سلطان یاقوت

ترخیص پمپ کولر آبی از گمرک

ترخیص پمپ کولر آبی از گمرک

یکی از زمینه‌های فعالیت تجاری پرسود در کشور ما، صادرات و واردات پمپ کولر آبی است و فعالات تجاری ایرانی به کسب درآمد از این طریق مشغول می‌باشند. به همین دلیل قصد داریم در ادامه مقاله امروز به موضوع ترخیص پمپ کولر آبی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. همانطورکه می‌دانید، اکثر بخش‌های کشورمان از آب و هوای گرم و خشک برخوردار است و کولرهای آبی به دلیل تامین رطوبت و هوای تازه در کنار کاهش دما، به یکی از اصلی‌ترین و رایج‌ترین تجهیزات سرمایشی مبدل شده‌اند. یکی از اصلی‌ترین بخش‌های کولر آبی، پمپ آب است که وظیفه دارد آب‌های جمع شده در سطح زیرین کولر را به بخش‌های بالایی هدایت کرده و بدین طریق از خشک شدن پوشال‌ها جلوگیری نماید. اگر پوشال‌ها دائما مرطوب نگه داشته شوند، هوای گرم ورودی به باد خنک تبدیل شده و از طریق کانال کولر به درون خانه یا محفظه مورد نظر منتقل می‌گردد. از طرفی دیگر، پمپ کولر آبی با خنک نگه داشتن محفظه کولر، از داغ کردن موتور آن جلوگیری کرده و اگر پمپ از کار بیفتد، موجب داغ کردن و سوختن موتور کولر آبی می‌شود. انواع پمپ در کولرهای آبی را می‌توان به مکانیکی و دینامیکی تقسیم کرد. هر پمپ کولر آبی از یک کلاهک، پایه پمپ، پروانه پمپ، کفی پمپ و بخشی به نام چپقی تشکیل شده است. این بخش از ورقه‌هایی از جنس استیل و آهن سیلیس‌دار تولید شده و وزن تقریبی آن بسته به نوع کولر آبی بین 1 تا 3 کیلوگرم است. توان کولرهای آبی تازه خریداری شده بین 50 تا 70 وات است. موتور و پروانه‌ی پمپ در واقع قسمت الکترومکانیکی پمپ کولر آبی می‌باشد و به واسطه یک میله به هم متصل شده‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص پمپ کولر آبی از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

تجارت ایران در زمینه پمپ کولر آبی

تولید و استفاده از کولرهای آبی به عنوان سیستم‌های خنک‌کننده در کشور ما رواج دارد و این محصول به عنوان یک کالای تجاری دسته‌بندی می‌شود که هر ساله هدف صادرات و واردات واقع می‌شود. تولیدکنندگان ایرانی محصولات خود در زمینه کولرهای آبی را به کشورهای همسایه صادر کرده و ارز مناسبی بدین طریق وارد چرخه اقتصاد کشور ما می‌گردد. صادرات پمپ کولر آبی در ایران عمدتا به مقصد کشورهای عراق، سودان، افغانستان، امارات متحده عربی، کویت، اردن و … صورت می‌گیرد.

از طرفی دیگر، کمبودها و بخشی از نیازهای موجود در بازار مصرفی کشور ما نسبت به این محصول از طریق واردات آن از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. واردات پمپ کولر آبی از کشورهای چین، آلمان، امارات متحده عربی، ترکیه، هلند و … رواج دارد.

مجوزهای لازم برای ترخیص پمپ کولر آبی از گمرک

دانش ترخیص کاری به معنای اطلاع دقیق و به‌روز از قوانین و دستورالعمل‌های اداره گمرک برای صدور مجوز خروج کالاهای وارداتی یا صادراتی از انبار گمرک است. وظیفه شخص ترخیص کار به انجام رساندن مراحلی است که بطور کلی به تشریفات گمرکی معروف هستند. این شخص با گرفتن وکالت از تاجران و بازرگانان و برخورداری از کارت بازرگانی معتبر، قادر است بطور قانونی این مراحل را به نمایندگی از ایشان پشت سر بگذارد. یکی از مراحل ترخیص کالا، گرفتن مجوز از سازمان‌های داخلی است که مسئولیت صدور آن‌ها را برعهده دارند. این مجوزات بطور خاص برای هر ردیف کالایی در لیست تعرفه‌ها تعریف شده‌اند و ترخیص کار با تشخیص صحیح کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر خود می‌تواند به لیست این مجوزات دست پیدا کند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص پمپ کولر آبی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص پمپ کولر آبی

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که برای ترخیص پمپ کولر آبی از گمرک اختصاص یافته است، برابر 84137010 است که از حقوق ورودی و اولویت کالایی برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پمپ کولر آبی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از تجربه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، موفق به کسب رضایت و اعتماد تاجران و بازرگانان فعال کشورمان بوده است. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به فعالان تجاری عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص پمپ کولر آبی از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با متخصصان ترخیص کار این شرکت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :