سلطان یاقوت

ترخیص افتالموسکوپ از گمرک

ترخیص افتالموسکوپ از گمرک

در علم پزشکی از ابزار و وسایل مختلف جهت معاینه و درمان بیماران استفاده می‌شود. یکی از این ابزارهای معاینه کاربردی، افتالموسکوپ یا چشم‌بین نام دارد و همان‌ طور که از نامش پیداست، مشاهده و بررسی داخل چشم و ساختارهای چشمی را ممکن می‌سازد. انواع تجهیزات پزشکی در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شوند. واردات افتالموسکوپ نیز توسط تاجران و بازرگانان برای جبران کمبودهای صنعت پزشکی به این محصول رواج دارد. از این رو می‌خواهیم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص افتالموسکوپ از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. روش افتالموسکوپی، نوعی تست جهت بررسی چشم است و متخصص چشم با استفاده از این روش قادر به معاینه دقیق داخل فوندوس چشم و سایر بخش‌های آن می‌باشد. دستگاه افتالموسکوپ در سنجیدن سلامت شبکیه، زجاجیه و دیسک بینایی چشم نقش اساسی و مهمی ایفا می‌کند. این وسیله از چند عدسی و آیینه سوراخ‌دار ایجاد شده است و تشخیص بیماری های چشم را برای چشم پزشک ممکن می‌سازد. دستگاه افتالموسکوپ شامل انواع گوناگونی است ولی دو نوع از رایج‌ترین آن‌ها شامل افتالموسکوپ مستقیم و افتالموسکوپ غیر مستقیم می‌باشند. دستگاه افتالموسکوپ مستقیم شبیه یک چراغ قوه کوچک است که به کمک عدسی‌های تعبیه شده در ساختار خود، از توان بزرگنمایی 15 برابر اجسام برخوردار شده است. در معاینه‌های فیزیکی معمولی چشم غالبا از این دستگاه استفاده می‌شود. ساختار افتالموسکوپ غیر مستقیم کمی پیچیده‌تر از نوع مستقیم آن است و از دو بخش کلی تشکیل می‌شود. بخش اول این دستگاه، یک منبع نور متصل به پیشانی بند است و بخش دوم آن شامل یک عدسی دستی کوچک می‌باشد که معاینه چشم به روش غیرمستقیم را ممکن می‌سازد. به کمک افتالموسکوپ غیر مستقیم، می‌توان دید وسیع‌تری از اجزاء داخل چشم به دست آورد. این دستگاه عمدتا جهت مشاهده محیطی شبکیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. به‌طورکلی دستگاه افتالموسکوپ بسیار کاربردی است و حتی ساده‌ترین نوع آن نیز توانایی تشخیص بیماری‌های مختلفی را ممکن می‌سازد. بیماری‌های رایجی که به کمک دستگاه افتالموسکوپ قابل مشاهده و پیشگیری هستند عبارتند از: جداشدگی شبکیه، تومورهای چشمی، فشار خون بالا، دیابت، گلوکوم، سکته مغزی، بیماری‌های قلبی و عروقی، افزایش فشار داخل جمجمه و … . معمولا برای معاینه بیمارانی با سایقه سردردهای طولانی مدت از دستگاه افتالموسکوپ استفاده می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه چشم بین از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات افتالموسکوپ در ایران

در کشور ما هرساله بخش زیادی از نیاز صنعت پزشکی به وسایل و تجهیزات مختلف از طریق واردات از کشورهای خارجی تامین می‌گردد و فعالیت در این زمینه از سود بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات دستگاه افتالموسکوپ در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، امارات متحده عربی، هلند، ایتالیا، ژاپن، آمریکا، چین و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین مربوط به واردات افتالموسکوپ در ایران

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات افتالموسکوپ در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزات لازم برای ترخیص افتالموسکوپ از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص افتالموسکوپ از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص افتالموسکوپ

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص افتالموسکوپ از گمرک برابر 90181990 است که شامل حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص افتالموسکوپ از گمرک

واردکنندگان و صادرکنندگان عزیز برای انجام امور گمرکی از جمله ترخیص کالا، نیاز به یک راهنما و همیار دارند که بر قوانین و دستورالعمل‌های حاکم بر ترخیص کالاهای تجاری تسلط کامل داشته باشد و بتواند به‌خوبی از پس آن‌ها برآید. متخصصان ترخیص کار معتبر و کاربلد شرکت سلطان یاقوت، آماده خدمت‌رسانی به فعالان تجاری می‌باشند. برای کسب مشاوره رایگان و درخواست همکاری با ایشان در زمینه ترخیص دستگاه افتالموسکوپ از گمرک، کافیست با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

5/5 - (1 امتیاز)