سلطان یاقوت

ترخیص مگنت سرامیکی از گمرک

ترخیص مگنت سرامیکی از گمرک

مگنت فریت یا آهنربای سرامیکی، یکی از انواع آهنرباهاست که به دلیل مزایای خود در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. بخشی از نیاز کشور ما به این محصول، از طریق واردات تامین می‌گردد و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به شرح فرآیند ترخیص مگنت سرامیکی از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. مگنت سرامیکی شامل ترکیبات شیمیایی از قبیل مگنتیت و آشماتیت است که بطور طبیعی در مواد معدنی مغناطیسی زمین یافت می‌شود. از مگنت‌های سرامیکی به دلیل مزایایی همچون هزینه تولید کم و قیمت تمام شده پایین، در صنایع و وسایل مختلف از جمله وسایل دریایی، بلندگوها، لیفترها، بستن و نگه داشتن اجسام و همچنین کاربردهای دمای بالا استفاده می‌شود. از دیگر مزایا و نقاط قوت آهنربای فریت می‌توان به مقاومت بالا در برابر خوردگی در محیط های مرطوب، قابلیت استفاده تا دمای 250 درجه سانتیگراد (482 درجه فارنهایت) و در شرایط خاص تا دمای 300 درجه سانتیگراد، مقاومت بالا در برابر دشارژ شدن که با افزایش دمای محیط افزایش می یابد و برخورداری از خاصیت عایق الکتریکی اشاره کرد. البته این نوع آهنربا معایبی نیز دارد که عبارتند از: خاصیت مغناطیسی ضعیف‌تر از سایر آهنرباها، هزینه‌بر بودن ساخت آن در اشکال پیچیده و از دست دادن خاصیت مغناطیسی در دمای کمتر از 20 درجه سانتی‌گراد. در نتیجه این موضوع روشن است که مگنت سرامیکی برای استفاده در درجه حرارعت بالا ایده‌ال هستند؛ ولی در محیط‌های خیلی سرد کاربرد ندارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص آهنربای سرامیکی از گمرک، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

واردات مگنت سرامیکی در ایران

یکی از کالاهای مصرفی در کشور ما، مگنت سرامیکی است. بخشی از نیاز بازار مصرفی به این محصول از طریق واردات از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است و تاجران و بازرگانان به کسب درآمد از این طریق مشغول می‌باشند.

واردات مگنت سرامیکی عمدتا از مبداء کشورهای چین، جمهوری کره، امارات متحده عربی، مالزی، آلمان، ترکیه، ایتالیا، فرانسه و … صورت می‌گیرد. سالانه مقادیری ارز برای انجام این فعالیت از کشور خارج شده و در چرخه اقتصاد جهانی به گردش درمی‌آید.

البته به این نکته دقت داشته باشید که پس از اعمال تحریم‌های گسترده علیه کشورمان در سال‌های اخیر، مبادلات تجاری ایران با کشورهای اروپایی و آمریکایی محدود شده و بیشترین میزان واردات از مبداء کشورهای چین و امارات صورت می‌گیرد.

مجوزات لازم جهت ترخیص مگنت سرامیکی از گمرک

اداره گمرک در ایران، حکم یک ذره بین بزرگ را دارد که تمام محموله‌های ورودی و خروجی به کشور را کنترل و بررسی می‌کند. تاجران و بازرگانان کشور ما بر این امر واقف هستند که اداره گمرک حتما باید قانونی بودن تجارت ایشان را تایید کند. این کنترل‌ها به شکل قوانین و مقررات خاص برای هر کالا درآمده و انجام امور تجاری همچون صادرات، واردات و ترخیص کالا در چهارچوب این دستورالعمل‌ها الزامی می‌باشد. یکی از مراحل مهم ترخیص کالا، جمع آوری و اخذ مجوزهاست که برای هر کالا به طور خاص تعریف شده اند. کارگزار رسمی گمرک شخصی است که از علم ترخیص کالا برخوردار بوده و با به کارگیری مهارت و تجربه خود، به انجام امور ترخیص کالا به نمایندگی از تاجران و بازرگانان کشورمان می‌پردازد. طریقه گزینش ترخیص کار و ارائه کارت بازرگانی به او، از طریق آزمون‌ حق العمل کاری است که زیر نظر اداره گمرک برگزار می‌گردد.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص مگنت سرامیکی را دارد موظف است برای اخذ مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص مگنت سرامیکی

کد 8 رقمی تعرفه که برای ترخیص مگنت سرامیکی از گمرک اختصاص یافته است برابر 85051900 است که از حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 22 برخوردار است و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص مگنت سرامیکی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص مگنت سرامیکی از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)