سلطان یاقوت

ترخیص ضد یخ از گمرک

ترخیص ضد یخ از گمرک

تمامی خودروها در سراسر جهان برای افزایش عملکرد و کارآیی به یک‌سری مواد مصرفی نیاز دارند که عدم مصرف آن‌ها می‌تواند منجر به آسیب به موتور ماشین شود. ضد یخ یکی از موارد مصرفی خودروهای دارای موتور احتراق داخلی است که در تمام فصول کاربرد داشته و مصرف آن برای حفاظت از موتور و اجزای آن الزامی می‌باشد. انواع ضدیخ‌ها در کشور ما هدف صادرات و واردات قرار می‌گیرند و بدین ترتیب مقادیر بالایی ارز میان کشور ما و سایر کشورهای جهان جابه‌جا می‌گردد. عملکرد کلی ضد یخ به این صورت است که در فصل سرما مانع از یخ زدن آب رادیاتورها شده و در فصل گرما نیز با بالا بردن نقطه جوش آب، از به جوش آمدن آن جلوگیری می‌کند. ضد یخ علاوه بر کاربردهای ذکر شده، به عنوان ضد زنگ و ضد خوردگی نیز عمل می‌کند. ضد یخ‌ها را از نظر مواد تشکیل‌دهنده به دو دسته تقسیم می‌کنند. دسته اول ضد یخ‌های روغنی هستند که از مواد معدنی تولید شده و استفاده از آن‌ها بسیار رایج است. دسته دوم ضد یخ‌های الکلی هستند که در تهیه آن‌ها از مواد آلی بهره برده می‌شود. محلول رنگی ضد یخ از غلظت بالایی برخوردار است و به همین علت به صورت ترکیبی با آب به کار برده می‌شود که نسبت ترکیب آن‌ها در هر خودرو متفاوت بوده و درون دفترچه راهنمای آن ذکر شده است. بهترین نسبت برای ترکیب آب و محلول ضد یخ در موتور خودروها، ترکیب 50/50 است. ضد یخ درواقع به حفظ تعادل موتور خودرو کمک می‌کند تا در برابر تغییرات دمایی، آسیب نبیند. علاوه بر این، ضد یخ با حفظ سطح مناسب مایعات به جلوگیری از خوردگی نیز کمک می‌کند. آب ترکیبی با ضد یخ باید دی یونیزه شده باشد و از سختی بسیار پایینی برخوردار باشد. مصرف این آب به‌تنهایی نیز به سبب خاصیت خورندگی بالای آب دی‌ یونیزه، سبب آسیب به موتور و اجزای آن می‌گردد. همانطورکه می‌دانید موتورهای احتراق داخلی انرژی گرمایی زیادی تولید می‌کنند که اگر این گرما کنترل نشود سبب خراب شدن سریع روغن و موتور می‌گردد. بنابراین ضد یخ در نقش خنک کننده موتور عمل کرده و با حذف گرمای اضافی سبب ایجاد تعادل دمایی می‌گردد. منو اتیلن گلیکول یکی از رایج‌ترین ضد یخ‌ها است که مایعی سمی، بی رنگ و بی بو بوده و در فرآیند تولید ضد یخ برای تشخیص این مایع با آب معمولی، به آن رنگ اضافه می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص ضد یخ از گمرک در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

کاربرد ضد یخ در موتور خودروها چیست؟

در قسمت مقدمه به مهم‌ترین اهداف استفاده از ضد یخ در موتور خودروها اشاره شد. اگر بخواهیم به این کاربردها به‌صورت دقیق اشاره کنیم، می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • خواص ضد خوردگی

شاید بتوان مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلیل استفاده از ضد یخ درون موتور خودروها را، خاصیت ضد خوردگی و از بین بردن اثرات و خاصیت اکسید شدن فلزات در مجاورت با آب عنوان کرد. در صورت عدم استفاده از ضد یخ در این قطعه، قطعات موتور و سیستم خنک کننده خودرو در مجاورت با آب دچار خوردگی و پوسیدگی می‌گردند.

  • خاصیت ضد جوش

در شرایط فعالیت سخت موتور خودرو، ممکن است آب اطراف آن به نقطه جوش برسد و یکی دیگر از وظایف ضد یخ، جلوگیری از این اتفاق است.

  • خاصیت ضد یخ زدگی

در ماه‌های سرد سال، ممکن است آب درون سیستم خنک‌ کننده خودروها دچار انجماد و یخ‌زدگی شود. افزایش حجم این آب در زمان انجماد، منجر به ایجاد آسیب‌های جبران ناپذیر از قبیل ترک برداشتن دیواره بلوک سیلندر موتور و ترکیدن رادیاتور می‌گردد. ضد یخ نقطه انجماد آب را پایین آورده و از یخ‌زدگی سریع آن جلوگیری می‌کند.

تجارت ضد یخ در ایران

صادرات و واردات انواع ضد یخ در کشور ما رواج دارد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب جابه‌جا می‌گردد. تاجران و بازرگانان ایرانی در این زمینه مشغول به فعالیت و سودآوری می‌باشند.

صادرات ضد یخ از کشور ما به کشورهای افغانستان، عراق، ارمنستان، ترکمنستان، قرقیزستان، امارات، هند، ترکیه و … صورت می‌گیرد. از طرفی نیازهای بازار مصرفی به انواع این محصول از کشورهای ترکیه، انگلستان، امارات، آلمان، ژاپن و … تامین می‌شود.

مجوزهای لازم برای ترخیص ضد یخ از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص ضد یخ از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری جهت تخصیص ارز

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص ضد یخ

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که به ترخیص ضد یخ از گمرک اختصاص یافته است برابر 38200000 است و شامل حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 25 می‌گردد. حقوق ورودی این محصول در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

شرح تعرفه کالا: فرآورده‌های ضدیخ و مایعات آماده‌شده برای ذوب یخ.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ضد یخ از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با کادری از نیروهای متخصص و باتجربه ترخیص کار، سال‌هاست جهت همیاری با تاجران و بازرگانان کشورمان می‌کوشد و هدف این شرکت، کسب رضایت مشتری است. اکنون شرکت سلطان یاقوت از معتبرترین شرکت‌های تجاری و بازرگانی می‌باشد که امور گمرکی از جمله ترخیص کالا را بدون بروز مشکلات مرسوم، به انجام می‌رساند. در صورتی که قصد کسب مشاوره رایگان و همکاری در زمینه ترخیص ضد یخ از گمرک را دارید، می توانید از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان شرکت سلطان یاقوت ارتباط برقرار نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :