سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه سروو پرس از گمرک

ترخیص دستگاه سروو پرس از گمرک

سروو پرس یا Servo Press نام یکی از دستگاه‌های پرس مهم و کاربردی است و همانطورکه از نام این دستگاه پیداست، گروهی از پرس‌ها هستند که از موتورهای سروو الکتریک به عنوان منبع تولید نیرو بهره می‌برند. تجارت در زمینه صادرات و واردات دستگاه سروو پرس در کشور ما رواج دارد و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص سروو پرس از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. از دستگاه سروو پرس در جهت پرسکاری، فشرده‌سازی، مونتاژ قطعات حساس و … استفاده می‌شود. در پرس‌های سروو برخلاف پرس‌های مکانیکی، از نرم افزارهای جانبی برای کنترل سرعت و میزان نیروی خروجی استفاده می‌شود. این دستگاه به سبب مزایای ویژه خود بسیار باارزش محسوب می‌شود. در ادامه با مزایای دستگاه سروو پرس و انواع آن و همچنین نحوه تجارت و ترخیص دستگاه پرس سروو از گمرک آشنا خواهید شد.

مزایای دستگاه سروو پرس چیست؟

برخی از مهم‌ترین نقاط قوت دستگاه‌های پرس سروو عبارتند از:

 • قابلیت تنظیم قدرت و سرعت ضربات
 • سرعت پروسه و راندمان بالا
 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی
 • عدم ایجاد آلودگی صوتی و سر و صدای پایین
 • کیفیت تولید بالاتر و دور ریز قطعات کمتر
 • طول عمر بیشتر تجهیزات و ابزارآلات این دستگاه
 • تعمیر و نگهداری آسان
 • و … .

انواع دستگاه‌های سروو پرس کدامند؟

در ادامه به برخی از رایج‌ترین دستگاه‌های سروو پرس موجود در بازار مصرفی اشاره خواهیم کرد:

 • پرس‌هایی با سیستم تولید قدرت سروو موتور و سیستم انتقال قدرت Ball Screw
 • پرس‌های میل لنگی با سیستم تولید نیروی سروو موتور
 • پرس‌های مفصلی با سیستم تولید قدرت سروو موتور
 • پرس‌های سروو ترکیبی
 • پرس‌های هیدرولیکی با سیستم تولید قدرت سروو موتور
 • و … .

تجارت ایران در زمینه دستگاه سروو پرس

سروو پرس یکی از کاربردی‌ترین و مهم‌ترین دستگاه‌های پرس است که در صنایع کشور ما همچون سایر کشورهای جهان کاربرد دارد. این کالا در کشور ما هدف صادرات و واردات قرار گرفته و تاجران و بازرگانان به خرید و فروش بین‌المللی آن مشغول می‌باشند. سالانه مقادیر بالایی ارز به سبب تجارت این دستگاه میان کشور ما و کشورهای دیگر جابه‌جا می‌گردد و بدین طریق چرخه اقتصاد جهانی به گردش درمی‌آید.

واردات دستگاه سروو پرس در ایران عمدتا از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، چین، آلمان، ایتالیا، ترکیه، کره، روسیه و … صورت می‌گیرد. کمبودهای موجود در بازار مصرفی و صنایع کشور ما به این دستگاه عمدتا از طریق واردات انجام می‌شود. البته به دلیل تحریم‌های گسترده‌ای که در سال‌های اخیر علیه کشورمان اعمال شده‌اند، عمده واردات از کشورهای چین و امارات انجام می‌شود.

صادرکنندگان ایرانی نیز، انواع دستگاه سروو پرس را به کشورهای همسایه از قبیل عراق، تاجیکستان، افغانستان، ازبکستان و … صادر نموده و سود مناسبی از فعالیت در این زمینه کسب می‌کنند.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه سروو پرس از گمرک

ترخیص کالا از گمرک، به معنای پشت سر گذاشتن مراحلی است که به تشریفات گمرکی معروف هستند. گمرک در کشور ما وظیفه کنترل و بررسی کالاهای وارداتی و صادراتی در کشور را برعهده دارد و به همین منظور قوانین و مقررات متعدد و سخت‌گیرانه‌ای به طور خاص برای ترخیص هر گروه کالایی به طور جداگانه وضع کرده است. از مراحل مهم ترخیص کالا، مرحله اخذ و جمع‌آوری مجوزهای مربوط به کالای مورد نظر از سازمان‌های خاص است. ترخیص کار با ارائه این مدارک به اداره گمرک، می‌تواند مجوز خروج کالا و محموله مورد نظر خود را از اداره گمرک دریافت نموده و ماموریت خود را به پایان برساند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه سروو پرس از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات تولید برای تخصیص ارز

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه سروو پرس

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه سروو پرس از گمرک برابر 84626300 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 26 برخوردار می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه سروو پرس از گمرک

تشریفات گمرکی که جهت ترخیص یک کالای بخصوص صورت می‌گیرد، فرآیندی پیچیده و تخصصی است که احتمال بروز خطا و اشتباه در صورت نداشتن تسلط کامل بر قوانین و دستورالعمل‌های اداره گمرک در مراحل انجام آن بسیار بالاست. به همین دلیل است که فعالان تجاری به همیاری ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارند تا بتوانند این مسیر پر پیچ و خم را با موفقیت طی نمایند. نیروهای ترخیص کار باتجربه و ماهر شرکت سلطان یاقوت با ارائه خدمات مفید و ارزشمند در زمینه امور گمرکی از جمله: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، اخذ مجوز های قانونی، تنظیم اظهارنامه و … در تلاش هستند امور بازرگانی شما تاجران و بازرگانان محترم را در کمترین زمان و با صرف حداقل هزینه به انجام برساند. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه ترخیص دستگاه سروو پرس از گمرک، کافیست از طریق شماره‌های زیر با ما ارتباط برقرار نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :