سلطان یاقوت

تعرفه گمرکی برای واردات لوازم آرایشی

تعرفه گمرکی برای واردات لوازم آرایشی

تعرفه گمرکی برای واردات لوازم آرایشی

همانطورکه می دانید لوازم آرایشی یکی از پرطرفدار ترین لوازم و وسایل در کشور ما می باشد. به همین دلیل واردات این کالا و میزان فروش این کالا در کشور زیاد بوده و برای تاجران سود زیادی را به همراه دارد.

لازم است بداندی که تمامی لوازم آرایشی های وارداتی به کشور باید دارای مجوز و تاییده بهداشتی باشد و اگر غیر از این باشد کالا قاچاق به حساب می آید. هرچند کالاهایی که دارای مجوز و تاییده بهداشتی نیستند در بازار با قیمت پایین تری به فروش می رسند.

هزینه واردات لوازم آرایشی یکی از مواردی است که ذهن افراد و تجار را همیشه درگیر کرده زیرا هرچند تجارت و بازرگانی لوازم آرایشی کاری پرسود می باشد اما از طرفی هم هزینه بالایی برای واردات این کالا وجود دارد. به طور کلی هزینه واردات لوازم آرایشی در چند بخش تقسیم می شود یکی ثبت سفارش دیگری اخذ مجوزات، حمل و نقل کالا، هزینه های بازرسی کیفی و کمی کالاها،  بسته بندی کالاها، هزینه جستجو و یافتن فروشنده مناسب کالاها، همچنین هزینه هایی که صرف خرید محصول و کالا می شود هم از سایر هزینه های دیگر بیشتر است.

بازرسی محصولات چگونه است؟

لازم است بدانید که کلیه کالاهای وارداتی به کشور بازرسی شده و بعد اجازه واردات و ترخیص کالا از گمرکات داده می شود. این بازرسی هم برای این است که گمرک از کالای وارداتی به کشور اطمینان حاصل کند. این بازرسی دارای هزینه بوده و تمامی هزینه ها بر عهده تاجر و وارد کننده کالا می باشد. با انجام این بازرسی ها خریدار و بازرگان کالا از کیفیت محصول وارداتی خود اطمینان پیدا می کند.

هزینه حمل و نقل لوازم آرایشی چگونه محاسبه می شود؟

برای واردات و صادرات هر کالایی معمولا هزینه های حمل و نقل وجود دارد و این هزینه ها بر اساس حجم سفارش، نحوه حمل و نقل ( زمینی، دریای، ریلی، هوایی و … ) مبدا و مقصد حمل و نقل کالا و همچنین نوع تحویل کالا در مقدار هزینه حمل و نقل کالای تجاری تاثیر گذار است.

یکی دیگر از هزینه های پنهان در حمل و نقل کالاهای تجاری بیمه باربری کالا می باشد. برای بیمه باربری کالا باید مقدار بیشتری پول هزینه کنید اما اگر کالا در زمان حمل و نقل دچار آسیب دیدگی یا صدمه و حتی اگر راهزانان اقدام به دزدی کنند و کالای شما دزدیده شود ضرری متوجه شما تاجر نشده و شرکت بیمه ضرر و زیان وارد شده را جبران و مقدار هزینه را پرداخت می کنند.

هزینه انبار داری لوازم آرایشی وارداتی به کشور چگونه محاسبه می شود

معمولا هزینه انبارداری با هزینه حمل و نقل کالا به صورت یکجا توسط شرکت حمل و نقل کنند کالا دریافت می شود. اما اگر این هزینه را در زمان سفارش حمل و نقل به شرکت ترابری پراخت نکنید در زمانی که کالا به گمرک می رسد آن هزینه باید در بندر برای کالا پرداخت شود و کالا تا زمانترخیص در انبار های گمرک بماند. هزینه انبار دارای کالا وارداتی نیز بستگی به حجم و مقدار محصول وارداتی خواهد داشت. حال اگر کالا در زمان مشخص شده از گمرک ترخیص نشود هزینه های بیشتر متوجه شما تجار گرامی خواهد شد. این هزینه ها شامل دموراژ و هزینه انباردارای مضاعف خواهد شد.

تعرفه گمرکی برای ترخیص انواع لوازم آرایشی

تعرفه گمرکی یکی از مهم ترین بخش های ترخیص هر کالایی می باشد. تعرفه گمرکی برای دریافت کد تعرفه گمرکی لوازم آرایشی و بهداشتی در فصل سی و سوم از کتاب قوانین واردات و صادارت مراجعه نمایید. لوازم آرایشی در گروه کالایی دهم قرار دارد و حقوق ورودی آن از 26 درصد ارزش افزوده محاسبه شده و سود بازرگانی آن حدود دو برابر خواهد بود.

شما عزیزان می توانید برای تجارت و بازرگانی کالا آرایشی خود ازمتخصصان و مشاوران این واحد تجاری و بازرگانی مشاوره دریافت کرده تا در زمان ترخیص دچار مشکل نشوید. شرکت سلطان یاقوت با سالها تجربه در امور تجاری و بازرگانی آماده ارائه خدمات ترخیص انواع کالا از گمرک به شما عزیزان می باشد شما با کمک گرفتن از افراد زبده می توانید در هزینه و زمان ترخیص کالای خود صرفه جویی کرده زیرا آشنایی با قوانین و مقررات و نحوه ترخیص کالا و انجام تشریفات گمرکی قلق های خاص خود را دارد و شما در این زمینه حتما باید از متخصصان زبده کمک بگیرید تا در گمرک  برای ترخیص کالا دچار مشکل نشوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :