سلطان یاقوت

ترخیص بند شلوار از گمرک

ترخیص بند شلوار از گمرک

بند شلوار که در آمریکا به ساسپندرز (Suspenders) و در انگلیس به بریس (Braces) شهرت دارد، در حقیقت یک نوع اکسسوری رایج در مردان است که از آن به جای کمربند و جهت نگه‌داری شلوار استفاده می‌شود. جالب است بدانید تا چند سال قبل آمار واردات بند شلوار در ایران بسیار بالا بوده و مقادیر بسیار زیادی ارز برای خرید این محصولات از کشورهای تولیدکننده از کشور خارج می‌شد. فعالیت در این زمینه از سود خوبی برای فعالان تجاری برخوردار بوده و از این رو می‌خواهیم ادامه مقاله را به شرح فرآیند ترخیص بند شلوار از گمرک اختصاص دهیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. بند شلوار عبارت است از 2 بند از جنس پارچه یا چرم که بر روی دو طرف شانه‌ها قرار گرفته و جهت ثابت ماندن شلوار به کار می‌رود. انتهای این دو بنده‌ها حالت کشسان داشته و توسط گیره یا دکمه به شلوار متصل می‌گردد. حالت قرار گرفتن بند شلوار در پشت بدن به صورت X و در برخی مدل‌ها بصورت Y است. نکته قابل توجه در استفاده از بند شلوار این است که نباید همراه با کمربند به کار رود؛ زیرا به عنوان گزینه جایگزین برای کمربند در نظر گرفته شده و استفاده هر دوی آن‌ها بصورت هم‌زمان جلوه مناسبی ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص بند شلوار از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

تجارت بند شلوار در ایران

در سال 1397 واردات کالاهای غیرضروری به کشور ممنوع شد. تا قبل از آن بند شلوار یکی از کالاهایی بود که عمدتا از طریق واردات تامین و به بازار مصرفی کشور ما عرضه می‌شد. سالیانه مقادیر بالایی ارز برای واردات این محصول از کشور خارج شده و به یکی از پرسودترین زمینه‌ها برای فعالیت تاجران و بازرگانان مبدل شده بود.

مطابق آمار ارائه شده از اداره گمرک، واردات بند شلوار در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، تایلند، ترکیه صورت گرفته است. این آمارها حاکی از صادرات بند شلوار از ایران به کشورهای همسایه از قبیل عراق و افغانستان در سال‌های گرفته می‌باشد.

واردات یک کالا زمانی در یک کشور ضرورت پیدا می‌کند که توان تولید کالا توسط واحدهای تولیدی وجود نداشته باشد و یا میزان تولیدات از نیاز بازار مصرفی کمتر باشد.

تحریم‌های اعمال شده بر علیه ایران، سبب شده تا اغلب کشورهای توسعه یافته و پیشرفته جهان از مبادلات تجاری با ما ممانعت کنند و در این شرایط کشورهایی مثل چین و امارات که توجهی به این ممنوعیت‌ها نداشته‌اند، به بزرگ ترین مبداء های وارداتی مبدل شده اند.

کشور چین به دلیل عرضه کالاهای باکیفیت و ارزان قیمت به صورت عمده، توجه بسیاری از فعالان تجاری ایران و سایر کشورهای جهان را به خود معطوف کرده است.

مجوزهای لازم برای ترخیص بند شلوار از گمرک

گمرک در جمهوری اسلامی، حکم یک ذره بین بزرگ را دارد که تمام محموله‌های ورودی و خروجی به کشور را کنترل و بررسی می‌کند. تاجران و بازرگانان کشور ما بر این امر واقف هستند که اداره گمرک حتما باید قانونی بودن تجارت ایشان را تایید کند. این کنترل‌ها به شکل قوانین و مقررات خاص برای هر کالا درآمده و انجام امور تجاری همچون صادرات، واردات و ترخیص کالا در چهارچوب این دستورالعمل‌ها الزامی می‌باشد. یکی از مراحل مهم ترخیص کالا، جمع آوری و اخذ مجوزهاست که برای هر کالا به طور خاص تعریف شده اند. کارگزار رسمی گمرک شخصی است که از علم ترخیص کالا برخوردار بوده و با به کارگیری مهارت و تجربه خود، به انجام امور ترخیص کالا به نمایندگی از تاجران و بازرگانان کشورمان می‌پردازد. طریقه گزینش ترخیص کار و ارائه کارت بازرگانی به او، از طریق آزمون‌ حق العمل کاری است که زیر نظر اداره گمرک برگزار می‌گردد.

ترخیص کاری که قصد ترخیص بند شلوار از گمرک را دارد، موظف است جهت اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر مقررات صادرات و واردات (مجوز سیستمی موافقتنامه تجارت ترجیحی با پاکستان)
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع منسوجات و پوشاک جهت تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی برای ترخیص بند شلوار

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص بند شلوار برابر 62129000 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 (ممنوع‌الواردات) برخوردار است و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص بند شلوار از گمرک

ترخیص بند شلوار از گمرک، فرآیندی تخصصی و پیچیده است که نیاز به تسلط و مهارت بالای ترخیص کار دارد. انتخاب یک ترخیص کار قابل اطمینان و کاربلد از اولویت‌های تاجران و بازرگان برای پیشگیری از مشکلات در مراحل ترخیص کالا است. شرکت سلطان یاقوت با داشتن سابقه مفید و درخشان در زمینه انجام امور تجاری توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. در صورتی که تمایل به کسب مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص بند شلوار از گمرک را دارید، کافیست از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ترخیص کار باتجربه و زبده این شرکت ارتباط برقرار کنید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

بیشتر بخوانید :