سلطان یاقوت

ترخیص بخاری از گمرک

ترخیص بخاری از گمرک

تجارت در زمینه انواع بخاری در ایران رایج بوده و به همین دلیل، پرداختن به فرآیند ترخیص بخاری از گمرک نیز از اهمیت بالایی برای تاجران و بازرگانان کشورمان برخوردار است و در حوزه فعالیت‌های شرکت سلطان یاقوت قرار می‌گیرد. امروزه در تمام منازل و دفاتر و بطورکلی محفظه‌های بسته، استفاده از وسایل سرمایشی و گرمایشی جهت تامین رفاه انسان رواج پیدا کرده است. بخاری یکی از قدیمی ترین و پرکاربردترین وسیله‌های گرمایشی است که به سبب مزایای بی‌شمار خود، در حال حاضر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. شکل ظاهری بخاری‌ها معمولا به شکل چهارگوش فلزی همراه و یا بدون دودکش است. بخاری‌ها انواع گوناگونی دارند که عبارتند از: بخاری نفتی، بخاری گازی، بخاری برقی، بخاری صنعتی، بخاری پاسیو و … . بخاری نفتی، قدیمی‌ترین و بخاری برقی جدیدترین بخاری‌ها در کشور ما هستند؛ اما از میان انواع مختلف این وسیله که با اتصال به منابع انرژی نظیر گاز، برق، نفت، چوب و غیره کار می‌کنند، بخاری گازی طرفداران بیشتری دارد. از مزایای بخاری‌ها می‌توان به پایین بودن هزینه‌های جاری، سهولت نصب، قابل حمل بودن، نیاز به فضای کم، تولید گرمای قابل قبول، مصرف سوخت و انرژی کم و سر و صدای اندک این دستگاه اشاره کرد. تنها عیب این وسیله، بروز خطرات جانی در اثر خطای انسانی می‌باشد. در ادامه مقاله قصد داریم به جنبه تجاری بخاری‌ها و همچنین ارائه نکات مفید جهت ترخیص بخاری از گمرک بپردازیم.

صادرات و واردات انواع بخاری در ایران

صنعت تولید لوازم خانگی از جمله بخاری در کشور ما روز به روز در حال پیشرفت است و میزان این تولیدات امروزه به حدی رسیده که علاوه بر پوشش تقاضای داخلی، بخش زیادی سالانه به کشورهای متقاضی خارجی صادر می‌شود و از این طریق سود قابل توجهی به چرخه اقتصاد کشور تزریق می‌گردد. واردات انواع بخاری در سال 1397 و بنابر حمایت از تولیدکنندگان داخلی، ممنوع شد؛ ولی تا قبل از آن انواع بخاری از کشورهایی همچون ایتالیا، چین، امارات متحده عربی و ترکیه به کشور ما وارد می‌شد.

صادرات بخاری از ایران به کشورهای زیادی انجام شده که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: عراق، افغانستان، قزاقستان، اذربایجان، فدراسیون روسیه و سایر کشورهای همسایه. لوازم خانگی ایرانی به جهت کیفیت بالای خود، طرفدارای زیادی در میان کشورهای منطقه پیدا کرده‌اند.

مجوزهای لازم جهت ترخیص بخاری از گمرک

تاجران و بازرگانان زیادی در کشور ما با هدف به حرکت درآوردن چرخه اقتصادی ایران و رشد و توسعه آن، هر ساله به واردات و صادرات کالاهای گوناگون مشغول می‌باشند. فاکتوری به نام گمرک، بر سر راه کالاهای ورودی و خروجی در کشور قرار گرفته و قانونی بودن آن تجارت را مورد بررسی قرار می‌دهد. به همین منظور، مقررات و دستورالعمل‌های زیادی از سمت اداره گمرک وضع شده‌اند و ترخیص کار موظف است برای رد کردن محموله تجار از گمرک، مطابق چهارچوب عمل کند. ترخیص کار به شخص متخصص در امور گمرکی اطلاق می‌شود که مشخصه  بارز آن، برخورداری از کارت بازرگانی است و عملیات ترخیص کالا را به نمایندگی از تاجران و بازرگانان کشورمان به انجام می‌رساند. از آن جا که هرگونه عدم آگاهی سبب بروز مشکل در این پروسه می‌شود، انتخاب ترخیص کار توانا و کاربلد، جزو دغدغه‌های فعالان تجاری می‌باشد.

جمع‌آوری مجوزهای زیر جزو وظایف ترخیص کاریست که قصد ترخیص بخاری از گمرک را دارد:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی جهت ترخیص بخاری

بطورکلی کد تعرفه جهت ترخیص بخاری از گمرک، ذیل ردیف 7321 قرار می‌گیرد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص بخاری با سوخت مایع (گاز مایع و نفت) برابر 73218200 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد و برحسب کیلوگرم محاسبه می‌شود.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص بخاری با سوخت جامد (هیزم و چوب) برابر 73218900 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد و برحسب کیلوگرم محاسبه می‌شود.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص بخاری برقی و بخاری سرامیکی فن‌دار یا تابشی برابر 85162900 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص بخاری از گمرک

ترخیص بخاری از گمرک، فعالیت تجاری پیچیده و تخصصی است که نیاز به مهارت و تجربه بالای ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان دارد. تنها هدف شرکت سلطان یاقوت در طول سالیان فعالیت خود، جلب رضایت مشتری و ارائه خدمات به بهترین نحو ممکن بوده است. همین امر این شرکت را به یکی از برجسته‌ترین شرکت‌ها در زمینه امور بازرگانی مبدل کرده است. چنانچه قصد ترخیص بخاری از گمرک را دارید، جهت مشاوره رایگان و همکاری با متخصصان ترخیص کار توانا و خبره‌ی این شرکت، کافیست با شماره‌های درج شده در انتهای مقاله تماس بگیرید.

بخشی از خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص بخاری از گمرک شامل موارد زیر می‌باشند:

 • ترخیص بخاری گازی زمینی از گمرک
 • ترخیص بخاری گازی دیواری از گمرک
 • ترخیص بخاری‌ گاز‌سوز دودکش‌دار از گمرک
 • ترخیص بخاری‌ گاز‌سوز بدون دودکش از گمرک
 • ترخیص بخاری‌ گاز‌سوز طرح شومینه از گمرک
 • ترخیص بخاری برقی فن‌دار از گمرک
 • ترخیص بخاری برقی تابشی از گمرک
 • ترخیص بخاری صنعتی از گمرک
 • ترخیص بخاری هیزمی از گمرک
 • ترخیص بخاری پاسیو از گمرک
 • ترخیص بخاری چتری از گمرک
 • ترخیص بخاری نفتی از گمرک

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034