سلطان یاقوت

ترخیص پشه‌بند از گمرک

ترخیص-پشه-بند-از-گمرک

پشه‌بند عبارت است از یک پارچه نازک از جنس تور یا حریر که بر روی سازه‌هایی از میله یا بند کشیده شده و یک محفظه ایمن برای خواب را تشکیل می‌دهد. این کالا در کشور ما هدف صادرات و واردات قرار گرفته و به همین علت قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص پشه‌بند از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. ایمنی حاصل شده از پشه‌بندها معمولا در مواجه با فصول گرم سال و افزایش حشرات و پشه‌هاست. جدا از بحث نیش زدن و آزار ناشی از سروصدای این حشرات، برخی از آن‌ها ناقل بیماری‌های خطرناکی از قبیل مالاریا، تب دنگی، تب زرد، ویروس زیکا و انواع دیگر التهاب‌های پوستی هستند. به همین علت نوعی وسیله اختراع شد تا هنگام خواب، انسان را از خطر نیش این حشرات در امان نگه دارد که این وسیله پشه‌بند نام داشته و مدل‌های مختلفی دارد. تراکم بافت در پارچه پشه‌بند به‌گونه‌ای طراحی شده است که از عبور ریزترین حشرات و پشه‌ها جلوگیری کرده و در عین حال به‌راحتی هوا را از خود عبور می‌دهد تا گرما درون این محفظه تجمع نکند. بهترین تراکم در پشه‌بند، وجود 40 روزنه در هر سانتی‌متر مربع از این پارچه است. پشه‌بندهای پلی‌استری، مدرن‌ترین و رایج‌ترین نوع این محصول هستند. برخی از این سازه‌ها نیز از جنس حریر تولید می‌شوند که بیشتر جنبه تزئینی داشته و جهت دکوراسیون بالای تخت به کار می‌روند. در برخی موارد و برحسب نیاز، تور پشه‌بند را به مواد حشره‌کش و دافع حشرات از جمله پرمترین آغشته می‌کنند که تاثیر آن را چندین برابر می‌کند. یکی از بیشترین مصارف پشه‌بند به مسافرت و طبیعت‌گردی برمی‌گردد که امروزه به یکی از ملزومات این قبیل تفریحات تبدیل شده است. امروزه می‌توان شاهد تولید انواع پشه‌بند با مدل‌ها و اندازه‌های گوناگون در بازار مصرفی کشورمان بود. در ادامه مقاله به شرح اطلاعات تکمیلی در خصوص تجارت و ترخیص پشه‌بند از گمرک پرداخته‌ایم؛ پس با ما همراه باشید.

واردات پشه‌بند در ایران

واردات عبارت است از یکی از دو ستون اصلی تجارت در جهان که به معنای تهیه کالاهای مورد نیاز در بازار مصرفی یک کشور از سایر کشورها می‌باشد و عمدتا به دو دلیل صورت می‌گیرد. یکی عدم امکان تولید یک کالا در یک کشور به دلیل عدم وجود تجهیزات و مواد اولیه آن و دیگری عدم کفاف میزان تولیدات داخلی در یک زمینه خاص برای تامین نیاز بازار مصرفی آن کشور. در کشور ما نیز تولیدات داخلی در زمینه انواع مدل‌های پشه‌بند رواج دارد ولی کمبودهای بازار مصرفی نسبت به برخی مدل‌های این محصول، توسط واردات از کشورهای خارجی تامین می‌گردد.

مطابق آمار ارائه شده از اداره گمرک، واردات پشه‌بند در ده سال اخیر عمدتا از مبداء کشورهای چین و امارات متحده عربی انجام شده و مقادیر بالایی ارز بدین طریق از کشور خارج شده است. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار بوده و از این طریق به کسب درآمد می‌پردازند.

مجوزهای لازم برای ترخیص پشه‌بند از گمرک

کالاهای وارداتی در کشور ما باید توسط شخص ماهر و متخصص به این امر از اداره گمرک ترخیص شوند تا مجوز قانونی ورود به بازار مصرفی را داشته باشند. به همین دلیل تاجران و بازرگانان همواره به یاری و راهنمایی ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارند. ترخیص کالا فرآیند پیچیده و حساسی است که شامل مراحل مختلفی می‌باشد. یکی از این تشریفات گمرکی، مرحله اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور است. ترخیص کار با بهره‌مندی از تجربه و مهارت بالای خود این مدارک را آماده کرده و تحویل اداره گمرک می‌دهد.

ترخیص کاری که قصد ترخیص پشه‌بند از گمرک را دارد موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع منسوجات و پوشاک جهت تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی برای ترخیص پشه‌بند

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص پشه‌بند از جنس پلی‌اتیلن دارای Pormethrin برابر 63079030 است که از حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 4 برخوردار است و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص پشه بندهای تخت خواب برابر 63042000 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 برخوردار است و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پشه‌بند از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه مفید و درخشان در انجام امور بازرگانی از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت فعالان تجاری زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص پشه‌بند از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پشه‌بند از گمرک عبارتند از:

  • ترخیص پشه‌بند تخت از گمرک
  • ترخیص پشه‌بند مسافرتی از گمرک
  • ترخیص پشه‌بند چتری از گمرک
  • ترخیص پشه‌بند قدیمی از گمرک