سلطان یاقوت

ثبت سفارش و هر آنچه راجب به آن باید بدانید( راهنمای کامل )

انواع ثبت سفارش کالا چیست؟

ثبت سفارش یکی از مراحل و الزامات برای امور تجارت و بازرگانی می باشد و شما در این مقاله با نحوه ثبت سفارش و هرآنچه راجب به آن باید بدانید آشنا خواهید شد.

ثبت سفارش یعنی چه؟

ثبت سفارش یکی از مراحل مهم و الزامی در امور تجارت و بازرگانی و اردات و صادرات کالاها می باشد. به این صورت که هر شخص حقیقی یا حقوقی که قصد واردات کالا به کشور را دارد باید در سامانه سازمان صنعت، معدن و تجارت به ثبت سفارش کالا بپردازد تا در آنجا توسط متخصصین بررسی های لازم به عمل بیاید و اجازه واردات و صادرات به تاجرو بازرگان داده شود. در واقع اخذ مجوز برای ورود کالا به کشور را ثبت سفارش گویند و بدون آن امکان ترخیص کالا وجود ندارد.

ثبت سفارش یعنی چه؟

سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کاران زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

چگونگی دریافت مجوز ثبت سفارش؟

در این مقاله ما سعی داریم که در خصوص ثبت سفارش و هرآنچه راجب به آن باید بدانید توضیحاتی به شما عزیزان اعلام کنیم تا در زمان تجارت و بازرگانی دچار مشکل نشوید پس با ما همراه باشید. مجوز ثبت سفارش در واقع یک کد 8 رقمی است که بعد از بررسی مدارک کالایی که قصد واردات آن به کشور را دارید اگر مجاز شناخته شود به شما اعطا شده و شما می توانید با استفاده از آن مجوز باقی مراحل ترخیص کالا را به انجام برسانید.

مراحل انجام ثبت سفارش؟

در خصوص مراحل ثبت سفارش و هر آنچه راجب آن باید بدانید می توان گفت که اول از همه باید اطلاعات فاکتور کالای مورد نظر را که فروشنده برای شما ارسال کرده را در سایت sabtaresh.tpo.ir ثبت نمایید. در زمان وارد شدن به این سایت شما یوزر و پسورد مخصوص خود را خواهید داشت و با آن برای ثبت سفارش باید اقدام نمایید. لازم است بدانید که تمام پیگیری های بعد از ثبت سفارش را نیز می توانید از طریق همین سایت نیز انجام دهید. همچنین بعد از پایان بررسی ها اداری برای ثبت سفارش انجام شده تایید یا عدم تایید آن را نییز از طریق همین سایت می توانید مشاهده نمایید.

مراحل انجام ثبت سفارش؟

اخذ مجوز پیش از ثبت سفارش یعنی چه؟

اخذ مجوز پیش از ثبت سفارش یکی دیگر از مراحل ثبت سفارش و هر آنچه راجب به آن باید بدانید است. زیرا برای برخی از کالاهای قبل از انجام ثبت سفارش باید مجوز هایی دریافت شود. مانند کالاهای پزشکی که قبل از انجام ثبت سفارش از سازمان غذا و دارو باید کد irc را دریافت کند و در هنگام ثبت سفارش آن کد را نیز اعلام دارد زیرا بدون داشتن آن کد ثبت سفارش کالاهای پزشکی ناقص خواهد بود. برخی دیگر از کالاها مانند گوشت و یا گندم، برنج نیز برای ثبت سفارش نیازمند مجوز از سازمان دامپزشکی کشور خواهند بود و بعد از آن باید پرونده را به سامانه قرنطینه ارجاع کرد بعد از تایید و اخذ مجوز دامپزشکی آن کالاها می توان برای ثبت سفارش اقدام کرد.

ثبت سفارش

علت الکترونیکی بودن سیستم ثبت سفارش چیست؟

یکی از دلایل الکترونیکی شدن سیستم ثبت سفارش در راستای الکترونیکی کردن سیستم اجرایی کشوردر واقع همان دولت الکترونیک می باشد. از دلایل دیگیر الکترونیکی کردن این سیستم می توان کنترل آنلاین بر واردات و صادرات کشور را عنوان کرد که این مورد از لحاظر کنترل قیمتی و ایجاد تراز تجاری در بین کشور ها حائز اهمیت است. از دیگر هدف های الکترونیکی کردن سیستم ثبت سفارش می توان به سرعت بیشتر و دقت بیشتر در انجام ثبت سفارش و عملکرد و بررسی کارشناسان ثبت سفارش  اشاره کرد. از دیگر مزایای الکترونیکی کردن سیستم ثبت سفارش می توان به عدم محدودیت زمانی برای پیگیری ثبت سفارش ها را عنوان کرد. همچنین ارائه اطلاعات دقیق و ارتباط سریع و مطمئن با سازمان های مرتبط و بازرگانان و کاربران سیستم در حداقل زمان را می توان اشاره کرد.

انواع ثبت سفارش کالا چیست؟

ثبت سفارش دارای انواع مختلفی است که معمولا برای پروانه های صادراتی معتبر صادر می شود. ثبت سفارش واردات در مقابل صادارت در صورتی انجام می شود که ارزش صادارتی کالا مهر گمرک را داشته باشد و تاریخ پروانه کالا با کوتاژ وارداتی کالا یکی باشد. بعد از ثبت نام در سایت و بارگذاری صلاحیت ها با توجه به کارت بازرگانی فرد می توان اقدام به ثبت سفارش کرد. از انواع ثبت سفارش هم می توان به: ثبت سفارش مدت دار، ثبت سفارش دیداری، ثبت سفارش مبتنی بر صادرات و اعتبارات اسنادی بدون انتقال ارز و همچنین ثبت سفارش یوزانس و … اشاره کرد.

علت الکترونیکی بودن سیستم ثبت سفارش چیست؟

بیشتر بخوانید :

 

1/5 - (2 امتیاز)