سلطان یاقوت

گمرک جلفا ( ترخیص از گمرک + مشاوره رایگان )

ترخیص کالا از جلفا

گمرک جلفا : ترخیص کالا از جلفا اکثرا در مورد کالاهایی می باشد که از مرز روسیه و راه های ریلی کشور، وارد ایران می شوند و هزینه های آن متفاوت می باشد.

موقعیت جلفا

جلفا یکی از شهر های استان آذربایجان شرقی کشور می باشد و به دلیل مرزی که به وسیله ریل قطار با کشور روسیه دارد اکثر کالاهای وارداتی اروپایی از طریق راه آهن وارد مرز جلفا شده و با ترخیص کالا از جلفا وارد کشور می شود. این گمرک دارای 500 هکتار زمین بوده و یکی از بزرگترین گمرکات زمینی به شمار می آید. جلفا در حاشیه رود ارس قرار گرفته و همجواری این شهرستان با جمهوری آذربایجان، ارمنستان گمرک جلفا را به یک منطقه تجاری مهم بدل کرده است.

گمرک جلفا
ترخیص کالا از مرز روسیه

سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کار ان و پرسنل زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

ترخیص کالا از ترکیه

اموری که در گمرک جلفا انجام می شود چیست

همانطور که گفته شد گمرک جلفا و بازارچه اقتصادی آن از گمرک های آذربایجان شرقی هستند در این گمرک تمامی امور مربوط به واردات و صادارت قطعی کالا و ترانزیت کالا برای مبدا و مقصد انجام می شود. همچنین این گمرک امور کارنه تیر مبدا و مقصد را هم انجام می دهد. از سری امور دیگری که برای ترخیص کالا از گمرک جلفا به انجام آنها پرداخته می شود می توان به امور مسافری و امور مرزنشینان و امانات پستی اشاره کرد. در گمرک جلفا یک واحد قضایی مستقل وجود دارد که در زمان بروز مشکل و یا قاچاق کالا پرونده تشکیل داده و به دادسرا ارجاع می دهد. تمام این موارد برای گمرک جلفا بوده و بازارچه اقتصادی این گمرک فقط و فقط به واردات و صادرات قطعی کالا می پردازد.

بیشتر بخوانید : ترخیص کالا و هرآنچه راجب به آن باید بدانید.

مراحل ترخیص کالا از جلفا

مراحل و مدارک ترخیص کالا از تمامی گمرک ها یکی است. برای ترخیص کالا از هر گمرکی نیاز به تنظیم اظهار نامه خواهید داشت. برای این منظور باید تمامی مدارک اعم از قبض انبار، پروفرما، اینویس، گواهی ثبت سفارش، فاکتور خرید و فروش، بیمه نامه، بارنامه، مدارک حمل و نقل، گواهی بازرسی، گواهی آزمایشگاه و ….. را در زمان تنظیم اظهار نامه به گمرک ارائه نمایید.

گمرک جلفا
مراحل ترخیص کالا از گمرک جلفا

دلیل استفاده از ترخیص کار در ترخیص کالا از جلفا

ترخیص کالا به طور کلی امری دشوار و سخت است زیرا قوانین و مقررات به دلیل موقعیت سیاسی و اقتصادی مدام در حال تغییر هستند. پیشنهاد ما به شما برای انجام هرچه سریعتر و کم هزینه تر امور ترخیص کالا استفاده از ترخیص کار ویا حق العمل کار ماهر و زبده می باشد تا تمامی امور را بدون هیچ نقصی به درستی انجام داد و کالای شما در زمان معین ترخیص شود تا شما مجبور نباشید برای بیشتر ماندن کالا در انبار های گمرک هزینه پرداخت کنید.

هزینه ترخیص کالا از جلفا

هزینه های ترخیص کالا از جلفا را نمی توان به طور دقیق بیان کرد زیرا بر اساس نوع کالا و میزان آن هزینه ها نیز متفاوت است. اما به طور کلی چند آیتم پرداخت هزینه برای ترخیص کالا وجود دارد. یکی از آنها هزینه حمل و نقل کالا است که با توجه به راه انتخابی و میزان کالا متفاوت است. مورد بعدی هزینه بازرسی و آزمایشگاه کالاست و در آخر هم حقوق ورودی و سود بازرگانی می باشد که مجری وصول آن گمرک است. و تمام این هزینه ها ازصاحب کالا و یا نماینده قانونی وی که همان ترخیص کار یا حق العمل کار می باشد دریافت می شود. شما عزیزان برای دریافت پاسخ سوالات احتمالی خود در این خصوص می توانید با شماره تماس گمرک جلفا تماس بگیرید و یا از سایت گمرک جلفا دیدن کنید.

گمرک جلفا

چه کالاهایی به صورت تخصصی از گمرک جلفا ترخیص می شوند؟

برخی از گمرک ها برای سریع تر کردن روند ترخیص بار به صورت تخصصی به ترخیص برخی از کالاها می پردازند. برای ترخیص کالا از گمرک جلفا نیز می توان همین کار را انجام داد و لیست کالاهای مورد نظر به شرح زیر است:

  • ترخیص تخصصی پارچه
  • ترخیص تخصصی دخانیات
  • ترخیص تخصصی لاستیک
  • ترخیص تخصصی چسب
  • ترخیص تخصصی انواع لوازم خانگی بزرگ مانند یخچال و فریزر، لباسشویی، ظرفشویی، تلویزیون و ….
  • ترخیص تخصصی شیر آلات
  • ترخیص تخصصی چینی
  • ترخیص تخصصی انواع فرش های دستباف و ماشینی
  • ترخیص تخصصی انواع اسباب بازی کودکان
  • و ….

شما عزیزان اگر قصد ترخیص کالا از جلفا را دارید می توانید از طریق گمرک آنجا برای ترخیص کالای خود اقدام نمایید تا ترخیص کالای شما سریع تر انجام شود. همچنین برای پیش بردن تند تر کار تشریفات گمرکی می توانید از ترخیص کار جلفا استفاده نمایید. در ادامه نیز می توانید از وظایف مهم ترخیص کار مرز بازرگان برای ترخیص کالا مطلع شوید.

بیشتر بخوانید :

4.5/5 - (2 امتیاز)