سلطان یاقوت

ترخیص اینورتر (Inverter) از گمرک

ترخیص اینورتر (Inverter) از گمرک

امروزه از آسانسورها تقریبا در ساخت تمام ساختمان‌های تجاری و یا مسکونی استفاده می‌شود. هر آسانسور از قطعات و اجزایی تشکیل شده است که وظایف مخصوصی برعهده دارند. یکی از این قطعات مهم، اینورتر یا درایو است که با تبدیل جریان مستقیم (DC) به جریان متناوب (AC) و تنظیم ولتاژ و فرکانس جریان متناوب، توانایی کنترل دور موتور و تنظیم جریان برق را در آسانسورها داراست. اگر مایلید با وظایف این قطعه بیشتر آشنا شوید و همچنین اطلاعاتی جهت ترخیص این قطعه وارداتی مهم در کشور ما کسب نمایید، به شما پیشنهاد می‌کنیم ادامه مقاله را از دست ندهید.

انواع اینورتر آسانسور و وظایف آنها

اینورتر یکی از قطعات اساسی آسانسورهاست که جزو مبدل‌های استاتیک به شمار رفته و دور موتور آسانسور را کنترل می‌کند. این مبدل، توان ورودی با ولتاژ و فرکانس ثابت را به توان خروجی با ولتاژ و فرکانس متغیر تبدیل می‌کند و بدین وسیله، نمودار حرکتی منظمی از لحظه شروع حرکت تا توقف کابین آسانسور ایجاد می‌کند. اینورتر آسانسور رابط بین برق و موتور آسانسور بوده و توانایی افزایش یا کاهش جریان برق و در نتیجه دور موتور را دارد. اینورتر از قطعات اصلی همچون تریستور،خازن و IGBT تشکیل شده که وظیفه کنترل ولتاژ و فرکانس را برعهده دارند. همچنین این قطعه، توانایی تغییر پیوسته دور موتور آسانسور از صفر تا چندبرابر دور نامی موتور را داراست. نام دیگر اینورتر، درایو است که علاوه بر آسانسور، در پله برقی‌ها، دستگاه‌های اکسترودر، جرثقیل‌ها، پمپ و فن نیز به کار رفته و وظایفی تقریبا مشابه برعهده دارد.

معروف‌ترین و برجسته‌ترین شرکت‌های تولیدی اینورتر آسانسور عبارتند از:

 • اینورتر آسانسور جفران
 • اینورتر آسانسور فوجی
 • اینورتر آسانسور یاسکاوا
 • اینورتر آسانسور یونیک

کاربردهای اینورتر آسانسور

استفاده از اینورتر در آسانسورها مزایا و کاربردهای فراوانی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • جلوگیری از وارد شدن آسیب به موتور آسانسور و محافظت از آن در مقابل تغییرات ولتاژ
 • کنترل و تنظیم سرعت و دور موتور آسانسور
 • کم کردن شدت ضربات مکانیکی و در نتیجه افزایش عمر مفید کاری قطعات آسانسور
 • توانایی روشن و خاموش کردن موتور بدون نیاز به قطع یا وصل کردن برق اصلی
 • خاموش شدن و از عدم حرکت اینورتر و در نتیجه آسانسور هنگام اضافه بار جهت محافظت از موتور
 • محافظت از موتور آسانسور در برابر گرما و حرارت ناشی از حرکات پیوسته موتور آسانسور که گاهی می‌توانند منجر به سوختن موتور شوند
 • صرفه‌جویی در مصرف برق و کاهش انرژی مصرفی
 • برنامه‌ریزی و طراحی حرکت کابین آسانسور
 • بهره‌مندسازی موتور از توانایی ادامه فعالیت حتی در شرایط ولتاژ ورودی متغیر
 • برخورداری از راندمان و سرعت بالا
 • کاهش استهلاک قطعات آسانسور و سر و صدای ناشی از آن‌ها و در نتیجه صرفه‌جویی در هزینه‌های تعمیر آسانسور

 

واردات و ترخیص اینورتر آسانسور

با پیشرفت معماری و شهرسازی در ایران، استفاده از آسانسورها برای مدرن‌سازی ساختمان و تسهیل جا‌به‌جایی افراد و وسایل، رواج پیدا کرد. قطعات اساسی تشکیل‌دهنده آسانسورها از ساختار پیچیده و طراحی خاصی برخوردار هستند که امکان ساخت آن ها در کشور ما وجود ندارد. بنابراین عمده نیاز صنعت ساخت و ساز به قطعات آسانسور در داخل کشور ما از طریق واردات تامین می‌شود. نمودار واردات اینورتر آسانسور در ایران از سال 1385 تا کنون روند صعودی داشته و بیشترین حجم واردات آن به ترتیب از کشورهای چین، امارات متحده عربی، آلمان، جمهوری کره، ایتالیا، ترکیه، فنلاند، اتریش، تایوان، فرانسه و انگلستان صورت گرفته است.

ترخیص قطعات آسانسور از جمله اینورتر از گمرکات کشور ما، نیازمند اخذ مجوزها و مدارک تعیین شده از سمت اداره گمرک است. همچنین داشتن آگاهی و توسط کامل بر قوانین و مقررات گمرکی سبب می‌شود تا فرآیند ترخیص کالای شما با بیشترین سود و کمترین مشکلات مواجه باشد. به همین خاطر لازم است از متخصص ترخیص کار باتجربه در انجام امور تجاری مشورت بگیریم.

 

تعرفه گمرکی جهت ترخیص اینورتر آسانسور

کد تعرفه برای ترخیص اینورتر از گمرک 85044050 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 22 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت درخصوص ترخیص اینوتر آسانسور از گمرک

شرکت سلطان یاقوت سال‌هاست که در امور تجاری همیار تاجران و بازرگانان بوده و از سابقه درخشانی در جلب رضایت مشتریان برخوردار شده است. همانطورکه اشاره شد، ترخیص آسانسور و قطعات آسانسور امری تخصصی بوده و اگر با عدم آگاهی صورت بگیرد، عواقبی همچون از دست رفتن همه یا بخشی از سرمایه و یا تاخیر در خروج کالا از گمرک خواهد داشت. شما تاجران گرامی با سپردن این امور به متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت دیگر نگرانی از بابت بروز اینگونه مشکلات نخواهید داشت. شرکت سلطان یاقوت به شما این اطمینان را می‌دهد که حتی در صورت بروز مشکل، اولویت کاری تیم شرکت در جهت رفع آن خواهد بود. اگر تمایل دارید صفر تا صد مراحل ترخیص اینورتر آسانسور از گمرک را به ما بسپارید، می توانید با شماره‌های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

5/5 - (1 امتیاز)