سلطان یاقوت

ترخیص دریچه سقف خودرو (سانروف و قطعات مشابه) از گمرک

ترخیص دریچه سقف خودرو (سانروف و قطعات مشابه) از گمرک

هر خودرو از اجزاء و قطعات مختلفی تشکیل می‌شود که هر کدام از آن‌ها یک وظیفه‌ای برعهده دارند و همگی با هم در راستای هدف استفاده از خودرو به کار می‌روند. یکی از بخش‌های اصلی خودروها، عبارت است از سقف خودرو که عمدتا به دو شکل ثابت یا دریچه جداشونده ساخته می‌شود. در مقاله امروز می خواهیم در خصوص دریچه‌های سقف خودرو صحبت کنیم که خود شامل انواع مختلفی می‌گردند. این کالاها در کشور ما جزو کالاهای وارداتی هستند و تامین نیاز صنعت خودروسازی از طریق ثبت سفارش و خرید از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. به همین دلیل در ادامه به شرح اطلاعات تکمیلی در خصوص ترخیص دریچه سقف خودرو (سانروف، مونروف، و …) از گمرک پرداخته‌ایم. سانروف‌ عبارت است از یک دریچه فلزی یا پارچه‌ای که در قسمت سقف برخی خودروها تعبیه شده و هدف از نصب آن، عبور جریان نور و هوا به درون کابین خودروهاست. قسمت سانروف در این خودروها به صورت مکانیکی و دستی و یا به صورت الکتریکی باز و بسته می‌شود و شکل و اندازه آن در خودروهای مختلف، متنوع است. از رایج‌ترین انواع سانروف‌ها می‌توان به سانروف پاپ‌آپ، سانروف اسپویلر، سانروف توکار، سانروف تا شونده، سانروف جدا شونده، سقف پانورامیک، مونروف و … اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ترخیص سانروف از گمرک، ادامه مقاله را دنبال کنید.

تجارت ایران در زمینه دریچه سقف خودرو

صنعت خودروسازی و همچنین تامین قطعات یدکی این خودروها، جزو مهم‌ترین صنایع استراتژیک در کشور ما به شمار رفته و تاجران و بازرگانان به فعالیت در این زمینه مشغول می‌باشند. همانطورکه اطلاع دارید، عمده خودروها و لوازم یدکی خودروها در کشور ما جزو کالاهای وارداتی به شمار رفته و نیاز صنعت خودروسازی بدین طریق تامین می‌گردد. تولیدات خودرو و لوازم یدکی آن‌ها در کشور ما نیز از جایگاه خوبی برخوردار است و توانسته است در زمینه صادرات این قطعات از جمله سانروف به کشورهای خارجی نیز امتیاز کسب کند.

اما هم‌چنان سالانه مقادیر بالایی ارز برای واردات قطعات خودرو از جمله انواع دریچه سقف خودرو از کشور خارج می‌گردد. بزرگ‌ترین کشورهای صادرکننده این محصولات به کشور ما، عبارتند از: چین، ترکیه، امارات متحده عربی، تایوان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن و … . البته ناگفته نماند که مبادلات تجاری ایران با کشورهای اروپایی و آمریکایی به دلیل تحریم‌ها کم‌رنگ شده است و به همین دلیل بیشترین میزان واردات کالاهای گوناگون از جمله دریچه سقف خودرو از دو کشور چین و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد.

مجوزات لازم برای ترخیص دریچه سقف خودرو از گمرک

ترخیص دریچه سقف خودرو یا سانروف از گمرک، امری تخصصی و پیچیده است که نیاز به تخصص و مهارت ترخیص کار رسمی اداره گمرک دارد. این شخص از کارت بازرگانی معتبر برخوردار بوده که به منزله گواهی‌نامه برای فعالیت قانونی ترخیص کار به نمایندگی از تاجران و بازرگانان کشورمان می‌باشد. وظیفه این شخص، گذراندن مراحل گوناگون تشریفات گمرکی است که در نهایت منجر به صدور اجازه خروج کالا از گمرک می‌شود. مرحله جمع‌آوری مجوزها از سازمان‌های مربوطه، از حساس‌ترین مراحل تشریفات گمرکی است.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دریچه سقف خودرو یا سانروف از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع خودرو با شرط واردات قطعات یدکی برای ارائه خدمات پس از فروش شرکت‌های تولیدی وسایل حمل و نقل
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع خودرو برای تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم

تعرفه گمرکی برای ترخیص دریچه سقف خودرو

کد تعرفه یک کد 8 رقمی است که برای هر کالای تجاری به طور خاص تعریف شده است و مجموعه کد تعرفه‌های گمرکی در کتاب صادرات و واردات کشورمان بطور کامل گردآوری شده‌اند. ترخیص کار برای دسترسی به لیست مجوزهای لازم برای ترخیص کالا و همچنین طی کردن سایر مراحل ترخیص کالا، باید ابتدا کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر خود را به درستی تشخیص دهد. شما تجار گرامی می‌توانید برای کسب اطلاعات در خصوص تعرفه گمرکی محصول مورد نظر و همچنین سایر اطلاعات تجاری، با کارشناسان ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دریچه سقف خودرو (سانروف، مانروف و …) برابر 87082950 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 26 برخوردار می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دریچه سقف خودرو از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیش از دودهه خدمت‌رسانی در زمینه امور تجاری و بازرگانی و ارائه خدماتی نظیر ثبت سفارش، اخذ مجوز، ترخیص کالا، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز و … توانسته است موفقیت‌های چشم گیری کسب کرده و به یکی از معتبر و قابل اطمینان‌ترین شرکت‌ها در این عرصه بدل شود. نیروهای توانا و متخصص شرکت سلطان یاقوت به طور مستمر در گمرکات کشور مستقر شده‌اند تا امور شما تاجران محترم را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه به انجام برسانند و همچنین از بروز هرگونه مشکل و زیان در امور شما پیشگیری نمایند. با شماره‌گیری تلفن‌های درج شده در انتهای مقاله، می‌توانید برای مشاوره رایگان و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دریچه سقف خودرو از گمرک، درخواست نمائید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034