سلطان یاقوت

ترخیص آتش زنه از گمرک

ترخیص آتش زنه از گمرک

ترخیص آتش زنه از گمرک، یک فرآیند تجاری است که از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت، به شمار می‌رود. یکی از مهم‌ترین نکات براه کوهنوردان و طبیعت گران، این است که بتوانند با ابتدایی‌ و ساده‌ترین تجهیزات و امکانات، از پس حفظ ایمنی و فراهم کردن احتیاجات خود در شرایط سخت برآیند. ایجاد آتش درون محیط‌های باز برای تولید گرما یا پخت و پز و دور کردن حیوانات وحشی، از اساسی‌ترین نیازهای این افراد است. بدین منظور، طبیعت گردان از وسیله‌های آتش زای گوناگون همچون کبریت و فندک بهره می‌برند؛ اما این وسایل در شرایط خاص مانند بارش برف و باران سنگین کارایی ندارند. در کشور ما تجارت در زمینه آتش زنه صورت گرفته و به همین دلیل پرداختن به موضوع ترخیص آتش زنه از گمرک، برای فعالان در این زمینه حائز اهمیت است. در ادامه مقاله سعی داریم تا شما را با کاربرد آتش زنه بیشتر آشنا کنیم و همچنین اطلاعات مفیدی جهت ترخیص آتش زنه از گمرک، برای شما علاقمندان آورده‌ایم؛ پس با ما همراه باشید.

آتش زنه چیست و چه کاربردی دارد؟

در زمان‌های بسیار دور، انسان‌های اولیه از سنگ‌های خاصی برای تولید آتش و بهره‌مندی از آن، استفاده می‌کردند که بعدها این سنگ را، سنگ آتش زنه یا سنگ چخماق نامیدند. جنس سنگ آتش زنه، از نوع کوارتز آلفا است که تا دمای 573 درجه سانتی‌گراد پایداری دارد و به صورت گرهک‌هایی در گچ و سنگ آهک یافت می‌شود. سنگ آتش زنه در دسته سنگ‌های حاوی سیلیس قرار می‌گیرد و منشاء رسوبی دارد. امروزه از سنگ آتش زنه برای ساخت فندک آتش زنه استفاده می‌کنند. آتش زنه برخلاف آنکه دشوارترین روش برای تولید آتش در مقایسه با روش‌های دیگر مثل کبریت، فندک؛ الکل مایع و جامد و ذغال است، به دلیل سازگاری‌ با طبیعت، بسیار پرکاربرد و مهم است. امروزه از آلیاژهای خاص فلز برای ایجاد جرقه و روشن نمودن آتش استفاده می‌شود. این نوع آتش زنه‌ها، آتش زنه‌های چخماقی نامیده می‌شوند.

مزایای آتش زنه چیست؟

از نقاط قوت آتش زنه که سبب به کارگیری گسترده آن توسط طبیعت گردان می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این وسیله‌ی آتش‌زا، ضد آب بوده و در صورت برخورد با آب و رطوبت نیز همچنان مانند قبل قادر به تولید جرقه است.
  • تمام ابزارهای تولید آتش سبک و قابل حمل هستند؛ اما تفاوت آتش زنه با کبریت و فندک در این است که آتش زنه نیاز به مراقبت خاص همچون جلوگیری از برخورد با رطوبت و فشار زیاد ندارد و در هر مکان و شرایطی قابل حمل می‌باشد.
  • این وسیله منبع تمام نشدنی برای تولید آتش محسوب می‌شود؛ زیرا با یک آتش زنه می‌توان حدود 10 هزار بار آتش تولید کرد و به همین دلیل بسیار مقرون به صرفه است.
  • آتش زنه با محیط‌های جنگلی و طبیعی سازگاری بالایی دارد و در هر شرایطی از جمله باد، باران، سرما، ارتفاع و … با داشتن مهارت لازم، قابل استفاده است.

مجوزهای لازم جهت ترخیص آتش زنه از گمرک

در قانون اداره گمرک ایران، مقررات و دستورالعمل‌هایی جهت ترخیص کالاهای تجاری گوناگون در نظر گرفته شده‌اند که عمل نکردن به آن‌ها به منزله عدم صدور مجوز خروج کالا از گمرک است. به شخصی که گواهی‌نامه لازم برای فعالیت در امور ترخیص کالا را به عنوان فرد مورد تایید اداره گمرک داشته باشد، ترخیص کار رسمی اداره گمرک می‌گویند. وی با داشتن کارت بازرگانی معتبر، مجاز خواهد بود تا به عنوان نماینده قانونی تاجران و بازرگانان کشورمان، به انجام تشریفات گمرکی بپردازد. یکی از مراحل سرنوشت‌ساز در پروسه ترخیص کالا، اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه است که برای هر کالا به طور خاص تعریف شده‌‌اند.

مجوزهایی که برای ترخیص آتش زنه از گمرک، لازم به اخذ و ارائه از سمت ترخیص کار معتبر می‌باشند، عبارتند از:

  • مجوز فنی از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح؛
  • مجوز فنی از دفتر نمایندگی وزیر در امور ناریه وزارت صنعت، معدن و تجارت؛
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع غیرفلزی – تخصیص ارز.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص آتش زنه

کد تعرفه جهت ترخیص آتش زنه از گمرک برابر 36035000 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 23 می‌باشد و واحد اندازه‌گیری تعرفه آن، Kg است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در خصوص ترخیص آتش زنه از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، در زمینه ترخیص کالاهای تجاری گوناگون از گمرک، تجربه درخشانی داشته و در طی این سال‌ها توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. تاجران حرفه‌ای همیشه به دنبال ترخیص کار قابل اعتماد و معتبر می‌گردند تا بتوانند پروسه ترخیص کالای خود را به راحتی به ایشان بسپارند. گروهی از کارشناسان ترخیص کار حرفه‌ای و باتجربه در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند و آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در حوزه‌های تجاری از جمله ترخیص کالا می‌باشند. این افراد تمام مهارت خود را در ترخیص کالا با صرف کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین زمینه ممکن به کار می‌برند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری در زمینه ترخیص آتش زنه از گمرک هستید، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مشاوره رایگان با ترخیص کاران شرک سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034