سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه‌های محرک ماهیچه قلب از گمرک

ترخیص دستگاه‌های محرک ماهیچه قلب از گمرک

در علم پزشکی از دستگاه‌ها و تجهیزات مختلف برای تشخیص و درمان بیماری‌هایی گوناگون استفاده می‌شود. یکی از این دستگاه‌ها دستگاه محرک ماهیچه قلب یا دستگاه تنظیم ضربان قلب نام دارد. واردات این دستگاه برای تامین نیازهای صنعت پزشکی در کشور ما رواج دارد و به همین علت قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص دستگاه محرک مایچه قلب از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. مبتلایان به بیماری‌های قلبی همچون کندی ضربان قلب، نامنظمی ضربان قلب و بلوک قلبی با نصب این دستگاه بر روی سینه خود و ارسال سیگنال‌های الکتریکی باعث تنظیم تعداد ضربان قلب می‌شوند. می‌توان این دستگاه را به صورت خارجی و در بعضی مواقع با عمل جراحی در داخل بافت قلب کاشت یا ایمپلنت کرد. پزشکان پس از تشخیص بیماری‌های قلبی این دستگاه را بر روی بدن بیمارانی که به اختلالات ضربان قلب دچار هستند نصب کرده و باعث تنظیم ضربان قلب آنها می‌گردند. این دستگاه از اهمیت استراتژیک بالایی در حوزه پزشکی برخوردار است و به همین دلیل کمبودهای موجود در صنعت پزشکی نسبت به این محصول از طریق واردات تامین می‌گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه‌های محرک ماهیچه قلب از گمرک در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات دستگاه محرک ماهیچه قلب در ایران

صنعت پزشکی و صنایع مربوطه جزو مهم‌ترین صنایع در جهان هستند و هر کشوری در راستای تامین تجهیزات و وسایل مورد نیاز این صنعت می‌کوشد. در کشور ما تولیدات مربوط به تجهیزات و لوازم صنعت پزشکی به اندازه نیاز این صنعت صورت نمی‌گیرد و تامین‌کنندگان مجبور به واردات این محصولات از کشورهای خارجی می‌گردند. تاجران و بازرگانان برای جبران کمبودهای بازار مصرفی در این زمینه، هر ساله مقادیر بالایی ارز جهت خرید تجهیزات و دستگاه‌های صنعت پزشکی از کشور خارج می‌کنند. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای ایشان برخوردار است.

واردات دستگاه محرک ماهیچه قلب در ایران عمدتا از مبداء کشورهای هلند، سوییس، آمریکا، ژاپن، امارات متحده عربی و … صورت می‌گیرد.

قوانین واردات دستگاه‌های محرک ماهیچه قلب

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه محرک ماهیچه قلب در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه‌های محرک ماهیچه قلب از گمرک

ترخیص کالا فرایندی دشوار و همراه با مراحل پیچیده است و تنها فرد متخصص در این زمینه یعنی ترخیص کار رسمی اداره گمرک قادر به حل پیچ و خم‌های این فرایند می‌باشد. یکی از مراحل مهم در فرایند ترخیص کالا اخذ مجوزهای قانونی از سازمان‌ها و مراکز مربوطه در داخل کشور است که نقش تاثیرگذاری در تسریع این فرآیند دارد.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه محرک ماهیچه قلب از گمرک را دارد باید جهت اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه‌های محرک ماهیچه قلب

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه محرک ماهیچه قلب از گمرک برابر 90215000 است که شامل حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌باشد.

شرح تعرفه: دستگاه‌های محرک ماهیچه قلب به استثنای اجزاء و قطعات و متفرعات.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه‌ محرک ماهیچه قلب از گمرک

شرکت سلطان یاقوت یکی از شرکت‌های تجاری-بازرگانی خوشنام و با تجربه می‌باشد که سال‌ها است امور ترخیص کالای تاجران و بازرگانان محترم کشورمان را به نحو احسن به انجام می‌رساند. این شرکت در سایر زمینه‌ها همچون ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزهای قانونی، حواله ارز و غیره نیز فعالیت می‌کند. از مزایای همکاری با شرکت سلطان یاقوت می‌توان به ترخیص کالا در کمترین زمان و با مناسب‌ترین هزینه ممکن اشاره کرد. شما فعالان تجاری گرامی می‌توانید برای کسب مشاوره رایگان و یا درخواست همکاری با این شرکت در زمینه ترخیص دستگاه محرک ماهیچه قلب از گمرک با تلفن‌های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034