سلطان یاقوت

ترخیص ریموت کنترل درب از گمرک

ترخیص ریموت کنترل درب از گمرک

ریموت کنترل درب نام یک دستگاه الکترونیکی است که نیاز بازار مصرفی کشور ما به آن عمدتا از طریق واردات تامین می‌گردد. از این رو قصد داریم این مقاله را به شرح فرآیند ترخیص ریموت کنترل درب از گمرک اختصاص دهیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت بوده و از اهمیت بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. بی‌شک یکی از مهم‌ترین اختراعات بشر برای افزایش امنیت و سهولت باز و بسته شدن، درب‌های اتوماتیک هستند که به کمک یک ریموت کنترل، دستورهای لازم برای باز یا بسته بودن یا دریافت می‌نمایند. ریموت کنترل این امکان را به کاربر می‌دهد که درب‌ها را از فاصله چندمتری باز و بسته نماید و این میزان فاصله به میزان بردی که ریموت دارد وابسته است. ریموت‌ها را می‌توان برای همه‌ی انواع درب اتوماتیک مورد استفاده قرار داد اما بیشترین کاربرد ریموت‌ها که در بین مشتریان رایج است برای درب‌های اتوماتیک پارکینگی (ریلی و بازویی)، کرکره‌ای و زیرسقفی است زیرا درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای معمولا به وسیله‌ی سنسورها دستور باز و بسته شدن را دریافت می کنند. ریموت کنترل درب انواع گوناگونی دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارا می‌باشند. هر ریموت کنترل بطورکلی از اجزائی همانند بورد الکتریکی، صفحه کلید، باتری، سنسور یا حسگر، لامپ LED یا صفحه نمایش کوچک و … تشکیل شده است که هر کدام وظایف خاص خود را برعهده دارند و تمامی آن‌ها برای کنترل نمودن درب‌ها در سیستم دستگاه ریموت کنترل به کار گرفته شده‌اند. برای آشنایی بیشتر با انواع ریموت کنترل درب و همچنین نحوه تجارت و ترخیص ریموت کنترل درب از گمرک، ادامه مقاله را از دست ندهید.

انواع ریموت کنترل درب کدامند؟

انواع ریموت کنترل درب در دسته‌بندی‌های زیر جای می‌گیرند:

  1. انواع ریموت کنترل درب براساس فرکانس عبارتند از: ریموت کنترل 433 مگاهرتز، ریموت کنترل 868 مگاهرتز، ریموت کنترل 315 مگاهرتز
  2. انواع ریموت کنترل درب براساس میزان امنیت و نحوه‌ی کد دهی عبارتند از: ریموت کد فیکس Fix Code، ریموت کنترل کد لرنینگ Code Learner، مدل Hoping (هاپینگ).
  3. ریموت کنترل‌های مادون قرمز و رادیویی
  4. ریموت کنترل درب مدل ASK
  5. ریموت کنترل درب بلوتوثی

واردات و صادارت ریموت کنترل درب در ایران

امروزه با توجه به افزایش تولید درب‌های اتوماتیک و کرکره‌ای در کشور، درخواست برای استفاده از ریموت کنترل درب نیز بالا رفته است. تولیدات داخلی کشورمان در این زمینه متاسفانه به دلیل تحریم‌ها و عدم امکان واردات مواد اولیه و تجهیزات لازم برای ساخت این دستگاه‌ها کافی نبوده و به همین دلیل تامین کنندگان به واردات ریموت کنترل از کشورهای خارجی روی آورده‌اند.

سالیانه مقادیری ارز برای خرید ریموت کنترل از کشورهای تولیدکننده از کشور خارج شده و فعالان تجاری در این زمینه مشغول به کار هستند که این محصولات را بنابر نیاز داخلی و جبران کمبودهای موجود در بازار مصرفی وارد می‌نمایند. واردات ریموت کنترل درب در ایران، عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی و جمهوری کره صورت می‌گیرد.

کشور ما در زمینه صادارت این دستگاه‌های برقی از جایگاه خاصی در جهان برخوردار نبوده و می‌توان ادعا کرد بطورکلی شرکتی برای صادرات ریموت کنترل درب در ایران اختصاص نیافته است.

مجوزهای لازم برای ترخیص ریموت کنترل درب از گمرک

تاجران و بازرگانانی که با فرآیند ترخیص کالا از گمرک آشنایی هستند، حتما از اهمیت ترخیص کار برای موفقیت در طی نمودن مراحل خروج کالا از گمرک آگاهی دارند. اداره گمرک به منظور بررسی و کنترل تمامی محموله‌های ورودی و خروجی در کشور، یک سری قوانین و مقررات خاصی وضع کرده است که انجام این امور بر عهده ترخیص کار رسمی اداره گمرک می‌باشد. کارگزار گمرکی، به شخصی اطلاق می‌گردد که با داشتن کارت بازرگانی و وکالت‌نامه از سمت فعالان تجاری، به صورت قانونی اقدام به پیروی از دستورالعمل‌های اداره گمرک می‌نماید. نکته قابل توجه این است که قوانین حاکم بر هر گروه کالایی با یکدیگر متفاوت است و مبنای تشخیص آن‌ها، کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر می‌باشد. یعنی با تشخیص درست کد تعرفه گمرکی کالا، می‌توان به لیست مجوزات و قوانین لازم برای ترخیص کالا از گمرک دسترسی پیدا کرد.

یکی از مراحل مهم ترخیص کالا، اخذ و جمع‌آوری مجوزات از سازمان‌های خاص مربوطه است. ترخیص کاری که قصد ترخیص ریموت کنترل درب از گمرک را دارد، موظف است نسبت به دریافت مجوزهای زیر اقدام نماید:

  • مجوز فنی از وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران
  • مجوز فنی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم

تعرفه گمرکی برای ترخیص ریموت کنترل درب

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص ریموت کنترل درب برابر 85269210 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 24 می‌باشد.

شرح تعرفه: دستگاه بازگشایی قفل‌های ریموت‌دار با تنظیم و ارسال امواج (شاه کلید)

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ریموت کنترل درب از گمرک

بطورکلی ترخیص کالا از گمرک، فرآیند پیچیده و تخصصی است که پیش نیاز آن، دانش و تجربه ترخیص کاری است. ترخیص کار رسمی اداره گمرک، از این مهارت برخوردار بوده و بهترین یار و راهنمای واردکنندگان و صادرکنندگان برای انجام درست مراحل ترخیص کالا و سایر امور گمرکی می‌باشد. متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، قادر به ارائه خدمات در زمینه ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز و ترخیص کالا از تمام گمرکات کشور می‌باشند. در صورتی که قصد ترخیص ریموت کنترل درب از گمرک را دارید، می‌توانید با شمار‌های درج شده در زیر تماس گرفته و جهت مشاوره رایگان و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت، درخواست نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034