سلطان یاقوت

ترخیص باطری موتور سیکلت از گمرک

ترخیص باطری موتور سیکلت از گمرک

ترخیص باطری موتور سیکلت از گمرک، در دایره خدمات شرکت سلطان یاقوت قرار گرفته و از فعالیت‌های تجاری مستمر در کشور ما محسوب می‌شود. امروزه موتور سیکلت‌ها به یکی از وسایل نقلیه پرکاربرد تبدیل شده‌اند که مورد استفاده بسیاری از مردم کشور ما نیز قرار می‌گیرد. هر موتور سیکلت از قطعات و اجزاء اصلی یا فرعی زیادی تشکیل شده است که در به حرکت درآوردن این وسیله نقلیه نقش بسزایی ایفا می‌کنند. یکی از این قطعات ضروری، باطری موتور سیکلت است که جزو قطعات مصرفی آن به شمار رفته و معمولا هر دو سال یکبار باید تعویض شود. این باطری‌های قابل شارژ، از منابع مهم تامین انرژی در وسایل نقلیه به حساب آمده و در هر وسیله‌ نقلیه‌ای با هر نوع سوخت مصرفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. وظیفه باطری در موتور سیکلت، تامین انرژی مورد نیاز جهت استارت زدن موتور و به حرکت درآمدن آن است. باطری موتور سیکلت انواع مختلفی دارد که واردات آن‌ها در کشور ما سالانه جهت تامین نیاز بازار مصرفی داخلی صورت می‌گیرد. در این مقاله که در دسته مقالات تجاری – بازرگانی قرار می‌گیرد، قصد داریم تا شما را با موضوع نحوه تجارت و ترخیص باطری موتور سیکلت از گمرک، بیشتر آشنا کنیم.

واردات باطری موتور سیکلت از گمرک

در کشور ما، میزان مصرف باطری موتور سیکلت در حال افزایش است و به همین دلیل نیاز به واردات بیش از پیش حس می‌شود. به همین دلیل فعالیت در این زمینه برای تاجران و بازرگانان سودآور بوده و تعداد زیادی به آن مشغول هستند. دلایلی همچون تحریم‌های سال‌های اخیر و عدم وجود دانش و تجهیزات کافی برای ساخت قطعات و لوازم یدکی وسایل نقلیه در کشور ما سبب شده تا تامین نیاز بازار مصرفی داخلی، عمدتا از طریق واردات تامین شود. بیشترین میزان واردات باطری موتور سیکلت از کشورهای چین، امارات متحده عربی، کره جنوبی و ترکیه صورت می‌گیرد. تاثیر تحریم‌ها بر روابط تجاری ایران با سایر کشورها نیز ملموس بوده و سبب محدود شدن مبداء وارداتی ایران به دو کشور چین و شهر دبی در امارات متحده عربی شده است. به هر حال صادرات و واردات دو فرآیند تجاری مهم هستند که تمام کشورها برای به چرخش درآمدن چرخ اقتصاد داخلی و تامین نیاز بازار مصرفی خود به آن‌ مشغول می‌باشند.

بیشترین حجم صادرات باطری‌های موتور سیکلت از ایران نیز به کشورهای همسایه شامل یمن، امارات و عربستان صعودی صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم جهت ترخیص باطری موتور سیکلت از گمرک

برای ترخیص باطری موتور سیکلت از گمرک، باید مراحل تشریفات گمرکی مربوطه طی شود. اداره گمرک تنها افراد دارای کارت بازرگانی معتبر را مجاز به انجام این فعالیت‌ها دانسته و به همین دلیل، صادرکنندگان و واردکنندگان باید از خدمات ترخیص کار استفاده نمایند. کارگزار گمرکی پس از گرفتن وکالت از فعالان تجاری، به عنوان نماینده قانونی ایشان موظف است مراحل ترخیص کالا از جمله اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه را به انجام برساند. مرحله جمع آوری مجوزها، از مراحل مهم ترخیص کالا بوده و نقش کلیدی در زمان خروج کالا از گمرک ایفا می‌کند.

مجوزهایی که برای ترخیص باطری موتور از گمرک لازم هستند، شامل موارد زیر می‌شوند:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز؛
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل و دسته دوم؛
  • نیاز به شناسه کالا؛
  • نیاز به نمایندگی با شرط واردات به سرزمین اصلی.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص باطری موتور سیکلت

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص باطری موتور سیکلت برابر 85071090 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

شرح تعرفه: سایر انباره‌های برقی، همچنین جدا كننده‌های آن‌ها حتی به شكل مربع یا مستطیل (با سرب، اسید از نوع مورد استفاده در راه انداختن موتورهای پیستونی)

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص باطری موتور سیکلت از گمرک

ترخیص باطری موتور سیکلت از گمرک، جزو امور تجاری تخصصی و مهم در کشور ما محسوب می‌شود که جز با بهره‌مندی از دانش و مهارت بالای ترخیص کار امکان پذیر نخواهد بود. شرکت سلطان یاقوت کادری از نیروهای ترخیص کار دانا و معتبر را جهت رسیدگی به امور مشتریان عزیز به کار گرفته است. از جمله خدماتی که این شرکت برای امور تجاری و بازرگانی ارائه می کند شامل: ثبت سفارش، خرید کالا، اخذ مجوزات لازم، حمل و نقل کالا، تنظیم اظهار نامه، مشاوره بازرگانی و … می باشد. از مزایای همکاری با این شرکت، می‌توان به ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف مناسب‌ترین هزینه اشاره کرد. در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص باطری موتور سیکلت از گمرک شامل موارد زیر می‌باشد:

  • ترخیص باتری‌های غرق شده از گمرک
  • ترخیص باتری‌های سرب اسیدی مهر و موم شده (SLA) از گمرک
  • ترخیص باتری‌های سرب اسیدی تنظیم شده با سوپاپ (VRLA) از گمرک
  • ترخیص Gel Cell Battery یا باتری ژل سلولی از گمرک
  • ترخیص باتری AGM یا Absorbed Glass Mat از گمرک