سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه وازوترین یا کامپرشن تراپی از گمرک

ترخیص دستگاه وازوترین یا کامپرشن تراپی از گمرک

فیزیوتراپی یکی از شاخه‌های مهم و اساسی علم پزشکی است که طی آن، پزشکان متخصص از وسایل و تجهیزات گوناگون برای درمان بیماران کمک می‌گیرند. انواع دستگاه‌ها و وسایل فیزیوتراپی در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شوند و به همین خاطر قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص دستگاه فشارتراپی از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. یکی از بهترین روش‌ها برای انجام فیزیوتراپی در حال حاضر کامپرشن تراپی یا فشارتراپی نام دارد که به کمک دستگاه وازوترین صورت می‌گیرد. در طی این فرآیند، بالشتک‌های پلاستیکی بر دور اندام‌ها یا کمر بیمار پوشیده می شوند و هوا توسط دستگاه مخصوص به درون این بالشتک‌ها وارد می‌شود. در این حالت، فشار بیشتری بر اندام مورد نظر اعمال شده و حالتی شبیه ماساژ ایجاد می‌کند و سبب افزایش حرکت جریان خون و لنف می‌گردد. از نتایج مثبت فشارتراپی می‌توان به کاهش تورم، کاهش درد عضلانی، احساس سبکی، بهبود توانایی حرکتی در اندام تحت درمان و … اشاره کرد. گروه خاصی از افراد ملزم به استفاده از روش درمان کامپرشن تراپی هستند که از میان‌ آن‌ها می‌توان بیماران مبتلا به اختلالات عروقی و تخلیه لنفاتیکی، بیمارانی که پس از جراحی بزرگ دچار تورم در اندام ها شده‌اند و ورزشکاران حرفه‌ای که در دوره بدنسازی به ریکاوری و تخلیه اسید لاکتیک در عضلات درگیر نیاز دارند را نام برد. کامپرشن تراپی یا وازوترین مزایای فواید زیادی دارد که عبارتند از: کاهش تورم و التهابات نواحی خاص بدن، افزایش سرعت ریکاوری عضلات، کاهش درد و خستگی عضلانی، بهبود دامنه حرکتی و انعطاف‌پذیری، پیشگیری از کوفتگی عضلانی پس از تمرینات سنگین و … . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه کامپرشن تراپی از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات دستگاه وازوترین یا کامپرشن تراپی در ایران

انواع تجهیزات و دستگاه‌های مرتبط با صنعت پزشکی و صنایع مربوط به آن، جزو کالاهای مهم هستند که مستقیما با سلامت و جان مردم کشور در ارتباط می‌باشد. از این رو تامین نیاز صنعت پزشکی به این تجهیزات جزو اولویت کشور محسوب می‌شود. بخش عمده‌ای از نیاز این بخش‌ها از طریق واردات دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات این محصولات و عرضه آن‌ها به صنعت پزشکی از سود بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات دستگاه کامپرشن تراپی در ایران در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، ایتالیا، لهستان، امارات متحده عربی، چین و … صورت می‌گیرد. سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین واردات دستگاه فشارتراپی در ایران

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه فشارتراپی در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه کامپرشن تراپی از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه فشارتراپی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام کند:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه فشارتراپی

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه فشارتراپی، کامپرشن تراپی، وازوترین از گمرک برابر 90191040 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

شرح تعرفه: دستگاه فیزیوتراپی فراصوت (اولتراسوند)، فیزیوتراپی با امواج مغناطیسی، دستگاه فشارتراپی، دستگاه وکیوم تراپی ماساژ.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه وازوترین از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص دستگاه وازوترین از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034