سلطان یاقوت

ترخیص قطعات منفصله نیمه ساخته

ترخیص قطعات منفصله نیمه ساخته

ترخیص قطعات منفصله نیمه ساخته

کالاهایی که به کشور وارد می شوند در سه حالت هستند یکی نیمه ساخته، یکی منفصل و دیگری به صورت ساخت کامل. کالاهایی که به صورت منفصله یا جدا از هم وارد می شود گمرک و وزارت صنعت و معدن اختلاف نظر دارند.

مفهوم کلی کالاهای منفصله این است که کالای وارد شده به وسیله پیچ، جوش، و پرچ کردن سرهم بندی شود و بتوان آن را مورد استفاده قرار داد.

قطعات منفصله و نیمه ساخته به چند دسته تقسیم بندی می شوند و تعرفه گمرکی آنها چگونه محاسبه می شود؟

کالاهای نیمه ساخته skd  که مخفف کلمه SEMI KNOCKED DOWN یا قطعات کامل منفصله ckd  که مخفف کلمه COMPLETE KNOCKED DOWN   می باشد نوعی دیگری از قطعات منفصله می باشند که با نام kd شناخته می شوند و مخفف کلمه KNOCKED DOWN هستند. تعرفه گمرکی برای واردات قطعات منفصله حدود هشتاد درصد از کل کالای ساخته شده می باشد. و تعرفه گمرکی برای قطعات کاملا منفصله حدود 10 درصد از کل تعرفه گمرکی کالای ساخته شده کامل می باشد. برای این مورد که قطعات کامل هستند یا منفصله و نیمه ساخته وزارت صنعت و معدن و تجارت مسئول هستند و نوع کالا را تعیین می کند. تعرفه گمرکی برای قطعات منفصله تولید تراکتور های جاده و یا تریلرها گیر بکس، کولر، جعبه فرمان، لاستیک در ردیف 98870122 قرار دارد.

نمونه هایی از قطعات وارداتی منفصله و نیمه ساخته به کشور

یکی از معمول ترین واردات قطعات منفصله و یا نیمه ساخته به کشور واردات قطهات خودرو می باشد به عنوان مثال جعبه دنده، باطری خودرو، موتور خودرو و … به صورت بسته هایی جداگانه وارد کشور شده و باید در خودرو سازی ها اسمبل شوند و روی خودرو های نصب شده و مورد استفاده قرار گیرند. کالای دیگری که به صورت قطعات منفصله و نیمه ساخته وارد می شود واردات قطعات موبایل ها می باشد که به صورت skd و ckd وارد می شود قطعات این کالاها به صورت جدا جدا وارد شده و بعدا به یکدیگر وصل می شوند. واردات قعطات موبایل به شکل SKD در ابعاد بزرگتری بوده و و مونتاژ آنها وقت و هزینه کمتری می بردو به صرفه تر می باشد.

لازم ایت بدانید اگر کالای وارداتی را به صورت قطعات منفصله اظهار کرده باشید اما خلاف این مورد کالا به صورت کامل وارد کشور شود در ترخیص آن دچار مشکل خواهید شد و این کار نیز از نظر گمرک قاچاق به حساب آمده و مطابق قانون کالای قاچاق با کالای وارداتی شما رفتار می شود، توصیه می شود قبل از اینکه برای واردات کالا و اظهار کالایی اقدام نمایید ار افراد خبره و کاردان این خصوص مشورت بگیرید. تا در گمرک دچار مشکل نشوید.

شرکت سلطان یاقوت

واردات و صادرات کالا در کشور ما شامل دایره گسترده ای از کالا ها می باشد. هریک از این کالاها به نوع خود تامین کننده بخشی از نیازهای افراد جامعه می باشند. برخی از این کالاها قطعات منفصله و نیمه ساخته می باشد که از کشور های آلمان، ترکیه، امارات متحده، چین و …  وارد می گردد. تاجرانی که قصد واردات و صادارت کالایی را دارید، لازم به ذکر است که تجارت هر کالایی در کشور ما دارای شرایط و ضوابط خاصی می باشد و لازم است شما عزیزان قبل از آغاز تجارت خود به کسب اطلاعات در زمینه آن اقدام نمائید. همچنین می توانید با همکاران ترخیص کار ما در شرکت سلطان یاقوت تماس گرفته و مشاوره کنید.

شرکت سلطان یاقوت با سال ها تجربه مفید و عملی خود در زمینه بازرگانی و ترخیص کالا آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در زمینه های ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوز های قانونی، ترخیص کالا، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز و… می باشد. این شرکت با ارائه خدمات خود به صورت تخصصی قصد دارد امور تجاری و بازرگانی شما تجار عزیز را به بهترین شکل ممکن به انجام برساند و از بروز هرگونه تاخیر و زیان برای شما پیشگیری نماید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص قطعات منفصله و نیمه ساخته از گمرک با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

بیشتر بخوانید :