سلطان یاقوت

ترخیص پاراگلایدر از گمرک

ترخیص پاراگلایدر از گمرک

پاراگلایدر نام یک رشته ورزشی و همچنین نام تفریحی مهیج و سرگرم‌کننده است که نزدیک‌ترین احساس به پرواز را برای انسان تداعی می‌کند. تجهیزات ورزش پاراگلایدر در کشور ما جزو اقلام وارداتی به شمار رفته و از اهمیت و ارزش بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص پاراگلایدر از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. این تجهیزات عبارتند از بال پرواز، هارنس یا صندلی مخصوص، کلاه ایمنی و … که همگی کمتر از 20 کیلوگرم وزن داشته و به‌راحتی در یک کوله‌پشتی جا می‌گیرند. خلبان یا کاربر این چتر به همراه تجهیزاتش را ابتدا با دویدن و به کار بردن نیروی ماهیچه خود راه انداخته و سپس به کمک نیروی جاذبه زمین و باد، به پرواز درمی‌آورد. اوج گرفتن با این وسیله نیز نیاز به جریان حرارتی دارد و با استفاده از دستگیره‌های مخصوص به نام دستگیره‌های ترمز هدایت می‌شود. با وجود وزش باد ملایم، همچنان جهت حرکت پاراگلایدر قابل کنترل خواهد بود ولی در مواقعی که باد شدید می‌وزد، احتمال بروز حادثه بالا رفته و پرواز به کمک پاراگلایدر امکان‌پذیر نخواهد بود. شخصی که در این رشته فعالیت می‌کند، از آمادگی جسمانی بالا، توانایی ذهنی و مدیریت استرس بالا و همچنین سلامت کامل قلبی برخوردار است. جنس پاراگلایدر از مواد سبک نظیر نایلون دولایه ریب استاپ ساخته شده و محل قرارگیری فرد در زیر چتر است. به کمک پاراگلایدر می‌توان مسیرهای طولانی را در صورت داشتن مهارت کافی طی کرد و رکورد پرواز با پاراگلایدر در جهان 508 کیلومتر است. در ادامه مقاله به موضوع ترخیص پاراگلایدر از گمرک خواهیم پرداخت.

واردات پاراگلایدر در ایران

پاراگلایدر در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب شده و تامین نیاز بازار مصرفی بدین صورت انجام می‌گیرد. واردکنندگان ایرانی عمدتا خرید خود در زمینه انواع پالاگرایدرها را از مبداء کشورهای چین، ترکیه و امارات متحده عربی انجام می‌دهند. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای این افراد برخوردار بوده و سالانه مقادیری ارز برای خرید پاراگلایدر از کشور خارج می‌شود.

تولید این محصول در ایران به دلیل عدم استقبال گسترده و مصارف پایین کشور به صرفه نبوده و تامین‌کنندگان ترجیح می‌دهند به واردات بی‌دردسر این کالا از کشورهای مطرح تولیدکننده و تزریق به بازار مصرفی داخلی بپردازند.

تجارت پالاگرایدر و همچنین واردات آن در ایران به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا با مشکلات متعددی مواجه شد و هم‌اکنون در حال بازسازی است.

مجوزهای لازم برای ترخیص پاراگلایدر از گمرک

ترخیص کالا از گمرک، به معنای طی کردن مراحلی است که به تشریفات گمرکی معروف هستند. گمرک در کشور ما وظیفه کنترل و بررسی کالاهای وارداتی و صادراتی در کشور را برعهده دارد و به همین منظور قوانین و مقررات متعدد و سخت‌گیرانه‌ای به طور خاص برای ترخیص هر گروه کالایی به طور جداگانه وضع کرده است. تاجران و بازرگانان که علم ترخیص کاری را ندارند، در انجام این مراحل به مشکل خورده و ممکن است سرمایه خود را از دست داده و متحمل ضرر شوند. به همین دلیل اداره گمرک، انجام این مراحل را به دست ترخیص کار رسمی دارای مدرک کارت بازرگانی، قانونی و مجاز دانسته و به ایشان اجازه فعالیت به عنوان نماینده فعالان تجاری را می‌دهد. از مراحل مهم ترخیص کالا، مرحله اخذ و جمع‌آوری مجوزهای مربوط به کالای مورد نظر از سازمان‌های خاص است. ترخیص کار با ارائه این مدارک به اداره گمرک، می‌تواند مجوز خروج کالا و محموله مورد نظر خود را از اداره گمرک دریافت نموده و ماموریت خود را به پایان برساند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص پاراگلایدر از گمرک را دارد، موظف است جهت اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از سازمان هواپیمایی کشور برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع هوایی جهت تخصیص ارز

تعرفه گمرکی برای ترخیص پاراگلایدر

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص پالاگلایدر برابر 88040000 است که از حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 25 برخوردار بوده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

شرح تعرفه: چتر نجات (از جمله چتر نجات قابل هدایت و پاراگلایدرها) و روتوشوت‌ها؛ اجزاء و قطعات و متفرعات آن‌ها.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پاراگلایدر از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص پاراگلایدر از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

5/5 - (1 امتیاز)