سلطان یاقوت

ترخیص گاز انبر از گمرک

در مقاله امروز سایت سلطان یاقوت قصد داریم شما را با اطلاعات مفید در زمینه تجارت و ترخیص گاز انبر از گمرک آشنا کنیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. گاز انبر نام یکی از قسمت‌های فک برخی جانوران است که معمولاً با اسید یا زهر آغشته شده و به آنها در طول حملات جهت دفاع از خود کمک می‌کند.

از دیگر کاربردهای گاز انبر برای حشرات می‌توان به حمل مواد، دفاع از خود در مقابل جانوران دیگر و غیر اشاره کرد. اگر به ساختار فک جانورانی همچون خرچنگ و عقرب دقت کنید  قسمت گاز انبر را در آنها مشاهده می‌کنید.

انسان‌ها با الهام از این قسمت از بدن بندپایان یک ابزار مهم و پرکاربرد ساخته‌اند که گاز انبر نام دارد. این ابزار آلات معروف دستی به گاز آرماتور نیز شهرت دارد. معمولا از گاز انبر در کارگاه‌های نجاری، ساختمانی، تجاری، آهنگری و غیره به وفور استفاده می‌شود.

ساختار این گونه از انبر به صورتی است که دو آرواره آن درست در انتهایی‌ترین نقطه نوک به هم می‌رسند. از گاز انبر برای نگه داشتن، گرفتن، بریدن یا کشیدن اجسام مختلف استفاده می‌شود. در گاز انبر به جهت طراحی و ساختار ویژه آن، تمام نیرو روی نوک ابزار متمرکز می‌شود به همین دلیل فشار زیادی را به جسم مورد نظر وارد می‌کند.

به طور کلی گاز انبرها به دو دسته تقسیم می‌شوند: گاز انبر نجاری و گاز انبار آرماتوربندی. این دو تفاوت‌های اندکی در طراحی و ساختار داشته و شامل کاربردهای گوناگونی می‌گردند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص گاز انبر از گمرک تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تجارت گاز انبر در ایران

گاز انبر یکی از ابزارهایی است که واردات و صادرات آن در کشور ما رواج دارد.‌ سالانه مقادیر بالایی ارز به سبب تجارت در این زمینه میان کشور ما و سایر کشورهای جهان جابجا می‌گردد.

تاجران و بازرگانان در زمینه تجارت ابزارآلات در کشور ما فعالیت دارند و سود مناسبی از این طریق کسب می‌کنند. مطابق آمار ارائه شده از کشور گمرک واردات گاز انبر در ایران عمدتاً از مبدا کشورهای چین، امارات متحده عربی، تایوان، فرانسه، انگلستان، آلمان، هند و غیره صورت می‌گیرد. از طرف دیگر صادرات این ابزار از ایران به کشورهای همسایه از قبیل عراق، کویت، تاجیکستان، امارات متحده عربی، ترکمنستان، آذربایجان و غیره رواج دارد.

مجوزهای لازم برای ترخیص گاز انبر از گمرک

ترخیص کالا به معنای انجام مراحل و امور گمرکی در چهارچوب قوانین تعیین شده از سمت اداره گمرک می‌باشد که در نهایت منجر به صدور مجوز خروج کالا از انبارهای گمرک می‌شود. به همین دلیل برای موفقیت در امر ترخیص کالا، باید از راهنمایی و همیاری‌های شخصی که به این مراحل و قوانین تسلط دارد بهره برد. ترخیص کار رسمی اداره گمرک همچون نیروهای ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت با دانش و مهارت بالای خود، آماده ارائه خدمات به فعالان تجاری عزیز کشورمان می‌باشند. این شخص پس از تشخیص کد تعرفه گمرکی صحیح کالای مورد نظر، به لیست مجوزهای لازم برای ترخیص آن کالا از گمرک دست پیدا می‌کند. اخذ و جمع‌آوری این مجوزها جزو مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین مراحل ترخیص کالا از گمرک می‌باشند. ادارات و سازمان‌های داخلی بخصوصی مسئولیت صدور این مجوزات به ترخیص کار واجد شرایط را برعهده دارند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص گاز انبر از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات تولید برای تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص گاز انبر

هر کالای تجاری در سیستم اداره گمرک از یک کد ۸ رقمی تعرفه گمرکی برخوردار است. دسترسی به سایر اطلاعات گمرکی مربوط به کالا همچون مجوزهای لازم برای ترخیص آن از گمرک از روی کد تعرفه گمرکی امکان‌پذیر می‌باشد.

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص گاز انبر از گمرک برابر 82032000 است که شامل حقوق ورودی 32 درصد و اولویت کالایی 4 می‌گردد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص گاز انبر از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از تجربه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، موفق به کسب رضایت و اعتماد تاجران و بازرگانان فعال کشورمان بوده است. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به فعالان تجاری عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص گاز انبر از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با متخصصان ترخیص کار این شرکت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034