در اصلاح، نیاز نداشتن به احتیاط و کسب تجربه در اصلاح اشاره کرد و مزایای تیغ ایمنی شامل اصلاح باکیفیت‌تر، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و کمک به حفظ محیط زیست می‌باشند.

واردات تیغ سلمانی و خودتراش و تیغه آن‌ها در ایران

انواع تیغ‌های سلمانی و خودتراش‌ها، از ابزارهای بسیار پرکاربرد هستند که در کشور ما نیز مورد استفاده افراد جامعه قرار می‌گیرند. به همین دلیل تولیدات داخلی در این زمینه کفاف نیاز بازار مصرفی را نداده و همین امر واردکنندگان را به خرید محصولات خارجی سوق می‌دهد. انواع تیغ‌ها و خودتراش‌ها در کشور ما عمدتا وارداتی بوده و از کیفیت بالایی برخوردار هستند. واردات تیغ سلمانی و خودتراش‌ها از 14 کشور دنیا به ایران وارد شده و ارز زیادی از این طریق از کشور خارج می‌شود. مبداء وارداتی این محصولات در ایران عبارتند از: امارات متحده عربی، بلژیک، ویتنام، چین، جمهوری کره، فرانسه، ترکیه و … .

در سال‌های اخیر به دلیل تحریم‌های گسترده‌ای که علیه کشور صورت گرفته است، امور تجاری ایران با اکثر کشورهای توسعه یافته در دنیا نیز تحت تاثیر قرار گرفته و مبداء وارداتی فعالان تجاری ما بیشتر به دو کشور چین و امارات متحده عربی محدود شده است.

مجوزهای لازم جهت ترخیص تیغ سلمانی و خودتراش و تیغه آن‌ها از گمرک

ترخیص کالا از گمرک، عملیاتی است که پس از صورت گرفتن صادارت یا واردات کالا و به منظور عبور دادن آن از مرز کشور ایران انجام می‌شود. اداره گمرک، نام سازمانی است که به این عملیات نظارت داشته و تمامی قوانین و دستورالعمل‌ها در خصوص امور و تشریفات گمرکی را با هماهنگی سازمان‌های داخلی کشور صادر می‌نماید. در صورتی که تاجر با بازرگان از این مرحله عبور نکرده باشد، تجارت او غیرقانونی و قاچاق تلقی خواهد شد. ترخیص کار رسمی اداره گمرک، شخصی است که به نمایندگی از فعالان تجاری، به انجام مراحل ترخیص کالا و امور گمرکی می‌پردازد. از جمله مراحل مهم ترخیص کالا، اخذ مجوزها از سازمان‌های مربوطه است که نقشی سرنوشت‌ساز در پروسه ترخیص کالا ایفا می‌کند.

مطابق بخش‌نامه‌ی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اخذ مجوزهای بهداشتی برای واردات تیـغ‌های صـابون دار و بدون صـابون ضرورت دارد.

برای ترخیص تیغ سلمانی و خودتراش و تیغه آن‌ها از گمرک، اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع خانگی و اداری جهت تخصیص ارز ضرورت دارد.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص تیغ سلمانی و خودتراش و تیغه آن‌ها

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص تیغ سلمانی و خودتراش و تیغه آن‌ها (از جمله، تیغه‌های تکمیل‌ نشده(Blank) به شکل نوار) ذیل ردیف 8212 قرار می‌گیرد که حقوق ورودی آن‌ها براساس واحد Kg محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه جهت ترخیص خودتراش از گمرک برابر 82121000 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 26 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص تیغه‌های خودتراش ایمنی، همچنین تیغه‌های خودتراش تکمیل شده به شکل نوار برابر 82122000 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 26 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص تیغ دولبه بدون دسته از گمرک برابر 82129010 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 26 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص سایر اجزا و قطعات این کالاها برابر 82129090 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 26 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص تیغ سلمانی و خودتراش و تیغه آن‌ها از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با کادری از نیروهای متخصص و باتجربه ترخیص کار، سال‌هاست جهت همیاری با تاجران و بازرگانان کشورمان می‌کوشد و هدف این شرکت، کسب رضایت مشتری است. اکنون شرکت سلطان یاقوت از معتبرترین شرکت‌های تجاری و بازرگانی می‌باشد که امور گمرکی از جمله ترخیص کالا را بدون بروز مشکلات مرسوم، به انجام می‌رساند. در صورتی که قصد کسب مشاوره رایگان و همکاری در زمینه ترخیص تیغ سلمانی و خودتراش و تیغه آن‌ها از گمرک را دارید، می توانید از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص خودتراش و تیغ از گمرک، عبارتند از:

  • ترخیص خودتراش از گمرک
  • ترخیص تیغ دو لبه بدون دسته از گمرک
  • ترخیص ژیلت از گمرک
  • ترخیص ژیلت صابون‌دار از گمرک
  • ترخیص تیغ ایمنی از گمرک
  • ترخیص تیغ سلمانی از گمرک
5/5 - (1 امتیاز)