سلطان یاقوت

ترخیص دوربین چاپ سریع از گمرک

ترخیص دوربین چاپ سریع از گمرک

عکس‌ها همیشه یادآور خاطرات خوش گذشته برای انسان بوده‌اند ولی امروزه عکس‌های چاپی به علت طولانی شدن و سختی مراحل چاپ و نگهداری آن‌ها جای خود را به عکس‌های موجود در گالری تلفن همراه داده‌اند. اما هنوز هم هستند کسانی که عکس‌های چاپی را ترجیح داده و به همین منظور از تجهیزات گوناگون استفاده می‌کنند. دوربین چاپ سریع با قابلیت چاپ عکس گرفته شده توسط دوربین در همان لحظه، رویای دیرینه علاقمندان به عکس چاپی را برآورده کرد. در کشور ما نیز این دوربین‌ها که به دوربین‌های فوری یا چاپ سریع معروف هستند، طرفداران خاص خود را داشته و این محصول عموما از شرکت‌های سازنده خارجی وارد شده و در فروشگاه‌های لوازم الکترونیکی عرضه میگردند. ترخیص دوربین چاپ سریع از گمرک، جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار رفته و موضوعی است که قصد داریم در ادامه این مقاله‌ی تجاری به آن بپردازیم. شرکت فوجی واقع در کشور ژاپن با مدل Instax، هم‌اکنون بازار فروش‌ دوربین‌های چاپ سریع در دنیا را به دست گرفته و هر ساله مدل‌های بروزتر و پیشرفته‌تری از این دوربین‌ها را عرضه می‌کند. در ادامه مقاله به شرح اطلاعات بیشتر در این زمینه خواهیم پرداخت. در صورتی که قصد واردات دوربین چاپ سریع و ترخیص دوربین چاپ فوری از گمرک را دارید، این مقاله را تا انتها دنبال نمایید.

فیلم مورد استفاده در دوربین‌های چاپ فوری

دوربین‌های فوری همانند دوربین‌های قدیمی نگاتیوی، از فیلم‌ها که نوعی کاغذ حساس به نور هستند برای چاپ عکس استفاده می‌کنند. با گذاشتن کاغذ‌ها در داخل دوربین، قسمت حساس به نور در معرض لنز دوربین قرار گرفته و با گرفتن عکس، نور مستقیماً روی کاغذ می‌تابد. این بدان معناست که دوربین‌های چاپ سریع بدون وجود فیلم‌های مخصوص، کاربرد ندارند و حتما باید قبل از عکاسی، کاغذ دوربین چاپ فوری را تهیه کرده و پس از آن با هر بار فشردن دکمه مخصوص، یک عکس چاپ شده روی کاغذ فیلم از دوربین خارج می‌شود. برای دوربین‌های Instax می‌توان از بسته‌های  10 یا 20 عددی فیلم، حتی به صورت سیاه‌ و سفید، استفاده کرد و عکس‌ها را فورا چاپ نمود.

نکات قابل توجه هنگام خرید دوربین چاپ سریع

در هنگام خرید دوربین چاپ سریع، باید نکات زیر را در نظر گرفت:

 • ویژگی‌های ظاهری دوربین چاپ سریع: دوربین‌های چاپ سریع عمدتا دارای اندازه کوچک و قابل حمل هستند؛ اما اگر به دنبال دوربین جیبی می‌گردید، باید به اندازه و ظاهر آن هنگام خرید توجه نمایید.

 

 • فناوری دوربین چاپ سریع: تمامی دوربین‌های چاپ فوری، قابلیت ثبت عکس و چاپ آن را در لحظه فراهم می کنند؛ اما برخی دارای تکنولوژی‌های بیشتری بوده که به عنوان مثال می‌توان به قابلیت ذخیره عکس در کارت حافظه اشاره کرد.

 

 

 • کیفیت و اندازه فیلم عکس در دوربین چاپ سریع: برخی فیلم‌ها دارای حاشیه سفید بوده و عکس‌ را کوچکتر از اندازه کل کاغذ چاپ می‌کنند و در برخی از این دوربین‌ها نیز ابعاد عکس نهایی با کاغذ فیلم برابر است. توجه به کیفیت فیلم مصرفی نیز بسیار مهم است؛ زیرا هرچه کیفیت کاغذ بالاتر باشد، وضوح و کیفیت عکس خروجی نیز بالاتر خواهد بود.

 

 • قیمت دوربین چاپ سریع: باتوجه ‌به امکانات و تجهیزات جانبی، این دوربین‌ها قیمت‌های مختلفی دارند که هر شخص با توجه به بودجه خود می‌تواند دست به انتخاب بزند.

 

معرفی بهترین‌ مدل‌های دوربین چاپ سریع

همانطورکه اشاره شد، در بازار دیجیتال امروز، بهترین‌ و باکیفیت‌ترین دوربین‌های چاپ سریع به شرکت فوجی ژاپن تعلق دارند و مورد استفاده گسترده مردم در سراسر دنیا قرار می‌گیرند. در ادامه می‌خواهیم چند تا از پرفروش‌ترین‌های شرکت فوجی با مدل Instax را برای شما علاقمندان نام ببریم:

 • Fujifilm Instax Mini LiPlay
 • Fujifilm Instax Mini 90
 • Fujifilm Instax Mini 11
 • Fujifilm Instax Mini 40
 • Fujifilm Instax Square SQ6
 • Fujifilm Instax Wide 300
 • Fujifilm Instax Mini 70

واردات دوربین چاپ سریع در ایران

دوربین‌های چاپ سریع ساخت کشور ژاپن هستند؛ اما محدودیت‌های مبادلات تجاری در کشور ما که به دلیل تحریم‌ها ایجاد شده‌اند، سبب شده تا واردکنندگان ایرانی این محصولات را از مبداء کشورهای امارات متحده عربی و چین خریداری نمایند. دو کشور نام برده شده، به دلیل عدم توجه به تحریم‌ها علیه ایران و سهولت واردات، به دو مبداء اصلی برای واردات کالاهای گوناگون در کشور ما مبدل شده‌اند. تاجران و بازرگانان می‌توانند به راحتی جهت ثبت سفارش دوربین‌های چاپ سریع از دو کشور چین و امارات متحده عربی اقدام نمایند.

مجوزهای لازم جهت ترخیص دوربین چاپ سریع از گمرک

ترخیص کاری که قصد ترخیص دوربین چاپ سریع از گمرک را دارد، لازم است جهت تخصیص ارز، مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی را دریافت نموده و همچنین جهت اخذ مجوز شناسه کالا اقدام نماید.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص دوربین چاپ سریع از گمرک

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دوربین عکاسی با ظهور و چاپ فوری (Instant print cameras) برابر 90064000 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 24 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دوربین چاپ سریع از گمرک

ترخیص کالا شامل مراحل گوناگون و قوانین و دستورالعمل‌های خاصی است که به تمامی آن‌ها، تشریفات گمرکی می‌گویند. شرکت سلطان یاقوت در طول سالیان فعالیت خود در دنیای تجارت، با استفاده از تجربه و مهارت بالای متخصصان ترخیص کار توانسته است رضایت فعالان تجاری را کسب نماید. در صورتی که قصد ترخیص دوربین چاپ سریع از گمرک را دارید، جهت بهره‌مندی از مشاوره رایگان و همکاری با این شرکت، با تلفن‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034