سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه PH متر یا پی اچ سنج از گمرک

ترخیص دستگاه PH متر یا پی اچ سنج از گمرک

در صنعت پزشکی از وسایل و ابزارهای مختلف برای کاربردهای گوناگون استفاده می‌شود. یکی از این دستگاه‌های کاربردی، دستگاه پی اچ سنج نام دارد که نوعی ابزار الکترونیکی برای سنجش میزان پی اچ مواد می‌باشد. واردات این دستگاه در کشور ما رواج دارد و به همین علت قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص دستگاه PH سنج از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. در این دستگاه که برای اندازه‌گیری میزان اسیدی یا بازی بودن ماده اختصاص یافته است، الکترودهای خاصی قرار دارند که با قرار دادن در مایع، عدد پی اچ را روی مانیتور خود به نمایش می‌گذارند. مزیت این دستگاه نسبت به سایر شناساگرهای معمولی در این است که از دقت و سرعت بالایی برخوردار می‌باشد و به همین دلیل از کاربرد گسترده در صنایع مختلف برخوردار شده است. این دستگاه میزان اسیدی یا بازی بودن مواد را در بازه بین 0 تا 14 نشان می‌دهد. در این میان، اعداد کمتر از 7 نشان دهنده وجود خاصیت اسیدی در ماده، عدد 7 نشان دهنده خنثی بودن آن و اعداد بالاتر از 7 حاکی از وجود خاصیت قلیایی یا بازی می‌باشند. از PH مترها در صنایع گوناگون از جمله آزمایشگاه های صنایع غذایی، دارویی، صنایع کشاورزی و دامپروری، تصفیه خانه ها، آزمایشگاه های صنعتی و پزشکی و به طور کلی برای تمام آزمایش هایی که میزان اسیدی بودن در آن ها اهمیت داشته باشد، استفاده می‌شود. این دستگاه برای مشخص کردن میزان پی اچ مواد از دو روش استفاده می‌کند: 1- استفاده از PH متر الکتریکی و 2- تعیین میزان پی اچ به روش رنگ‌سنجی یا کاغذ PH متر. انواع دستگاه‌های پی اچ متر شامل موارد زیر می‌گردد:

 • پی اچ متر قلمی ( تستر)
 • پی اچ متر پرتابل (PH متر قابل حمل)
 • پی اچ متر رومیزی (PH متر آزمایشگاهی)

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه پی اچ متر از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

قوانین واردات دستگاه PH متر در ایران

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه PH متر در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

 • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
 • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

واردات دستگاه PH متر

صنعت پزشکی و صنایع مربوطه جزو مهم‌ترین صنایع در جهان هستند و هر کشوری در راستای تامین تجهیزات و وسایل مورد نیاز این صنعت می‌کوشد. در کشور ما تولیدات مربوط به تجهیزات و لوازم صنعت پزشکی به اندازه نیاز این صنعت صورت نمی‌گیرد و تامین‌کنندگان مجبور به واردات این محصولات از کشورهای خارجی می‌گردند. تاجران و بازرگانان برای جبران کمبودهای بازار مصرفی در این زمینه، هر ساله مقادیر بالایی ارز جهت خرید تجهیزات و دستگاه‌های صنعت پزشکی از کشور خارج می‌کنند. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای ایشان برخوردار است.

واردات دستگاه PH متر در ایران عمدتا از مبداء کشورهای ایتالیا، سوئیس، آلمان، امارات متحده عربی، هلند، چین و … صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه PH متر از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه PH متر از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه PH متر

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه PH متر از گمرک برابر 90278010 است که شامل حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمنیه ترخیص دستگاه PH متر از گمرک

ترخیص دستگاه PH متر از گمرک، فرآیندی تخصصی و پیچیده است که نیاز به تسلط و مهارت بالای ترخیص کار دارد. انتخاب یک ترخیص کار قابل اطمینان و کاربلد از اولویت‌های تاجران و بازرگان برای پیشگیری از مشکلات در مراحل ترخیص کالا است. شرکت سلطان یاقوت با داشتن سابقه مفید و درخشان در زمینه انجام امور تجاری توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. در صورتی که تمایل به کسب مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه پی اچ سنج از گمرک را دارید، کافیست از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ترخیص کار باتجربه و زبده این شرکت ارتباط برقرار کنید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034