سلطان یاقوت

ترخیص گاوصندوق از گمرک

ترخیص گاوصندوق از گمرک

ترخیص گاوصندوق از گمرک، موضوع مقاله امروز ما و جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. از گذشته تاکنون، انسان‌ها برای محافظت از اموال و دارایی‌های خود در برابر خطرهای محیط بیرونی، از صندوق یا جعبه‌های خاص با جنس‌های مختلف استفاده می‌کردند. گاوصندوق‌ها یکی از کاربردی‌ترین اختراعات بشر در همین راستا هستند که دامنه کاربرد آن‌ها در حال حاضر بسیار گسترده می‌باشد. به سازه‌های فلزی با اشکال هندسی مکعب مربع یا مکعب مستطیل توخالی که یک سمت آن دارای در بوده و سیستم‌های حرفه‌ای قفل و رمزگذاری روی آن اعمال شده است، گاوصندوق (صندوق بسیار قوی) می‌گویند. گاوصندوق‌ها از نظر ابعاد، جنس بدنه، سیستم رمزگذاری و … به انواع گوناگونی دسته‌بندی می‌شوند و از آن‌ها جهت نگه‌داری و حفظ وسایل و مدارک مهم، پول و جواهرات باارزش و … در برابر سرقت، آتش‌سوزی، انفجار، ضربه و سایر احتمالات در محیط‌های تجاری، بانک‌ها و حتی منازل استفاده می‌شود. سیستم رمزگذاری و قفل در گاوصندوق‌ها روز به روز پیشرفته‌ و پیچیده‌تر می‌شود. قفل‌های موجود روی درب گاوصندوق ها شامل مکانیکی، کلیدی، رمزی دیجیتال، بیومتریک و ترکیبی می‌باشند که نوع بیومتریک و ترکیبی آن بالاترین درجه امنیت را دارا می‌باشند. از ویژگی‌های یک گاوصندوق خوب و ایده‌آل می‌توان به برخورداری از سیستم قفل و رمزگذاری پیشرفته و غیرقابل نفوذ، جنس بدنه مقاوم در برابر آتش‌سوزی و انفجار، ابعاد متناسب با تعداد وسایل و کالاهای درون آن، امکان جای‌گذاری و اتصال گاوصندوق های سبک وزن به دیوار و کمد و امکان اتصال گاوصندوق به سیستم‌های امنیتی و دزدگیر اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه تجارت و ترخیص گاوصندوق‌ها از گمرک ایران، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

تجارت گاوصندوق در ایران

گاوصندوق جزو کالاهایی است که صادرات و واردات آن در کشور ما رواج داشته و از گذشته تاکنون فعالان تجاری در این حوزه مشغول می‌باشند. تولیدات ایرانی در زمینه گاوصندوق‌ها بسیار باکیفیت و ایمن است؛ به‌طوری‌که نظر مشتریان در بازارهای کشورهای همسایه را نیز به خود جلب کرده است. سالانه شاهد صادرات انواع گاوصندوق‌ها از ایران به مقصد کشورهایی همچون عراق، افغانستان، ترکمنستان و … هستیم که بدین طریق ارز مناسبی به کشور ما وارد می‌شود.

آمارها نشان‌دهنده این است که کمبود بازار داخلی کشور ما به این قبیل کالاها از طریق واردات از کشورهای تولیدکننده خارج تامین می‌گردد. کشورهای صادرکننده گاوصندوق و کالاهای مشابه به ایران عبارتند از: چین، جمهوری کره، ترکیه، امارات متحده عربی و … .

البته از سال 1397 تاکنون، قانون اداره گمرک دلالت بر ممنوع بودن واردات گاوصندوق‌ها به کشور دارد. این تصمیم در جهت حمایت از تولیدات داخلی اعمال شده است.

مجوزهای لازم برای ترخیص گاوصندوق از گمرک

تجارت مربوط به گاوصندوق در کشور ما رایج بوده و تاجران و بازرگانان زیادی مشغول به فعالیت در این زمینه هستند. اداره گمرک یکی از سازمان‌های مهم کشور ماست که وظیفه آن بطورکلی نظارت بر قانونی بودن محموله‌های صادراتی و وارداتی به کشور و بررسی آن‌هاست. در این میان فردی که قصد دارد تجارت خود را در چهارچوب قوانین انجام دهد، باید از اصول و مقررات پیروی نماید. برای مثال تاجری که قصد ترخیص کالای خود از گمرک را دارد، باید یا خود ترخیص کار باشد یا از خدمات شرکت ترخیص کار همانند شرکت سلطان یاقوت بهره‌مند شود. در دنیای تجارت، به شخصی که دارای گواهی‌نامه کارت بازرگانی معتبر از اداره گمرک باشد، ترخیص کار رسمی اداره گمرک گفته می‌شود.

یکی از مسئولیت‌های ترخیص کار، دریافت و جمع‌آوری مجوزهایی است که سازمان‌های خاص داخلی وظیفه صدور آن‌ها را برعهده دارند. فهرست این مجوزها برای هر کالای تجاری با یکدیگر متفاوت بوده و با توجه به کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر مشخص می‌شود.

ترخیص کاری که قصد ترخیص گاوصندوق از گمرک را دارد، موظف است جهت تخصیص ارز در این زمینه نسبت به اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری اقدام نماید.

برای ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم، باید از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت، مجوز فنی دریافت گردد.

همچنین اخذ مجوز فنی از دفتر مقررات صادرات و واردات (مجوز سیستمی موافقتنامه تجارت ترجیحی با پاکستان) برای ترخیص گاوصندوق از گمرک الزامی است.

تعرفه گمرکی برای ترخیص گاوصندوق

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص انواع گاوصندوق، صندوق‌ها و درهای زره‌دار و کشوها برای خزاین، صندوق و صندوقچه اطمینان و اشیای همانند، از فلزات معمولی برابر 83030000 است که دارای حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 4 می‌باشد و حقوق ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص گاوصندوق از گمرک

ترخیص گاوصندوق از گمرک، فرآیندی تخصصی و پیچیده است که نیاز به تسلط و مهارت بالای ترخیص کار دارد. انتخاب یک ترخیص کار قابل اطمینان و کاربلد از اولویت‌های تاجران و بازرگان برای پیشگیری از مشکلات در مراحل ترخیص کالا است. شرکت سلطان یاقوت با داشتن سابقه مفید و درخشان در زمینه انجام امور تجاری توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. در صورتی که تمایل به کسب مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص گاوصندوق از گمرک را دارید، کافیست از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ترخیص کار باتجربه و زبده این شرکت ارتباط برقرار کنید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص گاوصندوق از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص گاوصندوق اداری
 • ترخیص گاوصندوق خانگی
 • ترخیص گاوصندوق فروشگاهی
 • ترخیص گاوصندوق مدارک
 • ترخیص گاوصندوق های مکانیکی
 • ترخیص گاوصندوق دیجیتالی
 • ترخیص گاوصندوق هوشمند
 • ترخیص گاوصندوق نسوز
 • ترخیص گاوصندوق دکوراتیو
 • ترخیص گاوصندوق زیرزمینی
 • ترخیص گاوصندوق دیواری
 • ترخیص ریزصندوق‌ها