سلطان یاقوت

ترخیص کلیشه چاپ از گمرک

ترخیص کلیشه چاپ از گمرک

صنعت چاپ، دنیایی بسیار گسترده است که شامل روش‌های مختلفی می‌شود. از میان روش‌های گوناگونی که برای چاپ طرح دلخواه بر روی سطح مورد نظر وجود دارند، کلیشه چاپ جزو قدیمی‌ترین و رایج‌ترین آن‌هاست که مزایای زیادی دارد. کلیشه چاپ در ایران و جهان مورد مبادلات تجاری واقع می‌شود؛ از این رو می‌خواهیم در ادامه مقاله امروز به موضوع ترخیص کلیشه چاپ از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار رفته و از اهمیت ویژه‌ای برای فعالان تجاری برخوردار است. امروزه کاربرد کلیشه چاپ را می‌توان در اطراف خود، یعنی روی جلد کتاب‌ها، کارت ویزیت، جعبه‌های محصولات مختلف و … مشاهده کرد. کلیشه در اصل نام یک صفحه غالبا فلزی است که در چاپ لترپرس و چاپ‌های دیگری که با سرعت بالا صورت می‌گیرند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. گرچه نمونه‌های قدیمی این محصول از فلزات ساخته می‌شدند؛ اما مدل‌های امروزی از جنس پلاستیک و ژلاتین هستند که کاربرد این محصول را چند برابر کرده است. امروزه معنای کلمه کلیشه را، «کپی دقیق از اصل» تعریف کرده‌اند که از نام این محصول الهام می‌گیرد. برای چاپ طرح دلخواه به روش کلیشه چاپ، ابتدا طرح مورد نظر را به صورت برجسته و با روش‌های بخصوص روی کلیشه ایجاد می‌کنند. در مرحله بعد، کلیشه بر روی سیلندر قرار گرفته و وارد سینی رنگ می‌شود. سپس جوهر به قسمت‌های برجسته کلیشه برخورد کرده و بدین طریق می‌توان طرح دلخواه را بر روی سطوح مختلف از صاف گرفته تا غیرصاف اعمال کرد. ماندگاری طرح چاپ شده با این روش، بسیار بالا است. در ادامه به بررسی مزایای کلیشه چاپ و همچنین نحوه تجارت و ترخیص کلیشه چاپ از گمرک ایران خواهیم پرداخت.

مزایای کلیشه چاپ چیست؟

کلیشه چاپ عبارت است از یک ورق انعطاف‌پذیر که بصورت یک قالب ساخته شده و می‌توان طرح مورد نظر برای چاپ را به‌صورت برجسته روی سطح آن شکل داد. این محصول را می‌توان نوعی مهر بزرگ دانست که مزایای زیادی دارد و به همین دلیل در صنعت چاپ به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برخی از مزایای کلیشه چاپ عبارتند از:

 1. ماندگاری و کیفیت بالای طرح‌های چاپ شده
 2. سرعت بالا و هزینه پایین؛ در نتیجه صرفه‌جویی در وقت و هزینه
 3. سازگاری با محیط زیست به دلیل استفاده از جوهرهای غیرسمی و غیرمضر
 4. قابلیت چاپ روی چند پرس به‌صورت همزمان
 5. امکان چاپ رنگ‌های مختلف بر روی لایه‌های متخلخل، صاف و صیقلی
 6. وضوح بالای رنگ‌های چاپ شده
 7. ذخیره‌سازی و توزیع آسان به دلیل وزن پایین کلیشه
 8. بازتولید آسان تر
 9. جلوگیری از تصحیحی خوانی و …

واردات کلیشه چاپ در ایران

کلیشه چاپ یکی از محصولات کاربردی در صنعت چاپ است که در کشور ما نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. بخشی از نیاز صنایع و بازار مصرفی کشورمان به کلیشه چاپ از طریق واردات این محصول از کشورهای خارجی صورت می‌گیرد. تاجران و بازرگانان به جبران کمبودهای بازار مصرفی کشورمان به کلیشه چاپ از طریق ثبت سفارش و واردات این محصول مشغول بوده و سود خوبی از این طریق به دست می‌آورند.

واردات کلیشه چاپ در ایران عمدتا از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، ترکیه، چین، ژاپن، آلمان و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص کلیشه چاپ از گمرک

در دنیای تجارت، برای قانونی شمردن فعالیت تجاری که توسط تاجران و بازرگانان صورت می‌گیرد، نیاز به یک سری مدارک و مجوز می‌باشد که ترخیص کار رسمی اداره گمرک باید جهت اخذ آن‌ها از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص کلیشه چاپ از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار جهت تخصیص ارز اقدام کند.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کلیشه چاپ

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کلیشه چاپ که هر ضلع آن از 255 میلیمتر بیشتر باشد، برابر 37013030 است که از حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 23 برخوردار است .

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سایر کلیشه‌های چاپ برابر 37019930 است که از حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 23 برخوردار می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کلیشه چاپ از گمرک

شرکت سلطان یاقوت شامل کادر باتجربه و ماهر از نیروهای ترخیص کار رسمی اداره گمرک است که تسلط کامل بر ضوابط گمرکی داشته و می‌توانند در این زمینه خدمات گوناگونی به افراد متقاضی ارائه دهند. انجام فرآیند ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و صرف کمترین هزینه، از مزایای این شرکت به شمار می‌روند. تاجران و بازرگانانی که قصد ترخیص کلیشه چاپ از گمرک را دارند، می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان و همچنین همکاری با شرکت سلطان یاقوت در این زمینه، با شماره‌های زیر تماس بگیرند.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص انواع کلیشه چاپ از گمرک، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ترخیص کلیشه چاپ فلزی از گمرک
 • ترخیص کلیشه چاپ چوبی از گمرک
 • ترخیص کلیشه چاپ ژلاتینی از گمرک
 • ترخیص کلیشه چاپ داغی از گمرک
 • ترخیص کلیشه چاپ دیجیتال از گمرک
 • ترخیص کلیشه چاپ سیلک از گمرک

بیشتر بخوانید :