سلطان یاقوت

ترخیص سنگ پا از گمرک

ترخیص سنگ پا از گمرک

سنگ پا یکی از انواع پوکه‌های معدنی است که از جنس سنگ آذرین بیرونی بوده و از سرد شدن گدازه‌های آتش‌فشانی شکل می‌گیرد. این سنگ متخلخل بوده و از قدرت سایندگی بسیار بالایی برخوردار است که کاربرد عمده آن به زدودن یا از بین بردن سلول‌ها و لایه‌های مرده سطح پوست به خصوص در کف پا برمی‌گردد. تجارت این کالا در سراسر جهان و کشور ما رواج داشته و فعالان تجاری زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت می‌باشند. با توجه به همین موضوع، قصد داریم در مقاله پیش رو به شرح فرآیند ترخیص سنگ پا از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. سنگ پاهای امروزی در 2 نوع طبیعی و مصنوعی (صنعتی) وجود داشته که نوع طبیعی آن در دریاها و خشکی‌ها یافت شده و نوع مصنوعی آن نیز از جنس پلاستیک است. در صنعت پلاستیک، از ساختار سنگ پا الهام گرفته و به تولید محصولی مشابه پرداخته‌اند که کارایی مشابه سنگ‌پای مصنوعی دارد. سنگ پا را پس از استفاده باید به دقت تمیز کرده و در جای خشک قرار داد؛ زیرا اگر این کالا بطور مداوم در معرض رطوبت قرار بگیرد، سبب ایجاد بیماری‌های پوستی از جمله قارچ بر روی بدن انسان می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص سنگ پا از گمرک، ادامه مقاله را از دست ندهید.

کاربرد سنگ پا چیست؟

سنگ پا به جز کاربرد در از بین بردن سلول‌های مرده و لایه‌برداری و نرم و روشن کردن پوست، کاربردهای دیگری نیز دارد که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • از بین بردن موهای زائد
 • رفع ترک‌های پوستی بخصوص از کف پا
 • از بین بردن جوش‌های سر سیاه پوستی
 • تنظیم و افزایش گردش خون در کف پا
 • کاهنده قند خون در بیماران مبتلا به دیابت
 • از بین برنده میخچه و پینه
 • کاهنده درد و کوفتگی بدن و همچنین سردرد
 • تمیز کردن و جرم‌گیری از سطوح
 • ساینده پارچه و لباس

تجارت سنگ پا در ایران

واحدهای تولیدی در کشور ما در زمینه سنگ پا، توانایی عرضه محصولات باکیفیت و مرغوب را داشته و به همین علت سنگ پای ایرانی مورد توجه مشتریان در سراسر جهان قرار گرفته است. سالیانه مقادیر مناسبی ارز به سبب صادرات سنگ پا وارد کشور می‌شود. مقصد صادارتی سنگ پا از ایران، عمدتا کشورهای همسایه از جمله امارات، عراق، مصر، پاکستان، افغانستان، مراکش، آذربایجان و … هستند. در صوتی‌که زیر ساخت‌های مناسب ایجاد شده و حمایت از واحدهای تولیدی سنگ پا در ایران صورت بگیرد، صادرات سنگ پا می‌تواند به یکی از بزرگ‌ترین منابع برای صادرات غیرنفتی مبدل شود.

در سال 1397، واردات 1500 کالا برای جلوگیری از هدر رفتن منابع ارزی کشور و حمایت از تولیدات داخلی ممنوع اعلام شد. سنگ پا نیز جزو یکی از این کالاهایی است که در دسته کالاهای غیرضروری قرار گرفته و توان تولید آن در کشور به اندازه نیاز بازار مصرفی وجود دارد. پیش از آن، سالانه چندین تن محموله سنگ پا سالانه به کشور وارد شده و تاجران و بازرگانان زیادی در این زمینه مشغول به فعالیت بودند. واردات سنگ پا در ایران مطابق آمار ارائه شده اداره گمرک، عمدتا از مبداء کشورهای چین، ترکیه و هند صورت گرفته است.

مجوزهای لازم برای ترخیص سنگ پا از گمرک

در تمام کشورهای دنیا، سازمان یا اداره‌ای جهت کنترل و بررسی تمام محموله‌های وارداتی و صادراتی در کشور وجود دارد. در ایران، اداره گمرک جمهوری اسلامی مسئول رسیدگی به امور تجاری صورت گرفته و صدور مجوز ترخیص کالا می‌باشد. این اداره قوانین و مقررات خاصی برای مبادلات تجاری وضع کرده است که تاجران و بازرگانان در کشور ما باید در چهارچوب این دستورالعمل‌ها عمل نمایند. شخصی که مجاز به انجام امور ترخیص کالا می‌باشد، ترخیص کار رسمی اداره گمرک نامیده شده که باید از گواهی‌نامه کارت بازرگانی و وکالت‌نامه قانونی از سمت فعالان تجاری برخوردار باشد. تشریفات گمرکی شامل تمام مراحلی می‌شود که ترخیص کار باید جهت خروج محموله خود از گمرک، به انجام برساند. اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه جزو مراحل ترخیص کالا به شمار رفته و نقش کلیدی در زمان صدور مجوز خروج کالا از گمرک ایفا می‌کند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص سنگ پا از گمرک را دارد، موظف است جهت اخذ مجوزهای زیر از سازمان های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع معدنی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از دفتر مقررات صادرات و واردات (مجوز سیستمی موافقتنامه تجارت ترجیحی با پاکستان)

تعرفه گمرکی برای ترخیص سنگ پا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سنگ پا برابر 25131000 است که از حقوق ورودی 4%  و اولویت کالایی 4 برخوردار است و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سنگ پا از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در طول سالیان فعالیت خود به عنوان ترخیص کار، موفق به کسب رضایت مشتریان خود بوده و هم‌اکنون به یکی از معتبرترین و قابل اعتمادترین کشورها در زمینه امور تجاری و بازرگانی مبدل شده است. در این شرکت، از نیروهای ترخیص کار متخصص و باتجربه کمک گرفته شده است تا همگی در راستای انجام امور تجاری تاجران و بازرگانان کشورمان در سریع‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب تلاش کنند. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص سنگ پا از گمرک دارید، می‌توانید با شماره‌گیری تلفن‌های زیر، از مشاوره رایگان با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

5/5 - (1 امتیاز)