سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه فلوسایتومتری از گمرک

ترخیص دستگاه فلوسایتومتری از گمرک

در صنعت پزشکی و آزمایشگاه از تجهیزات و دستگاه‌های مختلف برای کاربردهای گوناگون استفاده می‌شود. یکی از این دستگاه‌ها، دستگاه فلوسایتومتری است که کاربردهای فراوانی دارد. بخشی از نیاز صنعت پزشکی در کشور ما به این دستگاه از طریق واردات آن از کشورهای خارجی تامین می‌گردد و به همین خاطر قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص دستگاه فلوسایتومتری از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. این روش یکی از روش‌های سلول‌شناسی یا یاخته‌سنجی به شمار می‌رود که به کمک آن به بررسی ویژگی‌های شیمیایی و فیزیکی سلول و اجزای آن پرداخته می‌شود. برای این کار، نمونه‌های سلولی درون مایع مخصوص غوطه‌ور شده و جهت بررسی توسط دستگاه، این سوسپانسیون به دستگاه فلوسایتومتری تزریق می‌شود. دستگاه فلوسایتومتری قادر است مواردی از قبیل اندازه سلول، پیچیدگی سیتوپلاسمی، محتوای DNA و RNA سلول و محتوای طیف گسترده‌ای از پروتئین‌های داخل سلولی یا متصل به غشای سلولی را اندازه‌گیری نماید. این دستگاه از سه سیستم یا بخش اصلی تشکیل شده است که عبارتند از: سیستم سیال، اوپتیک و الکترونیک. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه فلوسایتومتری از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

کاربردهای پزشکی دستگاه فلوسایتومتری چیست؟

در ادامه به برخی‌ از مهم‌ترین کاربردهای دستگاه فلوسایتومتری در زمینه پزشکی اشاره خواهیم کرد:

 1. به کمک این دستگاه می‌توان سرطان‌های خون را تشخیص داد و آن‌ها را طبقه‌بندی کرد.
 2. این دستگاه قادر به سنجش فاکتورهای بیولوژیکی و حضور بعضی مولکول‌های اختصاصی که در تعیین پیش آگاهی بیماری نقش دارند، می‌باشد.
 3. آنتی‌‌ژن‌هایی که به عنوان هدف‌های درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، با کمک این دستگاه قابل شناسایی خواهند بود.
 4. این دستگاه امکان شناسایی سلول‌های باقی‌مانده بدخیم در طول درمان که در تعیین پاسخ به درمان و احتمال عود بیماری بسیار مهم هستند را ایجاد می‌کند.

قوانین مربوط به واردات دستگاه فلوسایتومتری

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه فلوسایتومتری در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

 • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
 • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

واردات دستگاه فلوسایتومتری در ایران

صنعت پزشکی و صنایع مربوطه جزو مهم‌ترین صنایع در جهان هستند و هر کشوری در راستای تامین تجهیزات و وسایل مورد نیاز این صنعت می‌کوشد. در کشور ما تولیدات مربوط به تجهیزات و لوازم صنعت پزشکی به اندازه نیاز این صنعت صورت نمی‌گیرد و تامین‌کنندگان مجبور به واردات این محصولات از کشورهای خارجی می‌گردند. تاجران و بازرگانان برای جبران کمبودهای بازار مصرفی در این زمینه، هر ساله مقادیر بالایی ارز جهت خرید تجهیزات و دستگاه‌های صنعت پزشکی از کشور خارج می‌کنند. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای ایشان برخوردار است.

واردات دستگاه فلوسایتومتری در ایران عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، بلژیک، آمریکا، امارات متحده عربی، فرانسه و … صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه فلوسایتومتری از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه فلوسایتومتری از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه فلوسایتومتری

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه فلوسایتومتری از گمرک برابر 90275010 است که شامل حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه فلوسایتومتری از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص دستگاه فلوسایتومتری از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن تماس: 09121995406 -02128111034