سلطان یاقوت

ترخیص آتل طبی از گمرک

ترخیص آتل طبی از گمرک

در علم پزشکی از وسایل و تجهیزات مختلفی برای درمان عارضه‌های گوناگون استفاده می‌شود. یکی از وسایل کاربردی برای درمان شکستگی استخوان‌ها، آتل نام دارد. نیاز صنعت پزشکی و مراکز درمانی به این وسیله در ایران عمدتا از طریق واردات از کشورهای خارجی تولیدکننده تامین می‌گردد. از این رو قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص آتل طبی از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. جنس آتل می‌توان از گچ، آلومینیوم، پلاستیک و … باشد که وظیفه اصلی آن، حفظ وضعیت اندام شکسته شده و جلوگیری از تغییر ناگهانی آن است. موارد کاربرد آتل طبی عمدتا هنگام صدمات اندام، شکستگی‌های حاد یا اسپرین‌ها و پیچ‌خوردگی عضوی از بدن می‌باشد. در علم پزشکی از آتل‌های ارتوپدی به عنوان اقدامات اولیه برای حمایت از اندام آسیب دیده چه در شرایط اورژانسی و چه در درمان‌های قطعی استفاده می‌کنند. هدف از فرایند آتل‌بندی، بی حرکت نگه داشتن و محافظت از اندام آسیب دیده و در نتیجه کمک به بهبودی و کاهش درد در آن ناحیه است. همانطورکه می‌دانید، وقتی یک استخوان ترک برمی دارد، در صورت عدم رعایت نکات لازم، ممکن است سبب تداوم شکستگی گشته و باعث آسیب بیشتر شود. در چنین مواقعی از آتل برای بی‌حرکت نگه داشتن اندام استفاده می‌شود. در بدن ما 206 استخوان اعم از ریز و درشت وجود دارد و اگر هر کدام از آن‌ها ترک بردارد یا آسیب ببیند، علاوه بر ایجاد اختلال در تولید و عملکرد خون، می‌تواند عوارضی برای عضلات، تاندون‌ها، اعصاب و رگ‌های خونی متصل یا نزدیک به استخوان ایجاد کند. اگر استخوان شکسته شده یا آسیب دیده، آتل‌بندی نشود، ممکن است بافت‌های نرم دچار آسیب‌ دیدگی شده و طول درمان به طرز قابل توجهی طولانی گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص آتل از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

مزایای آتل ارتوپدی چیست؟

با توجه به توضیحات داده شده در قسمت قبلی، می‌توان متوجه نقش پررنگ و ضرورت آتل در بهبود شکستی استخوان‌ها شد. حال قصد داریم در ادامه به برخی از مهم‌ترین مزایای آتل در ارتوپدی اشاره کنیم:

  1. آتل سبب می‌شود تا قسمت آسیب دیده در حالت ثابت قرار گرفته و استراحت کند.
  2. با آتل‌بندی می‌توان از جابه‌جایی بیشتر تکه‌های استخوان جلوگیری کرد.
  3. با بستن آتل می‌توان از رگ‌ها و اعصاب واقع در زیر تکه‌های شکسته شده استخوان محافظت کرد و در صورتی که این استخوان آتل‌بندی نشود، ممکن است در صورت حرکت اندام، به رگ‌ها و اعصاب نزدیک به استخوان، آسیب وارد شود.

واردات آتل طبی در ایران

صنعت پزشکی، جزو مهم‌ترین صنایع هر کشوری است و به طور مستقیم با سلامت و بهداشت جامعه در ارتباط است. از این رو تامین نیازهای این صنعت به مواد اولیه و تجهیزات لازم، جزو اولویت واردکنندگان به شمار می‌رود. فعالیت در زمینه واردات و تامین نیازهای صنعت پزشکی در کشور ما از سود مناسبی برخوردار است و افراد زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت و سودآوری می‌باشند.

واردات آتل طبی در ایران عمدتا از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، تایوان، چین، کره، آلمان، هند و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری از ارز کشورمان بدین ترتیب خارج می‌گردد.

واردات زمانی مجاز می‌شود که تولیدات داخلی کشور در یک حوزه ضعیف عمل کرده و نتواند پاسخگوی نیاز بازار مصرفی و صنایع مربوطه به آن محصول باشد. در کشور ما، تولیدات آتل طبی رواج دارد ولی همچنان کمبود این محصول در بازار مصرفی احساس می‌شود. از این رو تجار ایرانی به واردات آتل طبی از کشورهای امارات و چین مشغول هستند. این دو کشور در حال حاضر بزرگ‌ترین شرکای تجاری ایران محسوب می‌شوند.

مجوزهای لازم برای ترخیص آتل طبی از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص آتل طبی از گمرک را دارد باید برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی برای تخصیص ارز
  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی برای بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص آتل طبی

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص آتل طبی برابر 90211090 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 22 می‌گردد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص آتل طبی از گمرک

ترخیص کالا از گمرک، فرآیندی پیچیده و تخصصی است که نیاز به تسلط کامل بر قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک برای هر کالای تجاری دارد. شرکت سلطان یاقوت، آماده ارائه خدمات در زمینه امور گمرکی از جمله ترخیص کالا به واردکنندگان و صادرکنندگان محترم می‌باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با متخصصان ترخیص کار باتجربه و کاربلد شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص آتل طبی از گمرک، کافیست با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034