سلطان یاقوت

ترخیص روغن اسانس پرتقال از گمرک

ترخیص روغن اسانس پرتقال از گمرک

یکی دیگر از کالاهای وارداتی به کشور ما، روغن اسانس پرتقال نام دارد و از این رو در ادامه مقاله به موضوع ترخیص روغن اسانس پرتقال از گمرک خواهیم پرداخت. این فرآیند، جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار رفته و از اهمیت و ارزش بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. همانطورکه می‌دانید، میوه پرتقال منبع اصلی ویتامین‌ها به خصوص ویتامین C و انواع مواد معدنی و مغذی است که در عین حال رایحه دلنشینی دارد. به همین دلیل، روغن اسانسی پرتقال از پوست آن گرفته شده، که علاوه بر مزیت ذکر شده، خواص درمانی زیادی نیز دارد. امروزه استفاده از روغن اسانس پرتقال در صنایع مختلف از جمله صنعت غذایی، صنعت آرایشی و بهداشتی، صنعت داروسازی و پزشکی، صنعت عطر و ادکلن‌سازی و … رواج دارد و جزو مواد اولیه مهم در این صنایع به شمار می‌روند. برخی از ترکیبات شیمیایی مهم در اسانس پرتقال، شامل لیمونن، سیترونلال، میرسن، شمعدانی، نرال و … می‌باشند که سبب ایجاد خواص بی‌نظیر در این ماده شده‌اند. از خواص مصرف روغن اسانس پرتقال، می‌توان به بهبود مشکلات گوارشی، افزایش اشتها و کمک به هضم غذا، ضد استرس و افسردگی، افزایش سطح ایمنی و پیشگیری در برابر بیماری‌ها، ضد التهاب، سلامت پوست و رفع آکنه، کاهش خطر ابتلا به سرطان و همچنین کاهش درد اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص روغن اسانس پرتقال از گمرک، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

واردات روغن اسانس پرتقال در ایران

واردات روغن اسانس پرتقال در کشور ما رواج دارد. تاجران و بازرگانان، کمبودهای موجود در صنایع کشورمان را نسبت به این کالا، از طریق واردات از کشورهای خارجی تولیدکننده تامین می‌نمایند. واردات روغن اسانس پرتقال عمدتا از کشورهای ایرلند، سوئیس، ترکیه، آلمان، هند، اسپانیا، هلند، امارات متحده عربی، فرانسه و … صورت می‌گیرد. سالیانه مقادیری از ارز کشورمان برای خرید این محصولات صرف شده و زمینه فعالیت مناسب و پرسودی برای تاجران و بازرگانان ایرانی به شمار می‌رود.

قوانین مربوط به تجارت روغن اسانس پرتقال در ایران

ترخیص کار رسمی اداره گمرک، برای ترخیص روغن اسانس پرتقال از گمرک، باید مطابق قوانین وضع شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل نماید:

  • ورود موکول به رعایت ماده 16 قانون مواد خوردنی و آشامیدنی و آرایشی مصوب سال 1346 به شرح زیر می‌باشد:

‌ماده 16 – از تاریخ تصویب این قانون ترخیص مواد غذایی یا بهداشتی یا آرایشی از گمرک به هر شکل و کیفیت به منظور بازرگانی یا تبلیغاتی با‌رعایت مقررات عمومی علاوه بر دارا بودن گواهی بهداشتی و قابلیت مصرف از کشور مبداء مستلزم تحصیل پروانه ورود از وزارت بهداری است و ‌واردکننده نیز مکلف است برای تحصیلی پروانه مزبور فرمول مواد و همچنین موادی که برای نگاهداری به آنها اضافه شده به وزارت بهداری تسلیم ‌نماید.

مجوزهای لازم برای ترخیص روغن اسانس پرتقال از گمرک

اداره گمرک ایران، قوانین و دستورالعمل‌های خاصی را تدوین کرده است که انجام عملیات ترخیص کالا در این چهارچوب، ضرورت دارد. ترخیص کار رسمی اداره گمرک شخصی است که به نمایندگی از صادرکنندگان و واردکنندگان، به این دستورالعمل‌ها عمل کرده و با تسلط بالای خود بر امور گمرکی، از بروز مشکلات احتمالی از جمله تاخیر در خروج کالا از گمرک و پرداخت هزینه‌های مازاد جلوگیری می‌کند. یکی از مراحل مهم و سرنوشت‌ساز ترخیص کالا، مرحله دریافت مجوزهای لازم است که لیست این مجوزها با توجه به تعرفه گمرکی کالای مورد نظر قابل مشاهده است.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص روغن اسانس پرتقال از گمرک را دارد، موظف است برای اخذ مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف حیوانی و گیاهی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف حیوانی و گیاهی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع غذا و دارو برای تخصیص ارز

کد تعرفه جهت ترخیص روغن اسانس پرتقال از گمرک

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص روغن اسانس پرتقال برابر 33011200 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 22 برخوردار می‌باشد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص روغن اسانس پرتقال از گمرک

فرآیند ترخیص کالا، شامل مراحل پیچیده و دشواری است و پیش نیاز آن، مهارت و تجربه ترخیص کار رسمی اداره گمرک است. ترخیص کار معتبر و کاربلد، از این مهارت برخوردار بوده و بهترین یار و راهنمای فعالان تجاری برای انجام صحیح مراحل ترخیص کالا و سایر تشریفات گمرکی می‌باشد. کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، قادر به ارائه خدمات در زمینه ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز و ترخیص کالا از تمام گمرکات کشور می‌باشند. در صورت تمایل به کسب مشاوره رایگان و یا درخواست همکاری در زمینه ترخیص روغن اسانس پرتقال از گمرک، می‌توانید با شمار‌های درج شده در انتهای مقاله تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034