سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه ادیومتری (شنوایی سنجی) از گمرک

ترخیص دستگاه ادیومتری (شنوایی سنجی) از گمرک

ابتلا به بیمار‌ی‌های مربوط به شنوایی از جمله کم‌شنوایی و ناشنوایی محدود به سنین خاصی نمی‌گردد ولی کهولت سن را می‌توان یکی از دلایل مهم کم‌شنوایی دانست. شنوایی سنجی نام آزمایشی است که به افراد کمک می‌کند قدرت و توان شنوایی گوش خود را سنجیده و در صورت وجود کوچک ترین مشکلی، به درمان آن بپردازند. برای انجام تست شنوایی سنجی از دستگاه به‌ نام ادیومتری یا همان شنوایی سنج استفاده می‌شود. تجارت در زمینه دستگاه‌های شنوایی سنجی در کشور ما رواج دارد و از این رو قصد داریم به موضوع ترخیص دستگاه شنوایی سنجی از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. ادیولوژیست یا متخصص شنوایی شناس، با کمک انجام تست‌ها و آزمایشات مختلف می‌تواند سیستم شنوایی فرد را ارزیابی نماید. همانطورکه افراد هر چند ماه یک‌بار برای چکاپ سلامت بدن خود به پزشک مراجعه می‌کنند، باید مراجعه به مراکز شنوایی سنجی را نیز در راستای کار خود قرار دهند. به کمک این دستگاه می‌توان آسیب‌های جدی را تشخیص داده و نسبت به درمان به‌موقع آن‌ها قدم برداشت. در روش ادیومتری، هدفون مخصوص روی گوش بیمار قرار داده شده و فرکانس مختلفی از صداها به گوش او می‌رسد و هدف از انجام آن، بررسی وضعیت سلامتی گوش‌ها می‌باشد. برخی از رایج‌ترین روش‌های شنوایی سنجی یا ادیومتری در جهان شامل موارد زیر می‌باشند:

 • شنوایی سنجی تن خالص
 • ‌ شنوایی سنجی گفتار
 • SDS
 • تمپانومتری
 • شنوایی سنجی فوق آستانه
 • اندازه گیری امپدانس
 • شنوایی سنجی با رایانه
 • و …

برای کسب آگاهی و شناخت بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه ادیومتری از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات دستگاه ادیومتری در ایران

دستگاه شنوایی سنجی یا ادیومتری، یکی از تجهیزات مورد استفاده در صنعت پزشکی است و دستگاهی بسیار کاربردی و مهم محسوب می‌شود. بخشی از نیاز صنعت پزشکی و بازار مصرفی کشورمان به انواع دستگاه ادیومتری از طریق واردات این محصول از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. از آن‌جاکه صنعت پزشکی با جان و سلامت افراد جهان رابطه مستقیم دارد، تامین نیاز این صنعت به محصولات هر کشور، جزو اولویت واردکنندگان آن به شمار می‌رود. تاجران و بازرگانان ایرانی سود خوبی از فعالیت در این زمینه کسب می‌کنند.

واردات دستگاه شنوایی سنجی یا ادیومتری در کشور ما از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، چین و … رواج دارد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین واردات دستگاه ادیومتری در ایران

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه شنوایی سنجی یا ادیومتری در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

 • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
 • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه ادیومتری از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه ادیومتری (شنوایی سنجی) از گمرک را دارد باید جهت اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه ادیومتری

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص شنوایی سنجی از گمرک برابر 90181927 است که شامل حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اجزا و قطعات دستگاه شنوایی سنجی برابر 90181928 است که شامل حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه ادیومتری از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با تکیه بر تجربه و تخصص خود در فعالیت‌های تجاری نظیر ثبت سفارش، خرید کالا، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزهای قانونی، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از کلیه گمرک ها و … ، آماده خدمت‌رسانی و همیاری تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان می‌باشد. کارشناسان ترخیص کار این شرکت، انجام امور بازرگانی شما در کمترین زمان و با حداقل هزینه ممکن را تضمین نموده و قادرند اعتماد و رضایت شما تاجران عزیز را کسب نمایند. در صورت تمایل به بهره‌مندی از مشاوره رایگان و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه شنوایی سنجی یا ادیومتری از گمرک می توانید با شماره تماس های زیر تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :