سلطان یاقوت

ترخیص رادیو جیبی از گمرک

ترخیص رادیو جیبی از گمرک

رادیو یکی از رسانه‌های نسبتا قدیمی است که همچنان طرفداران خود را حفظ کرده است و میان مردم کشور ما مصرف می‌شود. بخشی از نیاز بازار مصرفی ایران به انواع رادیو از جمله رادیوهای جیبی از طریق واردات تامین می‌گردد و به همین بهانه، می‌خواهیم در مقاله امروز به شرح فرآیند ترخیص رادیو جیبی از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت نیز به شمار می‌رود. در ابتدا استفاده از رادیو میان کشتی‌ها و سایر وسایل حمل و نقل دریایی برای برقراری ارتباط میان افراد رواج داشت؛ ولی با گذشت زمان، رادیوها توسعه یافتند و به یک رسانه کامل و جامع مبدل شدند. با وجود توسعه تکنولوژی و استفاده بیشتر مردم از گوشی‌های هوشمند و فضای مجازی، هنوز هم می‌توان انواع رادیوها را در منازل، تاکسی‌ها، مغازه‌ها و … مشاهده کرد. رادیوی ایران از کانال یا شبکه‌های گوناگونی تشکیل شده است که هر کدام برنامه‌های صوتی جذابی را بنابر سلیقه مخاطب پخش می‌کنند. حتما در هنگام پخش فوتبال مهم یا اخبار مهم، شاهد پخش صدای این رویدادها از طریق رادیوی تاکسی‌ها و یا فروشگاه‌ها بوده‌اید. رادیو جیبی نیز یکی از پرکاربردترین انواع رادیو است که در کشور ما هدف واردات واقع می‌شود. از مزایای رادیو جیبی، می‌توان به کوچک و قابل حمل بودن آن اشاره کرد. امروزه ساختار رادیوهای جیبی تاحدودی تغییر کرده و با تکنولوژی روز هماهنگ شده است. در هنگام خرید رادیو از جمله رادیو جیبی لازم است به این فاکتورها توجه نمایید: کیفیت صدا و کیفیت ساخت، زیبایی ظاهری، منبع تغذیه آن، قابلیت اتصال و امکانات جانبی و صد البته بودجه مورد نظر. در ادامه مقاله می‌خواهیم شما را با اصول کلی تجارت و ترخیص رادیو جیبی از گمرک آشنا کنیم.

واردات رادیو جیبی در ایران

واردات یکی از پایه‌های اصلی تجارت در جهان محسوب می‌شود. منظور از واردات این است که تاجران و بازرگانان برای تامین نیاز بازار مصرفی یا صنایع یک کشور به محصول و کالایی خاص، اقدام به ثبت سفارش و خرید آن محصول از کشورهای خارجی نمایند. البته برای واردات و صادرات در هر کشور از جمله کشور ما قوانینی وضع شده است و فعالان تجاری باید در چهارچوب این دستورالعمل‌ها عمل کنند.

تولیدات رادیو جیبی در کشور ما رواج دارد؛ ولی همچنان بخشی از نیاز بازار مصرفی به این محصول از طریق واردات تامین می‌گردد. واردات رادیو جیبی عمدتا از مبداء کشورهای چین و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد.

به دلیل تحریم‌ها، تجار قادر به واردات مستقیم محصولات مورد نیاز کشور از کشورهای آمریکایی و اروپایی توسعه یافته نیستند. از این رو مبداء واردات در کشور ما در حال حاضر به دو کشور چین و امارات محدود شده و هر ساله مقادیر بالایی ارز برای واردات کالاهای گوناگون از این کشورها صرف می‌شود.

مجوزات لازم برای ترخیص رادیو جیبی از گمرک

واردات و ترخیص کالا، به دلیل سخت‌گیری‌های و قوانین و مقررات فراوان اداره گمرک در ایران، جزو امور پیچیده و تخصصی تلقی می‌شوند. به همین دلیل واردکنندگان با مشکلات رایج در این زمینه مواجه شده و به یاری نیاز دارند. به شخصی که با دانش و مهارت بالای خود در امور تجاری، قادر به انجام مراحل ترخیص کالا به نمایندگی از تاجران و بازرگانان می‌باشد، ترخیص کار می‌گویند. یکی از وظایف برعهده ترخیص کار، اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه است که جهت صدور مجوز خروج کالا از گمرک ضرورت دارد. این مجوزها برای هر گروه کالایی متفاوت بوده و از روی کد تعرفه گمرکی محصول مورد نظر، قابل مشاهده می‌باشند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص رادیو جیبی را دارد، باید مجوزهای لیست شده در زیر را از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اخذ کند:

  • مجوز فنی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کالاهای دارای قابلیت برقراری ارتباط رادیویی بی‌سیم اعم از جی پی اس، وای فای، بلوتوث، سیم کارت و یا موارد مشابه
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی برای تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه جهت ترخیص رادیو جیبی از گمرک

کد تعرفه جهت ترخیص رادیو جیبی از گمرک برابر 85271200 است که از حقوق ورودی و اولویت کالایی برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص رادیو جیبی از گمرک

تشریفات گمرکی برای ترخیص یک کالای بازرگانی، پروسه‌ای پیچیده و تخصصی است که احتمال بروز خطا و اشتباه در صورت نداشتن تسلط کامل بر قوانین و دستورالعمل‌های اداره گمرک در مراحل انجام آن بسیار بالاست. به همین دلیل است که تاجران و بازرگانان به راهنمایی‌های ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارند تا بتوانند این مسیر پر پیچ و خم را با موفقیت طی نمایند. شرکت سلطان یاقوت با به‌ کارگیری نیروهای ترخیص کار معتبر و باتجربه، حاضر به ارائه خدمات در زمینه تمامی امور گمرکی از جمله ترخیص کالا است. از مزایای همکاری با این شرکت می‌توان به انجام امور گمرکی در کوتاه‌ترین زمان و با صرف مناسب‌ترین هزینه است. در صورتی‌که قصد ترخیص رادیو جیبی از گمرک را دارید کافیست برای کسب اطلاعات بیشتر و برخورداری از مشاوره رایگان، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

 

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034