سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه لیزر چشم از گمرک

ترخیص دستگاه لیزر چشم از گمرک

ضعیفی و سایر مشکلات مربوط به بینایی و چشم‌ها، جزو مشکلات رایج در سراسر دنیا است و عمده افراد به سطوح مختلفی از این بیماری دچار هستند. یکی از روش‌های فوق‌العاده برای رها شدن از دردسر عینک‌های طبی و لنزهای طبی، عمل کردن چشم‌ها و رفع مشکلات مربوط به قرنیه چشم است. این فرآیند به کمک دستگاه‌های لیزر چشم صورت می‌گیرد که به آن عمل لیزیک گفته می‌شود. دستگاه لیزر جزو تجهیزات پزشکی مهم است و نیاز این صنعت در کشور ما به انواع دستگاه‌های لیزر چشم از طریق واردات تامین می‌گردد. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله امروز به موضوع ترخیص دستگاه لیزر چشم از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. با عمل کردن چشم‌ها، می‌توان به صورت دائمی، مشکلات بینایی را اصلاح و رفع کرد. عمل لیزر یا لیزیک چشم، یکی از رایج‌ترین و مطمئن‌ترین عمل‌های جراحی چشک بوده و توانسته است رضایت درصد بالایی از بیماران را جلب نماید. در طی این عمل، از لیزر برای ایجاد برش دقیق روی قرنیه چشم استفاده می‌شود. در چشم‌های سالم، قرنیه نور را شکسته و دقیقا روی شبکیه در پشت چشم منتقل می‌کند. اما در چشم‌هایی با مشکل نزدیک بینی، دوربینی یا آستیگماتیسم نور در جای درست متمرکز نشده و تاری دید ایجاد می‌شود. پزشک متخصص با کمک دستگاه لیزر، به رفع این عیوب می‌پردازد. انجام عمل چشم به کمک دستگاه لیزیک، مزایای زیادی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به بهبود سریع بینایی، بدون درد بودن، عدم نیاز به بخیه یا بانداژ، عوارض پایین، قیمت مقرون به صرفه و رضایت بیماران در طولانی مدت اشاره کرد. البته لازم به ذکر است که تمامی افراد قادر به انجام عمل چشم با روش لیزر نیستند و چشم‌ها آن‌ها باید پیش از عمل توسط پزشک متخصص معاینه و بررسی شود. یکی دیگر از محدودیت‌های عمل چشم، برای افراد بالایی 18 سال است؛ زیرا شماره چشم باید ثابت باشد و بالاتر نرود. این عمل عوارض زیادی ندارد ولی یکی از رایج ترین عوارض عمل لیزر، خشکی چشم‌ها می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه لیزیک چشم از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات دستگاه لیزر چشم در ایران

امروزه ضعیفی چشم دیگر یک بیماری نیست زیرا با تولید دستگاه لیزر چشم و جا افتادن این روش درمانی بین مردم، می‌توان به راحتی با ضعیفی چشم‌ها و عینک خداحافظی کرد. دستگاه لیزر چشم در کشور ما جزو کالاهای وارداتی است که مقادیر بالایی ارز صرف واردات این کالا در کشور ما می‌گردد.

واردات دستگاه لیزر چشم در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، چین، سوئیس و … صورت می‌گیرد و سود مناسبی از فعالیت در این زمینه نصیب تاجران و بازرگانان می‌گردد.

بدون شک برترین تولیدکنندگان وسایل و تجهیزات پزشکی در کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار دارند، ولی تاجران و بازرگانان ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از تجارت مستقیم با این کشورها منع شده‌اند. به همین دلیل هم‌اکنون عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشورمان به کالاهای مختلف از طریق واردات از کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین می‌شود.

قوانین مربوط به واردات دستگاه لیزر چشم در ایران

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه لیزر چشم در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه لیزر چشم از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه لیزر چشم از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه لیزر چشم

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه لیزر چشم پزشکی از گمرک برابر 90185040 است که شامل حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه لیزر چشم از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، آماده خدمت‌رسانی به تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان در زمینه امور گمرکی از جمله ترخیص کالا می‌باشد. شما علاقمندان می‌توانید صفر تا صد مراحل ترخیص کالای خود را با راهنمایی‌ها و همیاری متخصصان ترخیص کار این شرکت با موفقیت به انجام برسانید. جهت مشاوره کاملا رایگان و درخواست همکاری در زمینه ترخیص دستگاه لیزر چشم پزشکی از گمرک، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.