سلطان یاقوت

ترخیص باندهای پزشکی از گمرک

ترخیص باندهای پزشکی از گمرک

باند پزشکی، به تکه پارچه بافته‌شده از جنس الیاف پنبه، پلی استر یا ترکیبی از این الیاف‌ها گفته می‌شود و یکی از پرکاربردترین لوازم در علم پزشکی محسوب می‌شود. صنعت پزشکی کشور ما نیز از این وسیله جهت اهداف پزشکی مختلف بهره برده و به همین دلیل فعالان تجاری به صادرات و واردات آن مشغول می‌باشند. ترخیص باندهای پزشکی از گمرک، موضوعی است که ادامه مقاله را به شرح آن خواهیم پرداخت و این فرآیند در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. کاربرد باند پزشکی، عموما به نگه‌داری و مراقبت از زخم‌ها برمی‌گردد و مستقیما با جراحت‌های سطحی در ارتباط است و سبب تسریع فرآیند انعقاد خون و همچنین جلوگیری از ورود میکروب و عفونت به اندام آسیب دیده می‌گردد. به همین علت باندهای پزشکی را عمدتا از جنس الیاف طبیعی تولید می‌کنند؛ زیرا وجود کوچک‌ترین الیاف مصنوعی در بافت آن سبب بروز آلرژی‌های پوستی و غیرپوستی می‌شود. باندهای پزشکی برای جراحی، ارتوپدی، رگ‌های واریسی در اندام‌های تحتانی، گردش خون برای جلوگیری از تورم در اندام‌ها و بانداژ ناحیه تورم بعد از باز کردن گچ، بکار می‌روند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص باندهای طبی از گمرک ایران، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص انواع باندهای پزشکی از گمرک

باندهای پزشکی از زمان‌های گذشته به عنوان وسیله‌ای حیاتی در صنعت پزشکی کاربرد داشته‌اند و با گذشت زمان ساختار آن‌ها تغییر کرده و شامل انواع پیشرفته‌تری شده‌اند. امروزه باندهای پزشکی در انواع گوناگون در داروخانه‌ها و مراکز درمانی وجود داشته و هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.

شرکت سلطان یاقوت آماده ارائه خدمات تجاری در زمینه ترخیص انواع باندهای پزشکی از گمرک می‌باشد. برخی از این خدمات، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ترخیص باند کرپ سوختگی
 • ترخیص باند سوختگی شکل پذیر
 • ترخیص باند زیر گچ
 • ترخیص باند گچی
 • ترخیص باند فایبر گلاس
 • ترخیص باند سوختگی
 • ترخیص باند کنار بافت
 • ترخیص باند کشی
 • ترخیص گاز و باند پزشکی وازلينه
 • ترخیص گاز طبی دندان پزشکی
 • ترخیص باند زخم‌بندی

صادرات و واردات باندهای پزشکی در ایران

شرکت‌های تولیدکننده باندهای پزشکی در کشور ما مشغول به فعالیت می‌باشند و تولیدات خود را علاوه بر صنعت پزشکی در داخل کشور، به بازار مصرفی سایر کشورها نیز عرضه نموده و بدین طریق سبب ارز آوری به کشور می‌شوند. کشورهای همسایه نظیر عراق و افغانستان، مقصدهای صادراتی ایران برای این قبیل کالاها می‌باشند.

از طرفی کمبودهای موجود در صنعت پزشکی برای انواع باندهای طبی، از طریق واردات از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی و ترکیه تامین می‌گردد. سالانه مقادیر بالایی ارز به واردات تجهیزات و لوازم مورد نیاز صنعت پزشکی اختصاص یافته و فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای تاجران و بازرگانان برخوردار می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص باندهای پزشکی از گمرک

ترخیص کالا از گمرک، به معنای گذراندن مراحل گمرکی است که به تشریفات گمرکی معروف هستند. گمرک در کشور ما وظیفه کنترل و بررسی کالاهای وارداتی و صادراتی در کشور را برعهده دارد و به همین منظور قوانین و مقررات متعدد و سخت‌گیرانه‌ای به طور خاص برای ترخیص هر گروه کالایی به طور جداگانه وضع کرده است. تاجران و بازرگانان که علم ترخیص کاری را ندارند، در انجام این مراحل به مشکل خورده و ممکن است سرمایه خود را از دست داده و متحمل ضرر شوند. به همین دلیل اداره گمرک، انجام این مراحل را به دست ترخیص کار رسمی دارای مدرک کارت بازرگانی، قانونی و مجاز دانسته و به ایشان اجازه فعالیت به عنوان نماینده فعالان تجاری را می‌دهد. از مراحل مهم ترخیص کالا، مرحله اخذ و جمع‌آوری مجوزهای مربوط به کالای مورد نظر از سازمان‌های خاص است. ترخیص کار با ارائه این مدارک به اداره گمرک، می‌تواند مجوز خروج کالا و محموله مورد نظر خود را از اداره گمرک دریافت نموده و ماموریت خود را به پایان برساند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص باندهای پزشکی از گمرک را دارد، موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر اقدام نماید:

 • مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز

تعرفه گمرکی برای ترخیص باندهای پزشکی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص باندهای ساده، استریل، گاز وازلینه، باندگچی و زیرگچی و باندکشی و لوله‌ای، لنوگاز ساده، رول پنبه‌ای دندانپزشکی ساده و پدچشمی برابر 30059010 است که دارای حقوق ورودی 32% و اولویت کالایی 23 می‌باشد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص باندهای متشکل از فایبرگلاس برابر 30059020 است که دارای حقوق ورودی 32% و اولویت کالایی 23 می‌باشد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

ترخیص باندهای پزشکی وطبی از گمرک با شرکت سلطان یاقوت 

ترخیص باندهای پزشکی از گمرک، امری تخصصی و پرچالش محسوب می‌شود که اشتباه در مراحل انجام آن می‌تواند پیامدهای جبران‌ ناپذیری به همراه داشته باشد. ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان کسی که بر تمام این پیچ و خم‌ها مسلط باشد و خاطر تاجران و بازرگانان را آسوده نگه دارد. شرکت سلطان یاقوت با فعالیت‌های مستمر خود در زمینه امور تجاری و بازرگانی از جمله ترخیص کالا، اکنون به یکی از معتبرترین شرکت‌های ترخیص کار مبدل شده است. کادر نیروهای متخصص و کاربلد ترخیص کار این شرکت، از صفر تا صد مراحل ترخیص کالا یار و راهنمای شما عزیزان خواهند بود و از ایجاد مشکلات گوناگون پیشگیری خواهند کرد. برای کسب مشاوره رایگان و یا درخواست همکاری با این شرکت، کافیست با شماره‌های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034