سلطان یاقوت

انواع کانتینر برای حمل و نقل کالا

انواع-کانتینرها

انواع کانتینر برای حمل و نقل کالا

کانتینر ها یکی یاز وسایل و ابزار برای جا به جایی و حمل و نقل کالاها در زمان حال می باشد. با توجه به انواع مختلف کانتینر ها انواع کالاهای مختلف را می توان با آنها جا به جا کرد. مزیت استفاده از کانتینر ها در جا به جایی و حمل و نقل کالاها این است که بار بدون تخلیه و بارگیری مجدد جا به جا می شود. با استفاده از این نوع جا به جایی بار دچار آسیب کمتری شده و همچنین به دلیل کمتر شدن شدن تخلیه و بارگیری کالا هزینه های تجارت و بازرگانی کمتر شده. از قیمت نهایی کالاها کاسته می شود.

کانتینر ها به دلیل شکل ساده و استانداری که دارند به  راحتی در مسیر های حمل و نقل قابل استفاده می باشند. از دیگر مزیت های استفاده از کانتینرها این است که از آنها در تمامی شیوه های حمل و نقل از دریایی گرفته تا زمینی وهوایی، ریلی می توان از آن استفاده کرد.

کانتینرها نوعی محفظه های فلزی بوده که ابعاد استاندارد دارند که از آنها برای نقل و انتقال کالاهای مختلف استفاده می شود. کانتینر ها به دلیل داشتن ابعاد استاندارد پروسه حمل و نقل راحتتری داشته و به همین دلیل در مسیر های ریلی، هوایی، زمینیو دریایی مورد استفاده قرار می گیرند. این مزیت یکی از مهمترین مزیت های کانتینرها می باشد که باعث استفاده انها در حمل و نقل های بین المللی می شود.

ابعاد مختلف کانتینرها

همانطور که گفته شد حجم یکسانی از کانتینرها فضاها و حجم مورد نیاز کانتینرها برای همه وجود دارد. به همین دلیل استاندارد تمامی کانتینر ها دارای ابعاد مشخصی هستند که در شکل ظاهری آنها نیز مشخص است. با توجه به اینکه کانتینرها در ابعادو اندازه های مختلفی تولید می شوند اما این را هم بدانید که بیشتر کانتینر ها از لحاظ فرم و اندازه یکسان هستند. در حمل و نقل بیشتر از کانتینرهای استاندارد استفاده می شود که عموما از باکس ها و محفظه های فولادی هستند عرض این کانتینرها معمولا 8 فوت بوده ولی طول آنها ممکن است به 20 تا 40 فوت هم برسد.

با این تفاسیر نتیجه می گیریم که دو نوع خیلی پر کاربرد کانتینرها کانتینرهای 20 فوتی یا 40 فوتی همان 6 متری تا 12 متری می باشند. ارتفاع تمامی کانتینرها هم مشخص است که 8 یا 9 فوتی هستند. این ابعادی که اعلام شده ابعاد استاندارد و بین المللی می باشد  که در تمامی سیستم های حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرند. اما در کنار این نوع کانتینرها که استاندارد هستند انواع کانتینرهای کوچک و بزرگ هم مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوت در ظاهر و ابعاد کانتینرها در کاربردهای آنها نیز هست زیرا برخی از کانتینرها یخچالی هستند و برخی عایق هستند که برای حمل و نقل و جا به جایی مواد خوارکی مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع کانتینرها

با توجه به توضیحاتی که در پاراگراف بالایی دادیم ابعاد و اندازه های کانتینرها مختلف است اما از لحاظ کاربردی بودن نیز به انواع مختلف کانتینرهای معمولی، کانتینرهای باری، کانتینرهای تاشو، کانتینرهای تخت شو، کانتینرهای بدون سقف و رو باز، کانتینرهای دودرب، کانتینرهای پهلو باز، کانیتنرهای یخچالی، کانتینرهای عایق دار، کانتینرهای مخزن دار، کانتینرهای حمل و نقل حیوانات، کانتینرهای مخصوص حمل و نقل خودرو، کانتینرهای تهویه دار، کانتینرهای مسطح، کانتینرهای نیم قد و …. می توان اشاره کرد.

کانتینرها نوعی باکس برای جاب ه جایی وسایل می باشند که در مسیر وسایل مختلف را جا به جا می کنند جابه جایی کانتینرها از یک وسیله به وسیله بعدی با جرثقیل ها امکان پذیر است. و همانطور که گفته شد کانتینرها با وسیله های مختلف باری و کامیون ها در مسیر های دریایی و ریلی و جاده ای جا به جا می شود.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یافوت یکی یاز شرکت های با سابقه درخشان در امرو تجارو بازرگانی، واردات و صادرات کالا می باشد که به راحتی می تواند شما عزیزان را در امور مختلف تجاری و بازرگانی راهنمایی کرده تا با کمترین هزینه و در کمترین زمانممکن کالای خود را از گمرک ترخیص نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در اینزمینه می توانید از متخصصان و ترخیص کاران زبدهو کاردان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید تا به درستی راهنمایی شوید.

تلفن های تماس:09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :