سلطان یاقوت

ترخیص ریز میکروفن از گمرک

ترخیص ریز میکروفن از گمرک

ریز میکروفن‌ها جزو خانواده میکروفن‌ها طبقه‌بندی می‌شوند و هر کدام از انواع آن‌ها دارای یک‌سری مزایا و کاربردهای خاص هستند. در کشور ما، ریز میکروفن‌ها در زمینه‌های گوناگون به کار می‌روند. بخشی از نیاز داخلی به این دستگاه‌های شنود از طریق تولیدات و بخشی نیز از طریق واردات آن‌ها از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. فعالان تجاری ایرانی، سود خوبی از فعالیت در زمینه صادرات و واردات ریز میکروفن‌ها کسب می‌کنند. به همین خاطر می‌خواهیم در مقاله امروز به شرح فرآیند ترخیص ریز میکروفن از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. ریز میکروفن، همانطورکه از اسمش پیداست، نوعی میکروفن کوچک و در برخی موارد مخفی است که برای استراق سمع و یا ارسال و دریافت صدا استفاده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ترخیص ریز میکروفن از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

تجارت ایران در زمینه ریز میکروفن‌ها

صنعت تولید ریز میکروفن در کشور ما رواج دارد و تاجران و بازرگانان، این محصولات را هدف صادرات و واردات قرار می‌دهند و از این طریق مقادیری ارز میان کشور ما و سایر کشورهای جهان جابه‌جا می‌گردد. بخشی از نیاز بازار مصرفی کشور ما به انواع ریز میکروفن‌ها از طریق تولیدات داخلی و بخشی نیز از طریق واردات تامین می‌شود. واردات ریز میکروفن در کشور ما بیشتر از کشورهای چین، ژاپن، امارات متحده عربی، تایوان و … صورت می‌گیرد.

از طرفی برخی تولیدکنندگان ایرانی موفق شده‌اند تا محصولات تولیدی خود در زمین ریز میکروفن‌ها را به مقصد کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان، سودان و … صادر نمایند.

مجوزات مورد نیاز برای ترخیص ریز میکروفن از گمرک

در بخش قبلی مقاله به رواج و اهمیت تجارت ریز میکروفن‌ها در ایران اشاره کردیم. به همین دلیل، ترخیص ریز میکروفن از گمرک نیز از اهمیت بالایی برای تاجران و بازرگانان در داخل کشور ما برخوردار است. وظیفه انجام امور گمرکی و ترخیص کالا، برعهده ترخیص کار رسمی اداره گمرک قرار می‌گیرد که تنها در صورت داشتن کارت بازرگانی و وکالت‌نامه قانونی از فعالان تجاری، اجازه فعالیت دارد. مرحله اخذ مجوزها از سازمان‌های خاص داخلی، یکی از مهم‌ترین مراحل ترخیص کالا است که تجربه و مهارت بالایی می‌طلبد. ترخیص کار معتبر و کاربلد همچون متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، با تکیه بر دانش و تجربه خود می‌توانند به‌خوبی این مراحل را پشت سر گذاشته و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنند.

ترخیص کاری که به نمایندگی از تاجران و بازرگانان، قصد ترخیص ریز میکروفن از گمرک را دارد، باید برای اخذ مجوزات زیر اقدام نماید. مراکز و سازمان‌های بخصوصی در داخل کشور، مسئولیت صدور این مجوزها را به ترخیص کار واجد شرایط، برعهده دارند:

  • مجوز فنی از دقتر صنایع تجهیزات برقی و الکتریکی
  • مجوز فنی از وزارت جمهوری اسلامی ایران
  • مجوز فنی از وزرات ارتباطات و فناوری اطلاعات
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکتریکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

تعرفه گمرکی برای ترخیص ریز میکروفن

کد تعرفه گمرکی یک کد 8 رقمی است که برای هر کالای تجاری بصورت اختصاصی تعریف شده است و ترخیص کار با تشخیص درست این کد، می‌تواند نسبت به قوانین و مجوزات مورد نیاز برای ترخیص کالای خود، اطلاعات کسب کند.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص ریز میکروفن با قابلیت پنهان کردن در اجسام (جاسازی) برابر 85255010 است که از حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 25 برخوردار است.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص ریز میکروفن دارای گیرنده یا فرستنده حتی به صورت نصب شده روی اشیاء گوناگون برابر 85176970 است.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص ریزمیکروفن حتی به صورت نصب شده روی اشیاء گوناگون برابر 85181010 است که از حقوق ورودی و اولویت کالایی برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ریز میکروفن از گمرک

شما تاجران و بازرگانان محترمی که قصد ترخیص ریز میکروفن از گمرک را دارید، نیاز به اطلاعاتی جامع و کامل در خصوص بخشنامه‌ها و قوانین اداره گمرک خواهید داشت تا شما را برای اخذ مجوزهای مربوط و روند گمرکی ترخیص کالا راهنمایی کند. کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، با سابقه‌ای طولانی در این مسیر بهترین انتخاب بوده و می‌توانند عهده‌دار ثبت سفارش، حمل و نقل، ترخیص کالای شما از گمرک و … باشند. شما می‌توانید جهت انجام مشاوره رایگان و همکاری با این شرکت، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

 

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص میکروفن از گمرک عبارتند از:

ترخیص میکروفن‌های داینامیک از گمرک

ترخیص میکروفن‌های کاندنسر از گمرک

ترخیص میکروفن‌های ریبون از گمرک

ترخیص میکروفن‌های یقه‌ای از گمرک

ترخیص میکروفن‌های شاتگان از گمرک

ترخیص ریز میکروفن از گمرک