سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه آرایش مو از گمرک

ترخیص دستگاه آرایش مو از گمرک

انسان‌ها موجودات تنوع طلبی هستند که به ایجاد تغییرهای موقت یا دائم در ظاهر خود علاقه ویژه‌ای نشان می‌دهند. یکی از این تغییرات ظاهری به موها برمی‌گردد که اکثرا خانم‌ها درگیر آن هستند. این گروه از افراد جامعه برای داشتن موهایی مرتب که بر ظاهر تاثیر چشم‌گیری می گذارد، از دستگاه‌های متنوع استفاده می‌کنند. در کشور ما نیز استفاده از این دستگاه‌ها رواج یافته و برخی از واردکنندگان به فعالیت در حوزه خرید دستگاه‌های آرایش مو خارجی و باکیفیت و عرضه آن‌ها به بازار مصرفی داخلی مشغول هستند. از این رو قصد داریم در این مقاله به موضوع ترخیص دستگاه‌های آرایش مو از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. دستگاه‌های آرایش مو، برقی بوده و با ایجاد حرارات لازم، شکل و حالت مو را تغییر می‌دهد. برخی از این دستگاه‌ها برای تبدیل موهای صاف به انواع موهای فر یا مجعد و برخی دیگر کاربرد عکس دارند. در ساختار دستگاه‌های آرایش مو، صفحات سرامیکی به کار برده می‌شوند تا کارآیی بهتری برای انتقال حرارت داشته باشند و همچنین به راحتی روی موها سر خورده و از آسیب دیدن یا وز شدن آن جلوگیری کنند. استفاده از دستگاه‌های آرایش مو یا خشک کن مو مانند سشوار، بابلیس، دستگاه ویو مو، اتو مو و … برای انواع موهای کوتاه و بلند کاربرد داشته و به ویژه در سالن‌های آرایشی جهت سشوار کردن یا شینیون موها مورد استفاده قرار می‌گیرند. کار با این دستگاه‌ها نیاز به مهارت خاصی ندارد. تنها کافیست وسیله مورد نظر را به برق زده و درجه حرارت دلخواه را با توجه به جنس موهای خود تنظیم نمایید. سپس دسته کم حجمی از موها را بین گیره‌های این دستگاه‌ها قرار می‌دهید و پس از لحظاتی شاهد تغییرات در حالت موهای خود خواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه‌های آرایش مو از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

واردات دستگاه آرایش مو در ایران

در کشورها انواع دستگاه‌ها برای آرایش و خشک کردن موها در سالن‌های آرایشی و منازل کاربرد فراوان داشته و بسیار پرکاربرد هستند. مشتریان در کشور ما اغلب به برندهای خارجی و معتبر جهانی برای خرید این دستگاه‌ها علاقه نشان داده و از این رو تامین کنندگان اقدام به واردات این دستگاه‌ها و عرضه آن به میزان تقاضای بازار مصرفی اقدام می‌نمایند.

واردات در یک کشور معمولا به 2 دلیل صورت می‌گیرد. حالت اول زمانی است که تولیدات داخلی یک کشور در زمینه تولید یک محصول خاص بطورکلی فعال نبوده و صورت نگیرد. دلیل این اتفاق در کشور ما را می‌توان تحریم‌های سال‌های اخیر دانست که مبادلات تجاری ایران با کشورهای پیشرفته جهانی را ممنوع کرده و امکان واردات تجهیزات و مواد اولیه برای راه‌اندازی خطوط تولید وجود ندارد.

در حالت دوم، تولیدات داخلی در یک زمینه خاص فعال بوده اما میزان محصولاتی که تولید می‌شود کمتر از تقاضای بازار مصرفی است و در این حالت فعالان تجاری برای جبران کمبودهای موجود، اقدام به خرید آن کالا از کشورهای تولیدکننده خارجی می‌نمایند. متاسفانه تحریم‌های ذکر شده، این بخش را هم تحت تاثیر قرار داده است. به این صورت که اکثر کشورهای توسعه یافته از مبادلات تجاری با ایران امتناع ورزیده و در حال حاضر مبداء‌های اصلی ایران برای واردات کالاهای گوناگون، دو کشور چین و امارات متحده عربی هستند.

مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص دستگاه آرایش مو از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که به نمایندگی از فعالان تجاری به طی نمودن مراحل ترخیص کالا از گمرک می‌پردازد، با کمک مهارت و تجربه خود در زمینه امور گمرکی، می‌تواند از پس دشواری‌های این فرآیند به خوبی برآید. تشریفات گمرکی شامل مراحل مختلفی است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مرحله اخذ مجوزات اشاره کرد. سازمان‌های مختلف در کشور ما مسئولیت صدور این مجوزها را برعهده دارند. لیست مجوزات مربوط به هر کالای تجاری، از روی کد تعرفه آن کالا قابل مشاهده است.

ترخیص کاری که قصد ترخیص دستگاه‌های الکتروترمیک برای آرایش مو از گمرک را دارد، موظف است جهت تخصیص ارز در این زمینه نسبت به اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری اقدام نماید.

ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم به دریافت مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت نیاز دارد.

همچنین برای ترخیص دستگاه آرایش مو از گمرک، نیاز به شناسه کالا می‌باشد.

تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه آرایش مو

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه سشوار (مو خشک کن) برابر 85163100 است که دارای حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 26 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سایر دستگاه‌های آرایش مو برابر 85163200 است که دارای حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 26 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه آرایش مو از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با کادری از نیروهای متخصص و باتجربه ترخیص کار، سال‌هاست جهت همیاری با تاجران و بازرگانان کشورمان می‌کوشد؛ هدف این شرکت، کسب رضایت مشتری است. اکنون شرکت سلطان یاقوت از معتبرترین شرکت‌های تجاری و بازرگانی می‌باشد که امور گمرکی از جمله ترخیص کالا را بدون بروز مشکلات مرسوم، به انجام می‌رساند. در صورتی که قصد کسب مشاوره رایگان و همکاری در زمینه ترخیص دستگاه‌های آرایش مو از گمرک را دارید، می توانید از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه آرایش مو از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص سشوار مو از گمرک
 • ترخیص بابلیس مو از گمرک
 • ترخیص دستگاه ویو مو از گمرک
 • ترخیص دستگاه حالت دهنده چندکاره از گمرک
 • ترخیص دستگاه فر کننده دوقلو از گمرک
 • ترخیص دستگاه فر مو لوله‌ای از گمرک
 • ترخیص دستگاه فر مو مخروطی از گمرک
 • ترخیص دستگاه فر مو مارپیچی از گمرک
 • ترخیص دستگاه فر مو مرواریدی از گمرک
 • ترخیص دستگاه فر مو چرخشی از گمرک
 • ترخیص دستگاه فر مو موج از گمرک
 • ترخیص دستگاه فر مو ریز از گمرک
 • ترخیص دستگاه فر مو درشت از گمرک