سلطان یاقوت

ترخیص سنجاق قفلی از گمرک

ترخیص سنجاق قفلی از گمرک

سنجاق قفلی یا safety pins جزو ابزارهای مفید و پرکاربرد در جهان است که برخلاف تصور، سالیانه مقادیر بالایی ارز برای تجارت این محصول در جهان و کشور ما جابه‌جا می‌گردد. درصد عمده سنجاق قفلی که در بازار مصرفی کشور ما موجود است، از طریق واردات از کشور چین تامین شده و یکی از زمینه‌های مورد علاقه برای فعالیت تاجران و بازرگانان می‌باشد. از این رو می‌خواهیم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص سنجاق قفلی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. جالب است بدانید قدمت این نوع سنجاق به رومیان باستان برمی‌گردد که در آن زمان به فیبولا شهرت داشت. سنجاق‌ قفلی‌های امروزی ساختاری بسیار ساده داشته و از جنس استیل، برنج یا فولاد هستند که با پوششی از نیکل، طلا یا رنگ ساخته می‌شوند. بیشترین کاربرد این ابزار مربوط به صنعت پوشاک و خیاطی است و جهت مصارف گوناگون درون هر‌ خانه‌ای یافت می‌شود. سنجاق‌های قفلی از نظر تنوع سایز به شماره‌های مختلف دسته‌بندی می‌شوند که رایج‌ترین و پرمصرف‌ترین اندازه آن، شماره 3 است. از سنجاق‌ قفلی‌های رنگارنگ که برای خیاطی و صنایع دستی طراحی شده‌اند، برای ساخت زیورآلات، کارت پستال‌ها و سایر وسایل تزئینی استفاده می‌شود. در ادامه مقاله به شرح اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص سنجاق قفلی از گمرک ایران خواهیم پرداخت؛ پس با ما همراه باشید.

واردات سنجاق قفلی در ایران

در کشور ما از سال 1397 محدودیت‌های جدی برای واردات در نظر گرفته شد و تنها کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید مجاز به ثبت سفارش و ترخیص هستند. با این حال کالاهایی وجود دارند که آمار واردات آن‌ها به کشور بسیار بالا و به دور از باور است. این قبیل کالاها پس از ثبت سفارش و صدور مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت و تایید منشا از بانک مرکزی، از گمرک ترخیص و وارد بازار مصرفی کشور ما می‌گردند.

یکی از این کالاها، سنجاق قفلی است که واردات آن طبق آمار ارائه شده از سمت اداره گمرک، سالیانه به چند صد هزار دلار می‌رسد و سبب خروج مقادیر بالای ارز از کشور می‌شود. عمده واردات سنجاق قفلی از مبداء کشور چین و درصد کمی نیز از امارات متحده عربی صورت می‌گیرد.

کشور چین در حال حاضر جزو کشورهای توسعه یافته در جهان است که سیاست اقتصادی خود را به افزایش صادرات از طریق تمرکز بر روی تولید کالاهای باکیفیت و قیمت مناسب اختصاص داده است. از طرفی دیگر این کشور به تحریم‌های صورت گرفته علیه ایران بی‌توجه بوده و همین مورد سبب شده تا فعالان تجاری کشور ما، واردات کالا از مبداء این کشور را ترجیح بدهند.

مجوزهای لازم برای ترخیص سنجاق قفلی از گمرک

ترخیص سنجاق قفلی از گمرک، همانند دیگر کالاهای تجاری، فرآیندی پیچیده و تخصصی است و تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در این زمینه را دارند، باید از خدمات فرد متخصص یعنی ترخیص کار رسمی اداره گمرک بهره‌مند گردند. ترخیص کاری که از مهارت و تجربه کافی برخوردار باشد، قادر است با راهنمایی‌های به‌جای خود، مانع از بروز مشکلات مرسوم در هنگام انجام مراحل ترخیص کالا شود. از مراحل ترخیص کالا، می‌توان به مرحله اخذ مجوزات اشاره کرد که لیست این مدارک برای هر کد تعرفه گمرکی بطور خاص تعریف شده و برای دسترسی به این اطلاعات، باید ابتدا کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر خود را به درستی تشخیص دهید.

ترخیص کاری که قصد ترخیص سنجاق قفلی از گمرک را دارد، موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم

تعرفه گمرکی برای ترخیص سنجاق قفلی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سنجاق قفلی برابر 73194000 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 25 برخوردار است و حقوق ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سنجاق قفلی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، در زمینه ترخیص کالاهای تجاری گوناگون از گمرک، تجربه درخشانی داشته و در طی این سال‌ها توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. تاجران حرفه‌ای همیشه به دنبال ترخیص کار قابل اعتماد و معتبر می‌گردند تا بتوانند پروسه ترخیص کالای خود را به راحتی به ایشان بسپارند. گروهی از کارشناسان ترخیص کار حرفه‌ای و باتجربه در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند و آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در حوزه‌های تجاری از جمله ترخیص کالا می‌باشند. این افراد تمام مهارت خود را در ترخیص کالا با صرف کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین زمینه ممکن به کار می‌برند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری در زمینه ترخیص سنجاق قفلی از گمرک هستید، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مشاوره رایگان با ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

  • ترخیص سنجاق قفلی طلایی
  • ترخیص سنجاق قفلی نقره‌ای
  • ترخیص سنجاق قفلی مشکی
  • ترخیص سنجاق قفلی رنگی

 

5/5 - (1 امتیاز)