سلطان یاقوت

ترخیص ظروف یکبار مصرف از گمرک

ترخیص ظروف یکبار مصرف از گمرک

ظروف یکبار مصرف به ظروفی گفته می‌شود که بعد از استفاده، دور انداخته می‌شوند و قابلیت استفاده مجدد ندارند. این ظروف شامل بشقاب، دیس، لیوان، قاشق، چنگال، پیاله، کاسه و سایر ظروف مشابه می‌شوند. این ظروف از جنس‌های مختلفی مانند پلی استایرن (PS) ساخته می‌شوند و در فروشگاه‌های آنلاین و فیزیکی مختلفی مانند فروشگاه‌های لوازم رستوران و پلاسکویی ها  …به فروش می رسند.

مواد اولیه ساخت ظروف یکبار مصرف چیست؟

مواد اولیه استفاده شده برای ساخت ظروف یکبار مصرف شامل موارد زیر می‌شود:

پلی پروپیلن (PP)

پلی استایرن منبسط شده یا پلی فوم (EPS)

پلی استایرن (PS)

پلی اتیلن ترفتالات (PET)

نشاسته ذرت (Corn Starch)

PLA (Polylactic Acid)

برگهای نخل

نیشکر

بامبو

مواد اولیه پلاستیکی مانند پلی پروپیلن، پلی استایرن و پلی اتیلن ترفتالات برای ساخت ظروف یکبار مصرف استفاده می‌شوند. همچنین، مواد گیاهی مانند نشاسته ذرت، PLA، برگهای نخل، نیشکر و بامبو نیز برای ساخت ظروف یکبار مصرف به کار می‌روند.

مواد اولیه ظروف یکبار مصرف قابل بازیافت هستند و به وسایل و محصولات دیگری تبدیل می‌شوند که استفاده بیشتری دارند. با این حال، برای مصارف خوراکی نباید از ظروف یکبار مصرف استفاده شود.  مهمترین معایب استفاده از این ظروف عبارتند از:

اشکال در بازیافت آنها و مخاطرات محیط زیست

انتقال مواد مضر (مونومر ها) به غذا در شرایط خاص

عدم قابلیت استفاده در ماکروویو

تجارت و بازرگانی ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف از کشورهای مختلف به ایران وارد می‌شوند. از کشورهایی که به ایران صادرات انواع ظروف یکبار مصرف انجام می‌دهند می‌توان به چین، امارات، هند، کره جنوبی و اندونزی اشاره کرد. همچنین، شرکت‌هایی در ایران فعالیت دارند که به واردات انواع ظروف یکبار مصرف از کشورهای دیگر می‌پردازند. از جمله کشورهایی که از ایران به آنها صادرات ظروف یکبار مصرف انجام می‌شود می‌توان به عراق، افغانستان، چین، امارات، ترکیه و… اشاره کرد. صادرات ظروف یکبار مصرف به دلیل مزیت هایی مانند وارد شدن ارز به کشور و افزایش درآمد ارزی، برای شرکت‌های تولید کننده این محصولات جذاب است.

مجوز های مورد نیاز برای ترخیص ظروف یکبار مصرف از گمرک

برای ترخیص ظروف یکبار مصرف از گمرک، مدارک و مجوزهای زیر مورد نیاز است:

فاکتور فروش: باید فاکتور فروش از کارخانه تولید کننده ظروف یکبار مصرف دریافت شود.

گواهی سلامت: برای ترخیص ظروف یکبار مصرف، گواهی سلامت از وزارت بهداشت لازم است.

گواهی مبدأ: برای ترخیص ظروف یکبار مصرف، گواهی مبدأ از کشور تولید کننده لازم است.

گواهی کیفیت: برای ترخیص ظروف یکبار مصرف، گواهی کیفیت از کارخانه تولید کننده لازم است.

گواهی اصالت: برای ترخیص ظروف یکبار مصرف، گواهی اصالت از کارخانه تولید کننده لازم است.

مجوز واردات: برای واردات ظروف یکبار مصرف، مجوز واردات از وزارت صنعت، معدن و تجارت لازم است.

پروانه واردات: برای واردات ظروف یکبار مصرف، پروانه واردات از سازمان تعزیرات حکومتی لازم است.

کد تعرفه گمرکی: برای ترخیص ظروف یکبار مصرف، کد تعرفه گمرکی باید مشخص شود. برای ظروف یکبار مصرف کاغذی یا مقوایی از جنس بامبو، کد تعرفه گمرکی برابر 48236100 است.

لازم به ذکر است که مدارک و مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص ظروف یکبار مصرف ممکن است با توجه به نوع و مدل ظروف متفاوت باشد و بهتر است با مشاوران گمرکی مربوطه تماس گرفته شود.

هزینه های گمرکی برای ترخیص ظروف یکبار مصرف از گمرک

حقوق ورودی: حقوق ورودی برای ترخیص ظروف یکبار مصرف باید پرداخت شود. برای ظروف یکبار مصرف کاغذی یا مقوایی از جنس بامبو، حقوق ورودی 20% است.

هزینه‌های گمرکی: هزینه‌های گمرکی شامل هزینه‌هایی مانند هزینه باربری، هزینه بیمه، هزینه برگشت کالا و… می‌شود.

هزینه‌های حمل و نقل: هزینه‌های حمل و نقل برای انتقال ظروف یکبار مصرف از گمرک به مقصد نیز باید پرداخت شود.

هزینه‌های بیمه: هزینه‌های بیمه برای محموله ظروف یکبار مصرف نیز باید پرداخت شود.

لازم به ذکر است که هزینه‌های ترخیص ظروف یکبار مصرف به تعداد و نوع ظروف و همچنین شرایط وارداتی متفاوت است و بهتر است با مشاوران گمرکی مربوطه تماس گرفته شود.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با بیش از 2۰ سال سابقه در زمینه واردات و ترخیص انواع ظروف یکبار مصرف از گمرک، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می‌باشد. این شرکت با داشتن تیمی مجرب و متخصص در زمینه گمرک و ترخیص کالا، مدارک و مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص ظروف یکبار مصرف را به صورت سریع و با کیفیت برای مشتریان خود تهیه می‌کند.

با انتخاب شرکت سلطان یاقوت، مشتریان می‌توانند از خدماتی با کیفیت و قیمت مناسب بهره‌مند شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات شرکت سلطان یاقوت، می‌توانید با شماره تلفن‌های زیر تماس حاصل نمایید:

02128111034

09121995406