سلطان یاقوت

ترخیص دی بنزوئیل پراکسید Dibenzoyl peroxide از گمرک

ترخیص-دی-بنزوئیل-پراکسید-از-گمرک

دی بنزوئیل پراکسید یک داروی موضعی و ماده شیمیایی صنعتی است که از خواص و کاربردهای خاص خود برخوردار است. بخشی از نیاز صنایع کشور ما به این ماده، از طریق واردات تامین می‌گردد. به همین دلیل قصد داریم در ادامه به موضوع ترخیص دی بنزوئیل پراکسید از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت بوده و از اهمیت بالایی برای تاجران و بازرگانان برخوردار است. شکل ظاهری این ماده جامد، بصورت پودر یا خمیر بی‌رنگ یا سفیدرنگ بوده و با خلوص 75 درصد پودری جهت کاربردهای پلیمریزاسیون و یا به صورت خمیر 55 درصد موجود می‌باشد. از آن‌جا که این ماده در دماهای بالاتر از 20 درجه سانتی‌گراد در خطر تجزیه و همچنین انفجار و آتش‌سوزی قرار می‌گیرد، برای نگه‌داری یا جابه‌جایی باید در محیطی با تهویه مناسب و دمای پایین‌تر از 20 درجه و همچنین در بسته‌بندی مخصوص با درب بسته قرار بگیرد و عمر مفید آن در حالت استاندارد 6 ماه است. هرچه دمای محیط بالاتر باشد، از تاریخ اعتبار محصول کاسته می‌شود. از تجزیه دی بنزوئیل پراکسید، ترکیبات شیمیایی نظیر  کربن دی اکسید، بنزن، بنزوئیک اسید، دی فنیل و فنیل بنزوات به محیط آزاد می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با کاربردهای دی بنزوئیل پراکسید و همچنین نحوه تجارت و ترخیص دی بنزوئیل پراکسید از گمرک ایران، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

کاربرد دی بنزوئیل پراکسید در صنایع مختلف

ماده دی بنزوئیل پراکسید خاصیت آنتی بیوتیکی و سفیدکنندگی داشته و به همین دلیل در موارد زیر به کار می‌رود:

 1. صنعت داروسازی به عنوان عامل اکسیدکننده در تولید داروی درمان کننده اکنه و جوش به صورت ژله، شوینده و لوسیون
 2. در دندانپزشکی به عنوان ماده سفیدکننده دندان و بلیچینگ
 3. پلیمریزاسیون استایرن
 4. کوپلیمریزاسیون اکریلونیتریل و وینیل استات
 5. صنایع رنگ و رزین
 6. پلیمریزاسیون اکریلیت و متا اکریلیت
 7. عامل سفید کننده در صنایع مختلف برای سفید کردن آرد، چربی‌ها، روغن‌ها، موم‌ها و پنیرها و همچنین به عنوان پاک کننده لکه و مواد ضدعفونی کننده

تجارت دی بنزوئیل پراکسید در ایران

کشور ما در زمینه واردات دی بنزوئیل پراکسید فعال بوده و سالیانه مقادیری از این محصول به کشورمان وارد و در صنایع مربوطه مورد استفاده قرار می‌گیرد. تاجران و بازرگانان برای جبران کمبود موجود در این زمینه به دلیل عدم توانایی تولیدکنندگان داخلی در ساخت این محصول به اندازه کافی، اقدام به خرید آن از کشورهای تولیدکننده نموده و از این طریق سود خوبی نصیبشان می‌گردد.

واردات دی بنزوئیل پراکسید در ایران عمدتا از مبداء کشورهایی همچون ایتالیا، ترکیه، چین، امارات متحده عربی، آلمان و … صورت می‌گیرد.

متاسفانه کشور ما در زمینه صادرات دی بنزوئیل پراکسید در جهان، از جایگاه خاصی برخوردار نبوده و بطورکلی می‌توان بیان کرد که واحد خاصی در این زمینه مشغول به فعالیت نمی‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دی بنزوئیل پراکسید از گمرک

تاجران و بازرگانان فعال در زمینه‌های تجاری همچون واردات، صادرات و ترخیص کالا، حتما از سختی‌ها و پیچیدگی‌های عملیات ترخیص کالا از گمرک اطلاع دارند. وظیفه ترخیص کالا برعهده شخصی به نام ترخیص کار است که از گواهی‌نامه‌ای تحت عنوان کارت بازرگانی بهره‌مند می‌باشد. ترخیص کار می‌تواند خود تاجر بوده یا با گرفتن وکالت قانونی، نماینده او برای انجام دادن مراحل ترخیص کالا باشد. اداره گمرک ترخیص هر کالایی را ملزم به رعایت قوانین و مقررات مربوطه از جمله اخذ مجوزهای خاص می‌داند. ترخیص کار معتبر، می‌تواند با به‌کارگیری مهارت و تجربه خود، پیچیدگی‌های فرآیند ترخیص کالا را پشت سرگذاشته و موفق به اخذ مجوز نهایی خروج کالا از گمرک شود.

ترخیص کاری که قصد ترخیص دی بنزوئیل پراکسید از گمرک دارد، موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از دفتر نمایندگی وزیر در امور ناریه وزارت صنعت معدن و تجارت

تعرفه گمرکی برای ترخیص دی بنزوئیل پراکسید

بطورکلی تعرفه گمرکی برای ترخیص پراکسید بنزوئیل ذیل ردیف 291632 قرار گرفته و تعرفه ورودی این محصول در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص پراکسید بنزوئیل (دی بنزوئیل پروکسید) به شکل پودر برابر 29163210 است که دارای حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 22 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص پراکسید بنزوئیل (دی بنزوئیل پروکسید) به شکل خمیر برابر 29163220 است که دارای حقوق ورودی 7% و اولویت کالایی 24 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دی بنزوئیل پراکسید از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، در زمینه ترخیص کالاهای تجاری گوناگون از گمرک، تجربه درخشانی داشته و در طی این سال‌ها توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. تاجران حرفه‌ای همیشه به دنبال ترخیص کار قابل اعتماد و معتبر می‌گردند تا بتوانند پروسه ترخیص کالای خود را به راحتی به ایشان بسپارند. گروهی از کارشناسان ترخیص کار حرفه‌ای و باتجربه در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند و آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در حوزه‌های تجاری از جمله ترخیص کالا می‌باشند. این افراد تمام مهارت خود را در ترخیص کالا با صرف کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین زمینه ممکن به کار می‌برند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری در زمینه ترخیص دی بنزوئیل پراکسید از گمرک هستید، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مشاوره رایگان با ترخیص کاران شرک سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

بیشتر بخوانید :

 

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034