سلطان یاقوت

ترخیص گرانول پلی اتیلن بازیافتی از گمرک

ترخیص گرانول پلی اتیلن بازیافتی از گمرک

ترخیص گرانول پلی اتیلن بازیافتی از گمرک، یک پروسه تجاری مهم و تخصصی است که در زمره خدمات کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت قرار می‌گیرد. یکی از پلیمرهای پرمصرف در دنیا، پلی اتیلن است که دارای ساختار شیمیایی ساده ولی در عین حال کاربردهای مهم در صنایع است. کاربرد آن مربوط به تولید محصولات پلاستیکی در صنایع مختلف از جمله بسته‌بندی کالا، خودروسازی، لوازم خانگی و منزل، برق و مخابرات، آب و فاضلاب، نفت و مواد شیمیایی، پزشکی و داروسازی، ساخت عایق و انواع پوشش‌ها می‌شود. گرانول پلی اتیلن، از محصولاتی است که سالانه با حجم بسیار بالا میان کشور ما و سایر کشورها مبادله می‌شود. صادارت گرانول پلی اتیلن بازیافتی سبب شده تا ارز عالی از این طریق به کشور ما وارد شود. در ادامه مقاله به شرح توضیحات تکمیلی در مورد گرانول پلی اتیلن بازیافتی و اطلاعات لازم جهت ترخیص گرانول پلی اتیلن بازیافتی از گمرک پرداخته‌ایم.

گرانول پلی اتیلن چیست و انواع آن کدامند؟

گرانول پلی اتیلن، نوع خاصی از پلی اتیلن نیست و در حقیقت به اشکال دانه دانه و گلوله‌ای از پلی اتیلن می‌گویند که از شکل پودری اولیه خود به شکل دایره‌های ریز درآمده است. از گرانول پلی اتیلن به طورکلی برای تولید محصولات پلاستیکی از جمله کیسه‌ها، دبه‌ها، قاشق، بطری شیر و … استفاده می‌شود. هدف از تولید گرانول، پیشگیری از هدر رفتن یا پخش شدن مواد اولیه پودری از جنس پلی اتیلن در فرآیند تولید محصولات پلاستیکی گوناگون به کمک دستگاه‌ها و ماشین‌های خاص است. از طرفی دیگر این دستگاه‌ها نیز برای آنکه خروجی باکیفیتی ارائه دهند، به مواد اولیه یکدست و یکنواخت نیاز دارند که استفاده از شکل گرانولی پلی اتیلن، بهترین راهکار برای آن است. در تولید گرانول پلی اتیلن از دستگاه اکسترودر استفاده می‌شود.

انواع گرانول پلی اتیلن عبارتند از:

 • گرانول پلی اتیلن سبک (LDPE)
 • گرانول پلی اتیلن سبک خطی (LLDPE)
 • گرانول پلی اتیلن سنگین (HDPE)
 • پلی اتیلن ترفتالات

چرا از گرانول پلی اتیلن بازیافتی استفاده می‌کنیم؟

تا به اینجا با گرانول‌ پلی اتیلن و انواع آن آشنا شدیم. تفاوت گرانول پلی اتیلن بازیافتی با گرانول پلی اتیلن نو در این است که برای ساخت مورد دوم، از پودر درجه یک پتروشیمی و در مورد اول از مواد و ضایعات پلاستیکی از جنس پلی اتیلن استفاده می‌شود. این ضایعات پلی اتیلنی قابل بازیافت را با استفاده از دستگاه‌ها و ماشین آلات خاص، ابتدا ذوب کرده و سپس به شکل دانه‌های ریز درمی‌آورند.

دلایل تولید گرانول پلی اتیلن بازیافتی عبارتند از:

 • ضایعات پلاستیکی پلی اتیلن ارزش مادی بسیار کمی دارند و بلااستفاده می‌باشند؛ ولی اگر از آن‌ها برای ساخت گرانول پلی اتیلن بازیافتی استفاده کنیم، تبدیل به ماده‌ای با ارزش بالاتر و کاربرد فراوان در صنایع می‌شوند که از این نظر برای تولیدکنندگان صرفه اقتصادی بالایی دارد.
 • پلاستیک‌های رهاشده در طبیعت، برای تجزیه شدن به مدت بسیار طولانی نیاز داشته و از طرفی دیگر نیز سوزاندن آن‌ها سبب انتشار گازهای گلخانه‌ای و تسریع فرآیند گرم شدن کره زمین می‌شود. با بازیافت ضایعات پلاستیکی و تبدیل آن‌ها به مواد اولیه صنایع، کمک بزرگی به حفظ محیط زیست کرده‌ایم.
 • در حال حاضر، انسان‌ها برای ساخت محصولات پلاستیکی گوناگون در حال مصرف کنترل نشده محصولات پتروشیمی هستند. در حالی که ما مسئول حفظ این منابع طبیعی برای نسل‌های بعد هستیم. اگر مصرف منابع پتروشیمی کنترل نشود، میراث ما برای آیندگان، زمینی خالی از سوخت‌های فسیلی و تپه‌های غول‌آسای زباله‌های پلاستیکی خواهد بود.

مجوزهای لازم برای ترخیص گرانول پلی اتیلن بازیافتی از گمرک

همانطورکه گفته شد، حجم مبادلات سالانه گرانول پلی اتیلن بازیافتی در کشور ما بسیار بالاست و به همین منظور، تاجران و بازرگانان زیادی مشغول به فعالیت در این زمینه می‌باشند. ترخیص گرانول پلی اتیلن بازیافتی از گمرک نیز به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است. صدور مجوز خروج این محصول از گمرک، در گروی اخذ و ارائه مجوزات تعیین شده توسط کارگزار رسمی اداره گمرک می‌باشد.

مجوزهایی که جهت ترخیص گرانول پلی اتیلن بازیافتی از گمرک، باید توسط ترخیص کار رسمی اداره گمرک اخذ و ارائه شوند، عبارتند از:

 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری – تخصیص ارز
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی – تخصیص ارز
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای مصارف دامی یا کشاورزی – تخصیص ارز

تعرفه گمرکی جهت ترخیص گرانول پلی اتیلن بازیافتی

کد تعرفه جهت ترخیص انواع گرانول پلی اتیلن بازیافتی از گمرک، ذیل ردیف 3901 قرار می‌گیرند که دارای حقوق ورودی و اولویت کالایی متفاوتی هستند.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص گرانول پلی اتیلن بازیافتی از گمرک

همانطورکه اشاره شد، ترخیص گرانول پلی اتیلن از گمرک امری تخصصی و پیچیده است که نیاز به تسلط و مهارت بالای ترخیص کار دارد. شرکت سلطان یاقوت دارای سابقه درخشان و طولانی در زمینه ترخیص کالا و سایر امور بازرگانی می‌باشد که از کادر نیروهای ماهر و کاربلد ترخیص کار برای این منظور بهره‌ می‌گیرد. اگر شما نیز قصد ترخیص گرانول پلی اتیلن از گمرک را دارید، می توانید با شماره‌های زیر تماس گرفته و از خدمات مشاوره رایگان نیز بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

5/5 - (1 امتیاز)