سلطان یاقوت

گمرک زاهدان(راهنمای کامل ترخیص کالا)

گمرک زاهدان

گمرک زاهدان

زاهدان از  شهرهای بزرگ ایران می باشد که به عنوات مرکز استان سیستان و بلوچستان نیز شناخته می شود. این شهر از سمت شرق به کشور های افغانستان و پاکستان راه دارد و در واقع می توان گفت یکی از مرز های زمینی ایران می باشد. شهر زاهدا نبه دلیل اینکه شهری مرزی است از موقعیت های استراتژیک نظامی و تجاری برخوردار است. به نحوی که راه آهن پاکستا ناز مرز میر جاوه این شهر وارد ایران شده و راه آهن سراسرس ایران نیز به این شهر منتهی می شود و به راحتی می توان در بین این دو کشور جابه جایی مسافر و کالا انجام داد.

موقعیت گمرک زاهدان در استان سیستان و بلوچستان

حال که در مورد گمرک زاهدان و استان سیستان و بلوچستان صحبت می کنیم لازم است بدانید که این استان بعد از کرمان از بزرگترین استان های کشور بوده و به راحتی 11 درصد از خاک ایران تشکیل داده است. این استان دارای حدود 11 هزار کیلومتر مرز دو کشور افغانستان و پاکستان می باشد با دسترسی به بندر چابهار نیز از موقعیت ترانزیتی آبهای آزاد نیز برخوردار بوده است. این استان تنها استانی است در ایران که با پاکستان دارای مرز مشترک می باشد.

گمرک های استان سیستان و بلوچستان

با توجه به وسعتی که از این استان برای شما در پاراگراف های قبل گقتیم لازم است بدانید که حدود 12 گمرک مختلف در این استان وجود دارد که گمرک زاهدان یکی از آن 12 گمرک در استان سیستان و بلوچستان می باشد. دیگر گمرک هایی که در این استان فعالیت دارند می توان به: گمرک ایرانشهر، گمرک سراوان، گمرک بازارچه کوهک، گمرک بازارچه مرزی جالق، گمرک زابل، گمرک میلک، گمرک میر جاوه، گمرک چابهار و گمرک منطقه آزاد چابهار، گمرک پیشین و بازارچه پیشین و …… اشاره کرد که همگی از گمرک های تجاری وارداتی و صادراتی فعال می باشند. در این میان 5 بازارچه ( میرجاوه، پیشین، جالق، کوهک، ریمدان ) هستند که دارای مرز مشترک با کشور پاکستان بوده و دو بازارچه ( میلک و گمشاد ) دارای مرز مشترک با افغانستان می باشند. لازم است بدانید که این بازارچه های رونق اقتصادی در منطقه و کشور برای انجام مبادلات بازرگانی ایفا می کنند.

در گمرک زاهدان چه رویه هایی تجاری و بازرگانی انجام می شود؟

گمرک زاهدان یکی از مهمترین گمرکات استان سیستان و بلوچستان می باشد و به همین جهت در این گمرک تمامی امور مربوط به واردات و صادرات قطعی کالا، واردات و صادرات موقت کالاها، انواع ترانزیت های خارجی، کارنه تیر و همچنین انجام تمامی امور مسافربری در گمرک زاهدان انجام می پذیرد. در این بین لازم است بدانید که این گمرک یکی از گمرکات تخصصی برای ترخیص پارچه می باشد.

چه کالاهایی از گمرک زاهدان صادر می شود؟

بر اساس آمار وارقامی که در سالهای اخیر اعلام شده می توان گفت که بیشترین کالاهای صادراتی چه از نظر دلاری و چه از نظر حجمی کالاهایی از جمله: فرآورده ها و مشتقات نفتی و گازی، سیمان های پوزولانیک و مصالح ساختمانی، انواع شکلات ها، انواع کشمش ها، انواع لوازم بهداشتی مانند پودر های شستشو و شامپو ها، انواع آبمیوه ها غلیظ شده، بیسکوئیت، انواع سبزیجات و آلو های خشک شده، انواع مربا ها و شیرینی جات، عناب ها، انواع نان ها و …. می باشد که این ها تقریبا 23 درصد از کل کالاهای صادراتی را تشکیل می دهند.

چه کالاهایی از گمرک زاهدان وارد می شود؟

همانطور که بر اساس آمار و ارقام به معرفی انواع کالاهای صادراتی از این گمرک پرداختیم حال می خواهیم انواع کالاهایی که از گمرک زاهدان وارد ایران می شود را به شما عزیزان معرفی کنیم: برنج و کنجد از مبدا پاکستان واردا خاک ایران می شود. برخی از پارچه ها نیز از پاکستان وارد ایران شده و عملا حدود 25 درصد ارزش دلاری کل واردات سال از این گمرک وارد کشور می شود.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت طی دو دهه سابقه درخشان در خصوص ترخیص انواع کالا ها از گمرک آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد. همچنین تیم ترخیص کاران و مشاوران این شرکت تجاری و بازرگانی آماده عهده گیری تمامی تشریفات گمرکی شما عزیزان می باشند. با سپردن امور تجاری خود به کارشناسان این شرکت آسوده خواهید بود که کالای خود را در سریعترین زمان ممکن و با کمترین هزینه در عین حال با بالاترین امنیت در حمل و نقل در مقصد مورد نظر دریافت خواهید کرد. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با ترخیص کاران زبده شرکت سلطان یاقوت تماس حاصل فرمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)