سلطان یاقوت

ترخیص سوزن اسپاینال از گمرک

ترخیص سوزن اسپاینال از گمرک

سوزن اسپینال نوع خاصی از سوزن‌های صنعت پزشکی که بطورکلی با نخاع سروکار دارد. در صنعت پزشکی از ابزار و وسایل مختلف جهت تشخیص و درمان بیمار‌ی‌ها استفاده می‌شود که سوزن اسپینال یکی از مهم ترین آن‌ها می‌باشد.

واردات سوزن اسپینال برای جبران کمبودهای صنعت پزشکی و بازار مصرفی در ایران رواج دارد و به همین خاطر می‌خواهیم در مقاله پیش‌رو به موضوع ترخیص سوزن اسپینال از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود.

سوزن اسپینال از فولاد ضدزنگ تولید می‌شود و کیفیت بالایی دارد. طول این سوزن برای افراد معمولی 9 سانت و برای افراد خیلی چاق ۱۲.۵ سانت است. نوک سوزن اسپینال به دو صورت موجود است که یکی به شکل نقطه‌ای کوچیک یا مورب بوده و دیگری به شکل نوک مداد است.

سطح صاف سوزن باعث سوراخ شدن آسان پوست می‌شود و انتهای تویی سوزن دارای خاصیت بزرگنمایی است تا امکان تشخیص سریع جریان برگشت مایع مغزی نخاع و موقیعت سوزن فراهم شود. از دیگر مزایای سوزن اسپینال می توان به غیرسمی، یکبار مصرف، استریل شده توسط گاز EO و غیر پیروژنیک بودن آن اشاره کرد.

این سوزن‌ها را براساس کد رنگی طبقه بندی می‌کنند و تشخیص اندازه قطر براساس رنگ آن‌ها انجام می‌شود. همچنین این سوزن از قطر داخلی بزرگ‌تر و سرعت جریان بالاتری برخوردار می‌باشند. در صنعت پزشکی از سوزن اسپینال برای دو هدف استفاده می‌شود.

در مورد اول، به کمک این سوزن، انواع داروهای بیهوشی یا مسکن برای بی‌حسی نخاعی به کمر یا بخش‌های دیگر بدن بیمار تزریق شده و نسبت به بیهوشی کامل از مزایای بالایی برخوردار است.

در عمل‌های جراحی به ویژه عمل‌های مربوط به قسمت‌های تحتانی بدن مانند شکم، می‌توان از بی‌حسی نخاعی استفاده کرد که یک روش بی‌حسی رژیونال محسوب می‌شود. یکی دیگر از کاربردهای سوزن اسپینال، نمونه گیری تشخیصی از مایع مغزی نخاعی بیمار و معرفی ماده حاجب برای میلوگرافی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص سوزن اسپینال از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات سوزن اسپاینال در ایران

سوزن اسپاینال یکی از وسایل مهم در صنعت پزشکی است و از کاربردهای فراوان برخوردار است. صنعت پزشکی ارتباط مستقیم با حفظ سلامتی و بهداشت افراد جامعه داشته و به همین دلیل از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

در کشور ما، تولیدات تجهیزات و وسایل مربوط به صنعت پزشکی به اندازه نیاز این صنعت صورت نمی‌گیرد و به همین دلیل شاهد رواج واردات این محصولات از مبداء کشورهای خارجی به بازار مصرفی کشورمان هستیم.

واردات سوزن اسپاینال در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، آلمان، اسکاتلند، انگلستان و … صورت میگیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشورمان خارج می‌گردد.

قوانین مربوط به واردات سوزن اسپاینال در کشور

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات سوزن اسپاینال در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص سوزن اسپاینال از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص سوزن اسپاینال از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص سوزن اسپاینال

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سوزن اسپاینال جهت نمونه‌گیری مایع نخاع برابر 90183250 است که مشمول حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌گردد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌شود.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سوزن اسپاینال از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با داشتن سابقه مفید و درخشان در انجام امور بازرگانی از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت فعالان تجاری زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص سوزن اسپاینال از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

بیشتر بخوانید :