سلطان یاقوت

ترخیص اسکوتر زیرآبی غواصی از گمرک

ترخیص اسکوتر زیرآبی غواصی از گمرک

همانطورکه می‌دانید، غواصی به مهارت شنا در زیر آب‌ها گفته می‌شود که دارای اهمیت و کاربردهای فراوانی است. غواصان جهت پیش‌برد اهداف خود، نیاز به تجهیزات غواصی دارند که یکی از مدرن‌ترین و کاربردی‌ترین آن‌ها، اسکوتر زیرآبی یا غواص‌بر است که به جهت حرکت سریع و در عین حال آسان غواص‌ها در زیر آب طراحی شده است. این وسیله که کاربردهای نظامی، صنعتی، تفریحی و … دارد، در کشور ما جزو اقلام وارداتی محسوب شده و سالانه بخشی از ارز خروجی از کشور را به خود اختصاص داده است. از این رو می‌خواهیم در مقاله امروز به موضوع ترخیص اسکوتر غواصی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. اسکوترهای زیرآبی با توجه به نیاز و نوع کاربرد آن، در توان و اندازه‌های مختلف تولید و عرضه می‌گردند. منبع تامین توان و نیروی اسکوتر غواصی، باطری‌های قابل شارژ هستند. این محصول را می‌توان در عمق‌های مختلف مورد استفاده قرار داد؛ ولی به طور معمول اکثر آنها قابلیت استفاده تا عمق حدود 30 متر را دارند. عدم حرکت سریع اسکوتر غواصی، امکان کنترل آسان این وسیله را فراهم کرده و قسمتی از سختی‌های این حرفه را می‌کاهد. نکته جالب دیگر در مورد این وسیله این است که در صورتی‌که پدال گاز آن درگیر نباشد، به معنای رها شدن اسکوتر قلمداد شده و از حرکت می‌ایستد. از مهم‌ترین کاربردهای اسکوتر زیردریایی می‌توان به سیاحت و گردش در زیر آب، عملیات‌های نظامی، کنترل و گشت‌زنی تاسیسات زیرآبی همچون خطوط و اتصالات نفت و گاز و شبکه‌های برق و مخابرات در کف دریاها و … اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص اسکوتر زیرآبی از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

تجارت اسکوتر زیرآبی غواصی در ایران

صادرات و واردات دو فاکتور اساسی در دنیای تجارت به شمار می‌روند و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب میان کشورهای مختلف رد و بدل می‌شود. زمانی که تولیدات داخلی یک کشور به میزان لازم صورت نگرفته باشد و یا بطورکلی امکان تولید آن محصول وجود نداشته باشد، تامین کنندگان برای جبران کمبودهای بازار مصرفی اقدام به واردات آن محصول از کشورهای خارجی می‌نمایند.

از طرف دیگر، کشورهای صادرکننده کشورهایی هستند که توانایی تولید یک محصول خاص را بیشتر از نیاز بازار مصرفی خود داشته و قادر هستند مازاد تولیدات خود را به متقاضیان در کشورهای دیگر فروخته و بدین ترتیب سبب ورود ارز به کشور خود شوند.

اسکوتر زیرآبی یا غواص‌بر جزو کالاهای وارداتی در کشور ما محسوب می‌شود و عمده نیاز بازار مصرفی کشور ما به این محصول از طریق واردات تامین می‌شود. واردات اسکوتر زیرآبی در ایران عمدتا از مبداء دو کشور چین و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص اسکوتر زیرآبی غواصی از گمرک

صدور مجوز ترخیص محصولات بازرگانی از سمت اداره گمرک صورت می‌گیرد. این اداره دستورالعمل‌های خاصی را در خصوص ترخیص کالاهای مختلف مشخص نموده که عمل به آن‌ها از وظایف ترخیص کار است. ترخیص کالا امری پیچیده و تخصصی بوده که به تجربه و دانش کافی نیاز دارد و اگر این فرآیند بدون تسلط بر قوانین حاکم بر آن صورت بگیرد، احتمال بروز مشکلاتی از قبیل تاخیر در خروج کالا از گمرک و پرداخت هزینه‌های مازاد افزایش می‌یابد. بنابراین اداره گمرک برای جلوگیری از بروز این مشکلات و صرفه جویی در زمان، انجام مراحل ترخیص کالا را تنها از سوی افراد مورد تایید خود یا همان ترخیص کار رسمی گمرک، مجاز می‌داند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص اسکوتر زیرآبی غواصی از گمرک را دارد، باید مجوزهای زیر را از سازمان‌های مربوطه اخذ کرده و به اداره گمرک تسلیم نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ریلی و دریایی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اسکوتر زیرآبی غواصی

اداره گمرک ایران، به منظور دسته بندی کالاهای تجاری و یکسان‌سازی قوانین تعرفه‌ای حاکم بر آن‌ها، برای تمام کالاهای تجاری کد HS یا کد تعرفه گمرکی در نظر گرفته است.

کد تعرفه گمرکی 8 رقمی که به ترخیص غواص‌بر یا اسکوتر زیرآبی از گمرک اختصاص یافته است، برابر 89069010 می باشد که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 26 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص اسکوتر زیرآبی غواصی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص اسکوتر زیرآبی غواصی از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :