سلطان یاقوت

ترخیص کلاه کاسکت از گمرک

ترخیص کلاه کاسکت از گمرک

موتورسواران، دوچرخه‌سواران، اسب سواران و ورزشکاران دائما در معرض بروز حادثه و اصابت ضربه به سر قرار دارند و به همین منظور از تجهیزاتی به نام کلاه ایمنی برای پوشاندن سر و در برخی موارد گردن خود استفاده می‌کنند. کلاه کاسکت نام کلاه مخصوص موتورسواری و جزو الزامات رانندگی با این وسیله نقلیه به شمار می‌رود که نقش بسزایی در کاهش تلفات ناشی از تعدد این وسایل نقلیه در شهرها داشته است. انواع مختلف کلاه کاسکت در کشور ما جزو اقلام وارداتی به شمار رفته که بستر مناسب برای فعالیت و سودآوری برای تاجران و بازرگانان را فراهم کرده است. از این رو می‌خواهیم در مقاله پیش رو به موضوع ترخیص کلاه کاسکت از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. میزان مقاومت این وسیله ایمنی، به کیفیت محصول و میزان برخورداری از استانداردهای لازم بستگی دارد. امروزه این محصول را در اشکال و مدل‌های مختلفی تولید می‌کنند که از میان آن‌ها، کلاه کاسکت‌های تمام پوشیده که از استانداردهای ECE و DOT تبعیت می‌کنند، بالاترین میزان کیفیت را دارند. یکی دیگر از فاکتورهای موثر در افزایش ایمنی کلاه کاسکت، استفاده از سایز مناسب با کله فرد است. این کلاه باید به راحتی در سر قرار گرفته و دیواره کلاه، کلیه قسمت‌های سر را پوشش دهد تا به خوبی در برابر خطرات محافظت شوند. در ادامه مقاله، با اطلاعات بیشتر در خصوص تجارت و ترخیص کلاه ایمنی موتورسواران از گمرک، آشنا شوید.

اجزاء اصلی کلاه کاسکت و جنس‌ آن‌ها

کلاه کاسکت از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که از جنس مواد مقاوم در برابر ضربات شدید ساخته می‌شوند. اولین یا بیرونی‌ترین لایه کلاه کاسکت که در معرض مستقیم ضربه قرار دارد، از جنس ماده‌ای سبک و مقاوم به نام ABS تولید می‌شود که استحکام بالایی در برابر ضربات دارد. لایه داخلی که از انتقال نیروی حاصل از ضربه به سر جلوگیری کرده و مانند یک ضربه‌گیر عمل می‌کند، عموما از جنس یونولیت است که قدرت جذب بالایی داشته و بسیار کارساز است. جهت پوشاندن یونولیت لایه داخلی، از یک پارچه مناسب استفاده می‌شود که در حفظ زیبایی و شکیل بودن داخل کلاه نیز موثر است. برای ساخت طلق جلوی کلاه از مواد شفاف و مقاوم استفاده می‌شود که بتواند در برابر خراش و اصابت ضربه به خوبی مقاومت کند.

اجزاء اصلی تشکیل‌دهنده کلاه کاسکت‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

 1. پوسته یا بخش خارجی
 2. آستری جذب ضربه یا ضربه‌گیر
 3. بالشتک راحتی در لبه کلاه
 4. سیستم نگه‌دارنده که اغلب شامل بند در زیر چانه جهت محکم کردن کلاه به کار می‌رود

واردات کلاه کاسکت در ایران

همانطورکه اشاره شد، پیروی از استاندارهای جهانی برای تولید موتور سیکلت‌ها در واحدهای تولیدی این محصول ضرورت دارد. تولیدکنندگان داخلی در زمینه تولید کلاه ایمنی از جمله کلاه کاسکت فعالیت داشته ولی میزان این تولیدات به دلیل محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها علیه ایران، کمتر از میزان تقاضای بازار مصرفی به این محصولات است. در نتیجه تامین کنندگان اقدام به واردات انواع کلاه کاسکت‌های باکیفیت و مرغوب از کشورهای خارجی تولیدکننده می‌نمایند.

وارادات کلاه کاسکت در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ایتالیا، آلمان، ترکیه و … صورت گرفته و سالیانه مقادیر بالایی ارز بدین طریق از کشور خارج می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص کلاه کاسکت از گمرک

اداره گمرک قوانین و مقرراتی تعیین کرده است که انجام عملیات ترخیص کالا در این چهارچوب، ضرورت دارد. ترخیص کار شخصی است که به نمایندگی از فعالان تجاری، به این دستورالعمل‌ها عمل کرده و با تسلط بالای خود بر امور گمرکی، از بروز مشکلات مرسوم نظیر تاخیر در خروج کالا از گمرک و پرداخت هزینه‌های مازاد جلوگیری می‌کند. یکی از مراحل مهم و تعیین کننده ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزهای لازم از سازمان‌های مربوطه است که لیست این مجوزها با توجه به تعرفه گمرکی کالای مورد نظر قابل مشاهده است.

ترخیص کاری که قصد ترخیص کلاه کاسکت از گمرک را دارد، موظف است جهت اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع ورزشی و خلاق جهت تخصیص ارز و همچنین ثبت شناسه کالا اقدام نماید.

تعرفه گمرکی برای ترخیص کلاه کاسکت

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کلاه کاسکت برابر 65061020 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 26 برخوردار است.

شرح تعرفه: کلاه ایمنی موتورسواران و دوچرخه‌سواران.

شرح لاتین: Motorcyclists or bicyclist safety headgear

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کلاه کاسکت از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها تجربه در انجام امور تجاری و بازرگانی، آماده همکاری و ارائه خدمات به تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان می‌باشد. در صورتیکه قصد ترخیص کلاه کاسکت از گمرک را دارید، از طریق شماره تماس‌های زیر با متخصصان ترخیص کار دانا و ماهر شرکت سلطان یاقوت تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کلاه کاسکت از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص کلاه ایمنی نیمه برای محافظت از سر
 • ترخیص کلاه ایمنی 3/4 برای محافظت از سر و گوش‌ها
 • ترخیص کلاه ایمنی جلو باز
 • ترخیص کلاه ایمنی کامل برای محافظت از تمام قسمت‌های سر
 • ترخیص کلاه کاسکت HJC
 • ترخیص کلاه کاسکت Bell
 • ترخیص کلاه کاسکت Shoei
 • ترخیص کلاه کاسکت Shark
 • ترخیص کلاه ایمنی دوچرخه
 • ترخیص کلاه ایمنی موتور

بیشتر بخوانید :