سلطان یاقوت

ترخیص آرد بادام زمینی از گمرک

ترخیص آرد بادام زمینی از گمرک

آرد بادام زمینی یکی از محصولات مغذی و پرکاربرد در جهان است و در کشور ما نیز محبوب بوده و مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد، آرد بادام زمینی از بادام زمینی گرفته می‌شود و به همین دلیل تمامی خواص آن را حفظ کرده است. آرد بادام زمینی در ایران هدف صادرات و واردات قرار می‌گیرد و به همین دلیل است که می‌خواهیم در مقاله امروز به شرح فرآیند ترخیص آرد بادام زمینی از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار رفته و از اهمیت بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است؛ پس با ما همراه باشید.

تجارت آرد بادام زمینی در ایران

تولیدات بادام زمینی در ایران، از جایگاه خوبی برخوردار است و تاجران و بازرگانان به صادرات آرد حاصل از این محصول به کشورهای متقاضی مشغول بوده و از این طریق به کسب درآمد می‌پردازند. کمبودهای بازار مصرفی ایران به محصولاتی از قبیل آرد بادام زمینی نیز از طریق واردات این محصول از کشورهای خارجی تولیدکننده، تامین می‌شود.

قوانین مربوط به صادرات و واردات آرد بادام زمینی در ایران

  • ورود و ترخیص موکول به رعایت ماده 16 قانون مواد خوراکی و آشامیدنی مصوب 1346 به شرح زیر می‌باشد:

‌ماده 16 – از تاریخ تصویب این قانون ترخیص مواد غذایی یا بهداشتی یا آرایشی از گمرک به هر شکل و کیفیت به منظور بازرگانی یا تبلیغاتی با‌رعایت مقررات عمومی علاوه بر دارا بودن گواهی بهداشتی و قابلیت مصرف از کشور مبداء مستلزم تحصیل پروانه ورود از وزارت بهداری است و ‌واردکننده نیز مکلف است برای تحصیلی پروانه مزبور فرمول مواد و همچنین موادی که برای نگاهداری به آنها اضافه شده به وزارت بهداری تسلیم ‌نماید.

  • ورود موکول به رعایت ماده 11 قانون حفظ نباتات مصوب 1346 به شرح زیر است:

‌ماده 11 – وارد کردن بذر – پیاز – قلمه – پیوند – ریشه – میوه – نهال و تخم نباتات و به طور کلی هر گونه نبات و قسمت‌های نباتی به کشور‌مستلزم تحصیل پروانه قبلی از وزارت کشاورزی است به اشخاصی که بدون پروانه اجناس مزبور را وارد کنند اخطار می‌شود که حداکثر در ظرف مدت ‌یک ماه به خارج از کشور برگردانند والا با حضور نماینده سازمان حفظ نباتات در گمرک معدوم خواهد شد.

  • واردات این اقلام موکول به اخذ موافقت قبلی از وزارت جهاد کشاورزی می‌باشد.
  • صدور موکول به رعایت ماده 18 آیین ‌نامه اجرایی قانون حفظ نباتات مصوب 1346 و ماده 5 قانون عهدنامه بین‌المللی حفظ نباتات مصوب 1389 می‌باشد:

ماده 18 – فرآورده های نباتی كه از ايران به كشورهای خارج صادر می‌شود بوسيله كارشناسان قرنطينه معاينه و در صورت سلامت كالا گواهی بهداشت نباتی صادر می‌شود.

مجوزهای لازم برای ترخیص آرد بادام زمینی از گمرک

سازمان گمرک در ایران، مانند یک ذره‌بین کامل و جامع است و کلیه کالاهای ورودی و خروجی به کشور را کنترل و بررسی می‌کند. فعالان تجاری کشور ما بر این امر واقف هستند که اداره گمرک حتما باید قانونی بودن تجارت ایشان را تایید کند. این کنترل‌ها به شکل قوانین و مقررات خاص برای هر کالا درآمده و انجام امور تجاری همچون صادرات، واردات و ترخیص کالا در چهارچوب این دستورالعمل‌ها الزامی می‌باشد. یکی از مراحل مهم ترخیص کالا، جمع آوری و اخذ مجوزهاست که برای هر کالا به طور خاص تعریف شده اند. ترخیص کار، شخصی است که از علم ترخیص کالا برخوردار بوده و با به کارگیری مهارت و تجربه خود، به انجام امور ترخیص کالا به نمایندگی از تاجران و بازرگانان کشورمان می‌پردازد.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص آرد بادام زمینی از گمرک را دارد، باید برای اخذ مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  • مجوز فنی از وزارت جهاد کشاورزی برای اعلام تاریخ اعتبار
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز

تعرفه گمرکی برای ترخیص آرد بادام زمینی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص آرد بادام زمینی برابر 12089010 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 27 برخوردار است و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص آرد بادام زمینی از گمرک

ترخیص آرد بادام زمینی از گمرک، فعالیتی حرفه‌ای و پرچالش محسوب می‌شود که اشتباه در مراحل انجام آن می‌تواند پیامدهای جبران‌ ناپذیری به همراه داشته باشد. ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان کسی که بر تمام این پیچ و خم‌ها مسلط باشد و خیال فعالان تجاری را آسوده نگه دارد. شرکت سلطان یاقوت با فعالیت‌های مستمر خود در زمینه امور تجاری و بازرگانی از جمله ترخیص کالا، اکنون به یکی از معتبرترین شرکت‌های ترخیص کار مبدل شده است. کادر نیروهای متخصص و کاربلد ترخیص کار این شرکت، از صفر تا صد مراحل ترخیص کالا یار و راهنمای شما عزیزان خواهند بود و از ایجاد مشکلات گوناگون پیشگیری خواهند کرد. برای کسب مشاوره رایگان و یا درخواست همکاری با این شرکت، کافیست با شماره‌های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034