سلطان یاقوت

ترخیص شن‌کش از گمرک

در باغبانی و کشاورزی از ابزارها و وسایل مختلف استفاده می‌شود. یکی از ابزارهای کشاورزی و باغبانی مهم شن‌کش نام دارد. تجارت این محصول در کشور ما رواج دارد و به همین دلیل می‌خواهیم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص شن‌کش از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. این وسیله مانند جاروییست که از آن برای جمع کردن برگ، علف، سنگ و کلوخ از روی سطح و مقداری نیز زیر سطح خاک استفاده می‌شود. از کاربردهای این محصول می‌توان به نرم کردن سطح رویی خاک، حذف علف‌های هرز، شکستن تکه‌های کلوخ، ایجاد ردیف برای کاشت بذر و پخش کردن خاک به منظور صاف کردن سطح آن اشاره کرد. ساختار این ابزار عبارت است از یک سری دندانه‌دار که به یک دسته وصل شده است. جنس دندانه‌های شن‌کش می‌تواند از مواد فلزی، پلاستیکی، چوبی و غیره باشد. دسته این محصول نیز معمولاً از جنس چوب، فایبرگلاس و فلز است. رایج‌ترین نوع شن‌کش آنهایی هستند که از جنس دسته فلزی و سری پلاستیک یا فلزی ساخته شده‌اند. برای انجام مواردی همچون جمع کردن برگ می‌توان از سری پلاستیکی استفاده کرد اما برای انجام موارد دیگر همچون شکستن کلوخ یا جابجا کردن خاک استفاده از شانه‌های فلزی توصیه می‌شود. مدل فلزی این محصول با وجود قیمت و وزن بالاتر از مزایای زیادی همچون ماندگاری بالا، مقاومت بیشتر و مناسب بودن برای انجام کارهای سنگین برخوردار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص شن‌کش از گمرک تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

واردات و صادرات شن‌کش در ایران

تجارت دو ستون اصلی دارد که عبارت است از صادرات و واردات. صادرات زمانی رخ می‌دهد که کالاهای تولیدی در یک کشور علاوه بر پوشش نیاز بازار مصرفی داخلی توان تامین نیاز سایر کشورهای متقاضی را نیز داشته باشد. بدین ترتیب سود زیادی نصیب تولید کنندگان و صادرکنندگان می‌شود. واردات نیز زمانی رخ می‌دهد که توان تولید یک کالا درون یک کشور وجود نداشته باشد و یا تولیدات داخلی کمتر از نیاز بازار مصرفی باشد.‌ شن‌کش یکی از ابزارهای باغبانی و کشاورزی پرمصرف و مهم است که تجارت آن در کشور ما رواج دارد.

مطابق آمار ارائه شده از سمت اداره گمرک واردات شن‌کش در ایران از کشورهای چین، امارات متحده عربی، کره، تایوان، هند و غیره صورت می‌گیرد. از طرف دیگر شاهد صادرات این محصول به کشورهای همسایه از قبیل عراق، افغانستان، روسیه، آذربایجان و غیره می‌باشیم.

مجوزهای لازم برای ترخیص شن‌کش از گمرک

فعالان تجاری در کشور ما، جهت خرید و فروش اقلام تجاری در سطح بین‌المللی، در ابتدا مراحل مقدماتی از جمله ثبت سفارش، حمل و نقل، انتقال ارز و سایر امور گمرکی را طی می‌کنند. در آخر، جهت اخذ مجوز خروج کالا از گمرک، باید مراحل ترخیص کالا نیز طی شوند. این مرحله شامل قوانین و دستورالعمل‌های پیچیده و زیادی است و جز با همیاری و راهنمایی‌های ترخیص کار رسمی اداره گمرک امکان‌پذیر نخواهد بود. ترخیص کار با گرفتن وکالت‌نامه از فعالان تجاری، اجازه دارد بطور قانونی به انجام این امور بپزدازد. یکی از مراحل مهم و سرنوشت‌ساز ترخیص کالا که تاثیر مستقیم بر زمان خروج کالا از گمرک دارد، مرحله دریافت و جمع‌آوری مجوزات از سازمان‌های داخلی مربوطه است.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص شن‌کش از گمرک را دارد باید برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات تولید برای تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص شن‌کش

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص شن‌کش از گمرک برابر 82013000 است که شامل حقوق ورودی 20 درصد و اولویت کالایی 4 می‌گردد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

شرح تعرفه: کلنگ به هر شکل، کج بیل، کج بیل باغبانی، شن‌کش، گل تراش.

خدمات شرکت سلطان یاقوت برای ترخیص شن‌کش از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص شن‌کش از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی از خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص شن‌کش از گمرک عبارتند از:

  • ترخیص شن‌کش برگ جمع‌کن از گمرک
  • ترخیص شن‌کش خاک از گمرک
  • ترخیص شن‌کش دستی از گمرک
  • ترخیص شن‌کش کاه‌بر از گمرک
  • ترخیص شن‌کش خزه جمع‌کن از گمرک